Zelensky w Gdańsku jak persona non grata? » Oświadczenie Rady Miasta Gdańska w sprawie decyzji Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o nadan... Nie żyje Krzysztof Dowgiałło, wybitny opozycjonista PRL, autor słynnej... » Zmarł Krzysztof Dowgiałło – architekt, działacz opozycji w czasach PRL, współtwórca „Solidarności” i... Beton twardy... » Informowaliśmy o pikiecie zbuntowanych Rad Dzielnic Gdańska przed Żakiem, siedzibą RMG. Wydarzenie z... Kruszenie betonu » W czwartek, 18 czerwca, pod siedzibą Rady Miasta Gdańska (dawnego Żaku) odbędzie się pikieta zbuntow... Antymigracja w Gdańsk » W ostatni piątek w centrum Gdańska organizacje narodowe zorganizowały Marsz Antyemigracyjny.Gdański ... Janusz Szewczak o "Kulturze nienawiści" - na polskim trzęsawisku » "Kultura nienawiści czyli Polska nienawiścią podzielona" to kolejny ważny głos dr. Janusza Szewczaka... Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze » Blisko 90 mln złotych netto zarobił lipski GPEC w Gdańsku w ub. roku, to 26 proc. więcej niż w 2024.... Radni Gdańska: interpelacja o usunięcie flag i symboli państwa ukraińs... » Po tym, jak 27 maja br. Wołodymyr Zełenski nadał Samodzielnemu Centrum Operacji Specjalnych “Północ”... P. Czarnek w sali BHP » Przemysław Czarnek, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko premiera polskiego rządu po wybor... Manifestacja "S" w Warszawie. K. Dośla: Zielony Ład to trucizna » Ponad 200 tysięcy osób wzięło udział w dzisiejszej manifestacji "Solidarności" w Warszawie "Razem dl...
Reklama
Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze
niedziela, 07 czerwca 2026 16:24
Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze
Blisko 90 mln złotych netto zarobił lipski GPEC w Gdańsku w ub.
Krajobraz po bitwie... Co w Lechii...
środa, 03 czerwca 2026 14:04
Krajobraz po bitwie... Co w Lechii...
Nie minęło jeszcze dwa tygodnie po sensacyjnej degradacji Lechii
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Marsz: Polny w klubie jest persona non grata

Rozmowa z Leszkiem Marszem, byłym zawodnikiem Wybrzeża Gdańsk


- Panie Leszku przez kilka lat nie było widać pana na trybunach gdańskiego stadionu. W tym sezonie można pana zobaczyć na meczach gdańskiej drużyny. Dlaczego nie pojawiał się pan na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego?
- To, że nie pojawiałem się na meczach, nie tylko ja, ale wielu moich kolegów, byłych zawodników Wybrzeża, to zasługa tylko i wyłącznie byłego prezesa pana Polnego. Pan Polny hermetycznie odciął nas od klubu. Zamknął się przed nami. Pamiętam jak było odsłonięcie tablicy Zbyszka Podleckiego, przez jego też już nie żyjącą żonę. Pojawiło się wielu byłych zawodników. Po odsłonięciu tablicy pojawił się pan Polny, powiedział kilka szablonowych zdań i zniknął. Nie widzieliśmy czy mam już iść. To było żenujące. To był człowiek, który nie powinien znaleźć się na fotelu prezesa. Na szczęście nie ma go już w klubie.


- Jak pan ocenia obecną sytuację w gdańskim żużlu?
- Wreszcie klubem kierują odpowiednie osoby, ludzie którzy znają się na żużlu. Panowie Zdunek i Terlecki mają wieloletnie doświadczenie w działaniu przy żużlu. Mamy dobry skład. Sytuacja w tabeli jest bardzo dobra. O atmosferze świadczy sytuacja na trybunach. Kibice przekonali się do nowych władz. O działalności pana Polnego najlepiej świadczy opinia jaką miał wśród kibiców. Pod koniec swojej prezesury mówił nawet, że boi się o swoje zdrowie. Łapałem się za głowę patrząc na jego działania. Myślałem, że żartuje. Po pierwsze kontrakt Świderskiego. Jak można było kontraktować na jednego z liderów zawodnika po tak poważnej kontuzji? No chyba, że w grę wchodziły inne względy niż sportowe. Druga sprawa to kontrakt Chrzanowskiego. Oddano Stachyrę, który dobrze u nas jeździł i sprowadzono Chrzanowskiego, który kiedyś też ładnie jeździł, ale teraz jest od dłuższego czasu w kryzysie. Pan Polny doprowadził gdański żużel do upadku. Jego działania to była pełna amatorszczyzna.


- Jak skomentowałby pan pogłoski o tym, że Maciej Polny chce wrócić do działania w klubie i stowarzyszeniu?
- Pojedziemy z nim wtedy na taczce. Sam mogę tą taczką kierować. Nie chcemy widzieć go w klubie. To jest persona non grata. Zmarnował doszczętnie to co było. Nikt mu nie zabrania oglądać sukcesów następców, ale niech uda się do kasy po bilet. Tak jak nas wysyłał.
Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież