100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Echa wakacyjnej przygody z GZSiSS

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 23 września 2023 12:15

Minęły już dwa tygodnie od powrotu dzieci do szkoły po ponad dwumiesięcznej przerwie od nauki, ale warto przypomnieć sobie przygodę pod wspólna nazwą „Wakacje 2023”. Jak wyglądał wakacyjny czas spędzony z Gdańskim Zespołem Schronisk i Sportu Szkolnego?


Podczas wakacji nie brakowało atrakcji, z których mogli skorzystać nie tylko najmłodsi gdańszczanie, ale także ich rodzice czy też całe rodziny.

alt


Już na początku lipca młodzi gdańszczanie doświadczyli walorów Miasteczka Wakacyjnego zorganizowanego w siedzibie Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego przy al. Grunwaldzkiej. Sport, militaria oraz zajęcia manualne zdominowały tygodniowe spotkania. Z tej oferty w ciągu tygodnia skorzystało ponad 400 Dzieci.

alt


alt


Równolegle do tych zajęć w kilku miejscach Gdańska odbywały się wakacyjne zajęcia realizowane w ramach Dzielnicowych Centrów Sportu. Wioślarstwo, bieganie, sporty siłowe, piłka nożna, pływanie na deskach SUP, smocze łodzie, aktywność na świeżym powietrzu to zajęcia, z których chętnie korzystali Gdańszczanie tego lata.Podczas gdy jedni korzystali z uroków naszego pięknego miasta dla innych był to okres wytężonej pracy. Wyjazd na obóz do Człuchowa dał dzieciom i młodzieży szansę na poznanie walorów sportów wodnych, ale także, a może przede wszystkim miłe chwile spędzone w gronie rówieśniczym. Te niezapomniane przeżycia pozostaną z uczestnikami wyjazdu w postaci wspomnień, ale i doświadczeń zebranych podczas pobytu.W drugiej części wakacji 4 grupy dzieci z Gdańska i Jawornika skorzystały z możliwości kolonijnego wypoczynku. Młodzi Gdańszczanie pojechali na południe Polski a w tym czasie dzieci z Jawornika przybyły do grodu nad Motławą. Dużo atrakcji czekało na uczestników zarówno w Gdańsku jak i Jaworniku.

alt


alt


Tuż po zakończeniu wymiany kolonijnej do głosu doszli lekkoatleci organizując na boiskach przy ul. Wrzeszczańskiej „Miasteczko Lekkoatletyczne”. Codziennie z tej atrakcji korzystało ponad 30 uczestników poznając tajniki królowej sportu. Biegi, skoki i rzuty przez tydzień towarzyszyły młodym uczestnikom. Kilka godzin zabawowego spotkania z lekkoatletyką nie pozwalało na nudę młodym adeptom królowej sportu.Dwa miesiące lata szybko minęły, pozostawiając wiele wspomnień u podopiecznych Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego. Na pocieszenie pozostaje fakt, że już za niespełna 10 miesięcy kolejne wakacje.

źródło GZSiSS

fot. Wojciech Czubaszek