Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Reklama
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Echa wakacyjnej przygody z GZSiSS

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 23 września 2023 12:15

Minęły już dwa tygodnie od powrotu dzieci do szkoły po ponad dwumiesięcznej przerwie od nauki, ale warto przypomnieć sobie przygodę pod wspólna nazwą „Wakacje 2023”. Jak wyglądał wakacyjny czas spędzony z Gdańskim Zespołem Schronisk i Sportu Szkolnego?


Podczas wakacji nie brakowało atrakcji, z których mogli skorzystać nie tylko najmłodsi gdańszczanie, ale także ich rodzice czy też całe rodziny.

alt


Już na początku lipca młodzi gdańszczanie doświadczyli walorów Miasteczka Wakacyjnego zorganizowanego w siedzibie Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego przy al. Grunwaldzkiej. Sport, militaria oraz zajęcia manualne zdominowały tygodniowe spotkania. Z tej oferty w ciągu tygodnia skorzystało ponad 400 Dzieci.

alt


alt


Równolegle do tych zajęć w kilku miejscach Gdańska odbywały się wakacyjne zajęcia realizowane w ramach Dzielnicowych Centrów Sportu. Wioślarstwo, bieganie, sporty siłowe, piłka nożna, pływanie na deskach SUP, smocze łodzie, aktywność na świeżym powietrzu to zajęcia, z których chętnie korzystali Gdańszczanie tego lata.Podczas gdy jedni korzystali z uroków naszego pięknego miasta dla innych był to okres wytężonej pracy. Wyjazd na obóz do Człuchowa dał dzieciom i młodzieży szansę na poznanie walorów sportów wodnych, ale także, a może przede wszystkim miłe chwile spędzone w gronie rówieśniczym. Te niezapomniane przeżycia pozostaną z uczestnikami wyjazdu w postaci wspomnień, ale i doświadczeń zebranych podczas pobytu.W drugiej części wakacji 4 grupy dzieci z Gdańska i Jawornika skorzystały z możliwości kolonijnego wypoczynku. Młodzi Gdańszczanie pojechali na południe Polski a w tym czasie dzieci z Jawornika przybyły do grodu nad Motławą. Dużo atrakcji czekało na uczestników zarówno w Gdańsku jak i Jaworniku.

alt


alt


Tuż po zakończeniu wymiany kolonijnej do głosu doszli lekkoatleci organizując na boiskach przy ul. Wrzeszczańskiej „Miasteczko Lekkoatletyczne”. Codziennie z tej atrakcji korzystało ponad 30 uczestników poznając tajniki królowej sportu. Biegi, skoki i rzuty przez tydzień towarzyszyły młodym uczestnikom. Kilka godzin zabawowego spotkania z lekkoatletyką nie pozwalało na nudę młodym adeptom królowej sportu.Dwa miesiące lata szybko minęły, pozostawiając wiele wspomnień u podopiecznych Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego. Na pocieszenie pozostaje fakt, że już za niespełna 10 miesięcy kolejne wakacje.

źródło GZSiSS

fot. Wojciech Czubaszek