Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ...
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
środa, 19 czerwca 2024 07:53
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
Prokuratura w Bydgoszczy jest już w posiadaniu prawomocnego wyroku
Arka szykuje się na nowy sezon
środa, 19 czerwca 2024 08:28
Arka szykuje się na nowy sezon
Arka Gdynia rozpoczęła intensywne przygotowania do nadchodzącego
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Na wodzie i w terenie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Podczas, gdy na terenach siedziby Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego trwały zabawy w ramach "Miasteczka Wakacyjnego" na Nowej Motławie i w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym prowadzono zajęcia na wodzie i w terenie.


W przenośni i dosłownie, w cieniu „Miasteczka Wakacyjnego”, dla grup półkolonijnych gdańskich szkół Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zorganizował gry terenowe. Bajkowa tematyka przypadła do gustu najmłodszym uczestnikom tych turystycznych spotkań. Ulicami Jasia i Małgosi oraz Kubusia Puchatka w Oliwie na poszukiwanie skarbów wyruszyły grupy półkolonistów, aby na koniec tej zabawy odebrać medalowe nagrody za zgromadzone „trofea”. Druga część zabawy przeniosła się do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To tutaj w Dolinie Elfów, oddalonym od codziennego zgiełku miejscu, odbyła się gra terenowa. Mimo, że miejsce położone jest blisko ulic gdańskiej Oliwy to na czas zabawy wszyscy zapomnieli, że mieszkają w mieście. Cisza, spokój, szum lasu i pobliskiego stawu, pozwoliły na nowe doznania. Pobyt w lesie zszedł młodym uczestnikom na poszukiwaniu bajkowych zadań, układaniu tematycznych puzzli, oczywiście odpoczynku połączonego z posiłkiem. Całość zakończyła się podsumowaniem gry połączonym z wręczaniem nagród.

alt


alt


alt


Innym rodzajem dopełnienia „Miasteczka Wakacyjnego” stały się zajęcia na wodzie organizowane nieopodal Szkoły Podstawowej nr 65 na Nowej Motławie. Już od rana, przy pięknej pogodzie, dzieci wyruszyły smoczą łodzią podziwiając niejako przy okazji Gdańsk z poziomu wody. Żuraw, Muzeum Morskie, Sołdek, kamieniczki, podobały się uczestnikom tej porannej wycieczki. Ale to nie koniec atrakcji. Tuż po powrocie ze „smoczej” wyprawy przyszedł czas na zajęcia w duetach. Każda para uczestników sprawdziła swoje umiejętności w kajakowych dwójkach. Umiejętność wiosłowania, skrętu w lewo i prawo, oraz cofania to dla adeptów sportów wodnych nowe wyzwania, które nie od razu zostały przyswojone. Jednak już po paru chwilach okazało się, że kajaki zaczynają „słuchać” wodniaków. Dość powiedzieć, że każda osada samodzielnie wróciła do punktu startu. Na koniec, już zupełnie solo, każdy z uczestników półkolonii spróbował swoich sił w pływaniu na desce SUP. To nie lada sztuka. Najpierw każdy dostał instrukcję dotyczącą bezpieczeństwa, aby za chwilę najpierw w pozycji klęczącej a później stojącej, spróbować utrzymać się na wodzie dodatkowo manewrując wiosłem. Różnie skończyły się te próby, ale w każdym przypadku były brawa oraz dużo radości.

alt


alt


alt


Obie atrakcje wakacyjne serwowane dla uczestników przez gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zupełnie za darmo, dostarczyły wielu wrażeń najmłodszym. Zajęcia oprócz niezaprzeczalnych walorów edukacyjnych dały dzieciom masę pozytywnej energii. Uśmiech uczestników był najlepszym podziękowaniem dla prowadzących.

źródło GZSiSS
fot. Wojciech Czubaszek