Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Na wodzie i w terenie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Podczas, gdy na terenach siedziby Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego trwały zabawy w ramach "Miasteczka Wakacyjnego" na Nowej Motławie i w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym prowadzono zajęcia na wodzie i w terenie.


W przenośni i dosłownie, w cieniu „Miasteczka Wakacyjnego”, dla grup półkolonijnych gdańskich szkół Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zorganizował gry terenowe. Bajkowa tematyka przypadła do gustu najmłodszym uczestnikom tych turystycznych spotkań. Ulicami Jasia i Małgosi oraz Kubusia Puchatka w Oliwie na poszukiwanie skarbów wyruszyły grupy półkolonistów, aby na koniec tej zabawy odebrać medalowe nagrody za zgromadzone „trofea”. Druga część zabawy przeniosła się do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To tutaj w Dolinie Elfów, oddalonym od codziennego zgiełku miejscu, odbyła się gra terenowa. Mimo, że miejsce położone jest blisko ulic gdańskiej Oliwy to na czas zabawy wszyscy zapomnieli, że mieszkają w mieście. Cisza, spokój, szum lasu i pobliskiego stawu, pozwoliły na nowe doznania. Pobyt w lesie zszedł młodym uczestnikom na poszukiwaniu bajkowych zadań, układaniu tematycznych puzzli, oczywiście odpoczynku połączonego z posiłkiem. Całość zakończyła się podsumowaniem gry połączonym z wręczaniem nagród.

alt


alt


alt


Innym rodzajem dopełnienia „Miasteczka Wakacyjnego” stały się zajęcia na wodzie organizowane nieopodal Szkoły Podstawowej nr 65 na Nowej Motławie. Już od rana, przy pięknej pogodzie, dzieci wyruszyły smoczą łodzią podziwiając niejako przy okazji Gdańsk z poziomu wody. Żuraw, Muzeum Morskie, Sołdek, kamieniczki, podobały się uczestnikom tej porannej wycieczki. Ale to nie koniec atrakcji. Tuż po powrocie ze „smoczej” wyprawy przyszedł czas na zajęcia w duetach. Każda para uczestników sprawdziła swoje umiejętności w kajakowych dwójkach. Umiejętność wiosłowania, skrętu w lewo i prawo, oraz cofania to dla adeptów sportów wodnych nowe wyzwania, które nie od razu zostały przyswojone. Jednak już po paru chwilach okazało się, że kajaki zaczynają „słuchać” wodniaków. Dość powiedzieć, że każda osada samodzielnie wróciła do punktu startu. Na koniec, już zupełnie solo, każdy z uczestników półkolonii spróbował swoich sił w pływaniu na desce SUP. To nie lada sztuka. Najpierw każdy dostał instrukcję dotyczącą bezpieczeństwa, aby za chwilę najpierw w pozycji klęczącej a później stojącej, spróbować utrzymać się na wodzie dodatkowo manewrując wiosłem. Różnie skończyły się te próby, ale w każdym przypadku były brawa oraz dużo radości.

alt


alt


alt


Obie atrakcje wakacyjne serwowane dla uczestników przez gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zupełnie za darmo, dostarczyły wielu wrażeń najmłodszym. Zajęcia oprócz niezaprzeczalnych walorów edukacyjnych dały dzieciom masę pozytywnej energii. Uśmiech uczestników był najlepszym podziękowaniem dla prowadzących.

źródło GZSiSS
fot. Wojciech Czubaszek