Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Energa Wybrzeże - H.Skrzydlewska Orzeł LIVE 41:49
niedziela, 26 maja 2024 08:36
Energa Wybrzeże - H.Skrzydlewska Orzeł LIVE 41:49
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Sztafetowe biegi przełajowe

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 01 października 2023 14:07

Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im. Jana Pawła II rozpoczęły międzyszkolną rywalizację sportową w roku szkolnym 2023-2024 bowiem popularne sztafety, zainaugurowały kolejną edycję Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Jak co roku organizatorem zmagań dzieci i młodzieży na terenie naszego miasta jest Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.


Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiło ponad 500 dziewcząt reprezentujących 53 placówki oświatowe.
Jako pierwsze wystartowały dziewczęta ze szkół ponadpodstawowych rywalizujące w ramach Licealiady. W tym roku, inaczej niż zwykle, rywalizowano w sześcioosobowych zespołach Po 6 okrążeniach liczących 1100 metrów, bezkonkurencyjne okazały się uczennice XII Liceum Ogólnokształcącego. Drugie miejsce zdobył zespół V Liceum Ogólnokształcącego a trzecie zawodniczki popularnej „Topolówki”. Tuż za podium znalazły się uczennice XIX Liceum Ogólnokształcącego.

alt


Tuż po zakończeniu zmagań w Licealiadzie do rywalizacji przystąpiły szkoły podstawowe. Najpierw w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej wystartowały uczennice klas VII i VIII. Najlepiej z dystansem 6 x 1000 metrów poradziły sobie uczennice Szkoły Podstawowej nr 81z Osowej. Srebrne medale zdobyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 85 z Jasienia a brązowe reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 27 ze Srebrników. Tuz za podium znalazły się lekkoatletki z ZSO nr 2 czyli uczennice Szkoły Podstawowej nr 33.

alt


Jako ostatnie do rywalizacji przystąpiły najmłodsze uczennice szkół podstawowych startujące w kategorii Igrzysk Dzieci. Każda z ośmiu reprezentujących swoją szkołę dziewcząt miała do pokonania dystans 800 metrów. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji złote medale Mistrzostw Gdańska wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 75. Srebra zawisły na piersiach uczennic Szkoły Podstawowej nr 27 a brązowe medale zdobyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 6. Na czwartym miejscu w tej kategorii ponownie uplasowały się reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 33.

alt


Drugiego dnia Mistrzostw Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych rozgrywanych w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży na trasę wybiegli chłopcy. W trzech kategoriach wiekowych wystartowało ponad 400 uczestników reprezentujących 62 zespoły szkolne.
Jako pierwsi rywalizację rozpoczęli uczniowie szkół ponadpodstawowych. Do zawodów w kategorii Licealiady, gdańskie szkoły wystawiły 13 reprezentacji. Podobnie jak u dziewcząt również w przypadku chłopców niespodzianki nie było i dystans 6 x 1200 metrów zgodnie z oczekiwaniami najszybciej przebiegła faworyzowana reprezentacja XII Liceum Ogólnokształcącego. Na drugim miejscu na mecie, podobnie jak w zeszłym roku szkolnym, zameldowali się uczniowie Zespołu Szkół Łączności. Trzecią pozycję po zaciętym finiszu wywalczyli chłopcy z XIX Liceum Ogólnokształcącego. Czwarte miejsce zajęli uczniowie reprezentujący V Liceum Ogólnokształcące.


Tuż po licealistach wystartowali uczniowie starszych klas szkół podstawowych, którzy zmierzyli się na dystansie 8x1100 metrów. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej wzięło udział 126 uczniów z 21 zespołów szkolnych. Najszybciej wyznaczony dystans pokonali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 80 wyprzedzając drugich na mecie reprezentantów utytułowanej Szkoły Podstawowej nr 81. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 27 a tuż za podium uplasowali się chłopcy reprezentujący Morską Szkołę Podstawową.

alt


Jako ostatni na starcie w Parku im. Jana Pawła II zameldowali się najmłodsi uczniowie szkół podstawowych startujący w kategorii Igrzysk Dzieci. Młodzi sportowcy rywalizowali na dystansie 8x800 metrów. Z tą próbą najlepiej poradzili sobie chłopcy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Gedania 1922 zdobywając tym samym upragniony puchar i złote medale. Gratulacje! Drugie miejsce i srebrne medale wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 81 a brązowe medale zawisły na piersiach uczniów Szkoły Podstawowej nr 85, a tuż poza znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 79.


Po zakończeniu każdej kategorii uroczystej dekoracji medalistów dokonał przedstawiciel organizatora Gdańskiej Olimpiady Młodzieży, którym od wielu lat jest Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego. Cztery czołowe zespoły zostały uhonorowane medalami i pucharami a najlepsze „szóstki” pamiątkowymi dyplomami.

źródło GZSiSS
fot. Wojciech Czubaszek