Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
sobota, 16 września 2023 20:03
AP Orlen przedłużyła zwycięską serię
AP Orlen wygrała trzeci mecz z rzędu. Tym razem gdańszczankom
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
piątek, 15 września 2023 16:11
3 razy Biskup*Remis Jaguara*Chłód w Chojnicach
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Olimpia Grudziądz poniosła
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Miasteczko Wakacyjne w GZSiSS

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 08 lipca 2023 11:28

W ramach akcji Lato 2023 w dniach 3-7 lipca Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprosił gdańskie placówki oświatowe do współpracy, oferując dla grup półkolonijnych bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne.


O atrakcyjności tych spotkań przekonali się uczestnicy, którzy każdego dnia tłumnie odwiedzali siedzibę GZSiSS przy al. Grunwaldzkiej. Każda z przybyłych grup miała do pokonania 10 stacji podzielonych na 3 strefy o zróżnicowanej tematyce na sporcie poczynając a na zajęciach manualnych kończąc.


Spośród zajęć sportowych młodzi uczestnicy półkolonii spotkali na swej drodze gry zespołowe takie jak, piłka nożna, koszykówka, siatkówka, rugby, ale także zabawy zręcznościowe i tory przeszkód.

alt


Osobną ofertę stanowiły stanowiska militarno-historyczne prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, gdzie dzieci mogły poznać historię uzbrojenia, nauczyć obchodzenia się z bronią, ale także poznać zasady udzielania pierwszej pomocy.

alt


Całości oferty dopełniły zajęcia manualne, podczas których mali goście mogli przygotować „patriotyczną” siatkę, umalować twarz lub stworzyć własnoręcznie przygotowane przypinki.


Jakby tego było mało, pomiędzy atrakcjami, na każdego z uczestników czekała pożywna zupka, ognisko z kiełbaskami oraz owoce. Ta kulinarna część wyraźnie przypadła do gustu młodym uczestnikom. Ponieważ lipcowa pogoda i słońce dają się wszystkim we znaki to podczas zajęć dzieci skwapliwie korzystały z wody przygotowanej przez organizatorów.


Każdego dnia do Miasteczka Wakacyjnego przybywało ponad 100 półkolonistów, którzy po kilku godzinach zajęć z zadowoloną miną i nagrodami opuszczali teren GZSiSS.


Nowe zabawy, nowe umiejętności, a także nowe znajomości to niewątpliwe pokłosie letnich spotkań z Gdańskim Zespołem Schronisk i Sportu Szkolnego.