Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Absolwenci UG po raz 13!

Po raz 13 absolwenci UG, reprezentanci uczelnianego AZS-u spotkali się na piłkarskim pikniku. Po raz 4 na boisku sopockiego MOSiR-u, bo uczelniany, kultowy stadion to zawstydzająca ruina, z której jedynie dumni mogą być kolejni rektorzy. Żaden z nich - pewnie ze wstydu a może z pychy - nie pojawił się na spotkaniu byłych studentów uczelni - dziś świetnie radzących sobie w finansach, bankowości, mediach, zarządzających poważnymi firmami, gminami, kancelariami. Za czasów współinicjatora tych integracyjnych pretekstów, prorektora prof. Witolda Turnowieckiego nie do pomyślenia.Przed rozpoczęciem meczu - tym razem "niebiescy" trenera Rolanda Kossakowskiego kontra "pomarańczowi" Mariusza Kindy - chwilą ciszy uczczono pamięć wielokrotnego reprezentanta uczelni, akademickiego wicemistrza Polski, Tadeusza Noska, absolwenta biologii, później świetnego trenera gdyńskiej młodzieży, który zmarł wiosną tego roku.

Tym razem ton spotkaniu nadawali reprezentanci młodszego pokolenia, którzy dopiero co bez powodzenia rywalizowali w ekstraklasie futsalu. Z jednej strony szybkie kombinacyjne operacje piłką przeprowadzali Łukasze - Olszewski i Knioch, obaj "niebiescy", nękając wielokrotnie prezesa lotniska Tomasza Kloskowskiego, skądinąd doświadczonego i twardego stopera; z drugiej piłkę przenosił przez całe boisko Wojtek Pawicki, który w końcowych minutach dwoma strzałami z dystansu pokonał Macieja Kowalczuka, to reprezentant UG już w 1975 roku na mistrzostwach w Łodzi, zmniejszając nieco rozmiary porażki "pomarańczowych". A Kowalczuk, bramkarz już 60-letni, dyrektor pomorskiego sportu, zaliczył jeden z najlepszych występów w tych spotkaniach, broniąc kilka trudnych strzałów. Nękali go zwłaszcza Zbigniew Lula i Janusz Goryszewski, piłkę w bramce ulokował też aktywny w meczu Grzegorz Konieczny. Było to jednak za mało, by wygrać. W środku pola dobrze radził sobie szef BNP Paribas w Gdańsku, Staszek Łukasiewicz, wspomagany przez Adama Sekułę i redaktora Ireneusza Gradkowskiego, a środek obrony "niebieskich" organizował Karol Kozłowski.

Ostatecznie po całkiem przyzwoitej kopaninie "niebiescy" wygrali z "pomarańczowymi" 8:6, a bramki zdobywali: Olszewski i Knioch po 3, Mariusz Gwardyś 2 - dla zwycięzców oraz Lula i Pawicki po 2, Konieczny i Goryszewski po 1 - dla pokonanych. Na deser dla wszystkich była grochówka z bułką i karkówka z grilla. Poczęstunek jak zwykle zapewnił Piotr Popiński, szef hotelu "Faltom", etatowy uczestnik pikników, którego zmogła tym razem angina.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież