Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
Reklama
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Z wizytą na Żabim Kruku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Mimo wakacji i zdawałoby się idealnego czasu na odpoczynek Sekcja Sportów Wodnych Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego nieprzerwanie trenuje.


Od zakończenia roku szkolnego minęło już parę tygodni, ale wciąż młodzi adepci kajaków, desek SUP i smoczych łodzi, uczestniczą w zajęciach na wodzie.


Jedną z często odwiedzanych gdańskich przystani jest przystań przy ul. Żabi Kruk. Zajęcia odbywają się tutaj w różnych porach dnia. Tuż po ósmej pierwsi młodzi kajakarze meldują się przy przystani, aby parę minut później w pełnym rynsztunku zejść na wodę. Codziennie od wczesnych godzin porannych podopieczni szlifują sportową formę. I tak już trzeci tydzień młodzi adepci sportów wodnych ćwiczą w ramach półkolonii z Gdańskim Zespołem Schronisk i Sportu Szkolnego. Technika, ale także wytrzymałość to główne cechy treningu na wodzie. Baczne oko trenerów wychwyci każdy niuans.

alt


alt


alt


W drugiej części dnia na przystań na Żabim Kruku przybywa kolejna grupa wiekowa. Tym razem sposobem na pokonywanie wodnego akwenu będzie smocza łódź. Późnym popołudniem pod dowództwem trenerów Maksymiliana i Wojtka spłynęły na wodę dwie smocze osady. Popołudniowe zajęcia realizowane w ramach Dzielnicowych Centrów Sportu skierowane są do młodzieży i dorosłych chcących aktywnie spędzić swój czas wolny w tym wypadku na wodzie.

alt


alt


Trening zawsze rozpoczyna się rozgrzewką na lądzie, aby chwilę później wyruszyć w trasę na zwodowanych uprzednio łodziach. W zależności od możliwości wodnych i pogodowych, uczestnicy trenują na Motławie lub Opływie Motławy. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do wodniaków, ponieważ automatyczna śluza łącząca Motławę i opływ Motławy stała otworem dla łodzi co pozwoliło na ponad godzinną damsko – męską wyprawę w stronę Olszynki i dalej w stronę Krępca. Zajęcia pełne wysiłku, konkurencji, ale i zabawy, podczas których uczestników podzielono na dwie drużyny. W czasie wakacji zajęcia przy Żabim Kruku odbywają się we wtorki i czwartki od 17.45.

źródło GZSiSS
fot. Wojciech Czubaszek