Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 10 września 2023 17:31

altDyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza gdańskie szkoły do wzięcia udziału w kolejnej edycji rozgrywek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.


Gdańska Olimpiada Młodzieży jest integralną częścią ogólnopolskiej rywalizacji szkół i stanowi pierwszy etap tych rozgrywek na terenie naszego miasta. W wielu dyscyplinach sportowych rywalizacja dzieci i młodzieży kończy się na szczeblu ogólnopolskim. W bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w ubiegłym, za udział w etapie wojewódzkim pobierana będzie jednorazowa opłata roczna w wysokości 100 zł.


W tym roku dziewczęta i chłopcy rywalizować będą w 51 dyscyplinach sportowych podzielonych na 3 kategorie wiekowe. Wzorem ubiegłych lat zawodnicy powalczą o medale w Igrzyskach Dzieci, Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz Licealiadzie.
Dla najmłodszych uczestników rozgrywek międzyszkolnych po paru latach nieobecności do kalendarza rozgrywek GOM wracają sztafety sprawnościowe. W tej dyscyplinie rywalizować będą w szczególności uczniowie klas 2 i 3.


Jak co roku, pierwszą dyscypliną rozgrywek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży będą sztafetowe biegi przełajowe, które rozegrane zostaną 26 i 27 września w Parku im. Jana Pawła II. Kolejne zmagania czekają uczniów gdańskich szkół już w październiku. Wtedy to rozegrane zostaną szachy drużynowe - 3.10, badminton drużynowy - 4-5.10 oraz piłka nożna - 10-12.10.


Organizatorzy proszą o wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.gzsiss.pl dotyczącego udziału w poszczególnych dyscyplinach sportowych oraz zarejestrowaniu się w systemie rejestracji szkół (SRS) do 30 września br.


12 września br. Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza przedstawicieli szkół na zebranie organizacyjne dotyczące rozgrywek międzyszkolnych. O godz. 10.00 spotkają się koordynatorzy szkół podstawowych, a na godz. 11.00 zaproszeni zostali przedstawiciele szkół ponadpodstawowych. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.gzsiss.pl w zakładce "Rozgrywki".

źródło GZSiSS