Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Diving Day w Brzeźnie - GALERIA

Po czternastu śmiałków zgłosiło się do dwóch pływackich konkurencji wyścigowych na dystansie 380 metrów oraz w pletwach na dystansie tysiąca metrów. Impreza Diving Day odbyła się 9 czerwca przy molo w Gdańsku-Brzeźnie.


GALERIA


Była to też kolejna odsłona podwodnej zabawy, możliwość poznania strefy przybrzeżnej przy molo, normalnie zamkniętej dla nurków.


altGłównym celem nurkowania było poszukiwanie według wskazań kompasu zatopionych 6 skarbów. Dla chętnych, instruktorzy udzielali porad i wskazówek w ramach szkoły nurkowania.


altW zawodach dla nurków udział brały drużyny składające się z dwóch zawodników. Całą trasę zespół pokonywał pod wodą razem. Dopłynięcie do mety bez partnera dyskwalifikowało zespół. Przy poszczególnych linach mocujących bojki do dna były zamocowane klamerki z numerem zespołu. Klamerki były umieszczone około jednego metra nad dnem. Zespół mógł odpiąć tylko klamerkę z właściwym przyznanym na starcie numerem. W przypadku wynurzenia się na powierzchnię głowy nurka były doliczane 4 min kary, do całkowitego czasu uzyskanego przez zawodników. W czasie zawodów na poszczególnych 6 punktach nawigacyjnych należało zebrać wszystkie klamerki. Zgubienie jednej klamerki lub ominięcie punktu nawigacyjnego skutkowało karą 5 min doliczaną do czasu uzyskanego przez zawodnika. Każdy zespół musiał posiadać kompas, tabliczkę do zapisania azymutów i kawałek grubszej linki, albo gumy do przyczepienia klamerek. Dokładny plan trasy został podany w dniu zawodów. Zostały też podane azymuty i odległości pomiędzy bojkami.


altSpośród 9 par biorących udział w nurkowaniu najlepiej spisała się para Marcin Pisarzak i Piotr Martyna (29 min). Drugie miejsce wywalczyli Artur Borkowski ze swoją córką Julią (33 min), a trzecie miejsce zajęli Marek Cichosz i Michał Turski (39 min).


alt


Na dystansie 380 m spośród 14 pływaków (w tym 4 pań), opływających brzeźnieńskie molo, najszybciej popłynął Tomasz Jerechewicz. Drugie miejsce zajął Wojciech Leszczyński, a trzecie Sławomir Boguszewski.


altNa tysiąc metrów, płynąc w płetwach, maskach i fajkach, jako pierwszy linię mety minął Radosław Mehring z czasem 13:51,14 min, wyprzedzając drugiego Remigiusza Seweryna (13:57,06) oraz trzeciego Jakuba Beszczyńskiego (14:04,31).


altNa wielkie słowa uznania zasługuje 66-letnia Krystyna Skosolas z Gdańska Wrzeszcza, która bez płetw i pianki przy temperaturze wody 15 st. C pokonała dwa dystanse pływackie. A to tylko dzięki temu, bo jest Morsem, regularnie od 10 lat kąpie się też zimą. Pierwszy dystans 380 metrów jako ostatnia na mecie pokonała z czasem 15,45 min. Nam powiedziała, że urodziła się w 1947 roku, tego się nie wstydzi, bo mimo tylu lat jeszcze wiele potrafi zdziałać fizycznie. W dzieciństwie pływania nauczyła ją gruba ciotka z Warszawy, jej mamy siostra. Pływa stylem ratunkowym, na boczku, ruszając nogami jak w kraulu, a rękoma jak w żabce. Kocha wodę i cieszy się jak w niej pływa i to bez względu na porę roku. Pływała nawet przy temperaturze minus 18 st. C i jak weszła do wody, to listki lodu pocięły jej nogi.


altZawody z dużym znawstwem poprowadził spiker Ryszard Różycki wraz z głównym sędzią zawodów Waldemarem Wnorowskim. Wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowano cenne nagrody, w tym trzy tablety ufundowane przez gdański MOSiR.


altTuż po zawodach przy molo odbyły się pokazy ratownictwa wodnego, w tym z użyciem psa ratowniczego o imieniu Bart, którego stałą opiekunką jest wodna ratowniczka Kamila.


Dla wszystkich uczestników imprezy Diving Day zapewniono poczęstunek w postaci grilowanych kiełbasek.


Organizatorzy: MOSiR w Gdańsku, Klub Hokeja Podwodnego Bałtyckie Foki, Centrum Nurkowe Tryton. Partnerzy: Lifeguard Gdańsk, ZTM Gdańsk, Centrum Hevelianum

Zawody były doskonałym treningiem i przetarciem przed zbliżającym się triathlonem, który odbędzie również w Brzeźnie 20 lipca – triathlongdansk.eu.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież