Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek jak Gedania czy Spójnia, widnieje również nazwa Międzyszkolny Klub Sportowy Olimpijczyk. Przez ten czas wiele cenionych zawodniczek szlifowało tutaj swój kunszt pod okiem znanych nam wszystkim trenerów Andrzeja Bociana i Grzegorza Wróbla.


Z tej okazji w Miejskiej Hali Sportowej 20 maja odbył się pokazowy turniej kobiecej piłki siatkowej. Niecodzienny to był turniej bowiem wystąpiły w nim zawodniczki, które przez ponad ćwierć wieku reprezentowały barwy klubu. Łącznie na parkiecie przy Kołobrzeskiej pojawiło się 6 historycznych drużyn. W zespołach pojawiły się obecnie grające zawodniczki jak i te, pamiętające początki klubu. Wśród były znane z rozgrywek Tauron Ligi nazwiska, jak Natalia Kurnikowska-Mędrzyk, Daria Bąkowska-Przybyła, Laura Tomsia, Aleksandra Szymańska czy Tamara Kaliszuk-Gałucha. Zawodniczki na czas turnieju przyjęły wdzięczne nazwy dla swoich drużyn jak „Wróbelki” czy „Pierwsza drużyna Wróbelka”. To dodało dodatkowego kolorytu i tak radosnej sportowej imprezie. Zrobiło się naprawdę wesoło. Co rusz w hali sportowej dało się słyszeć radosne powitania dawno niewidzianych koleżanek z parkietu. Już z tego powodu pomysł zorganizowania takich zawodów, można powiedzieć trafiony w dziesiątkę.

Po rozgrzewce i powitaniu przyszedł czas na mecze. Po pierwszych przypadkowych zagraniach, kiedy emocje i trema nieco opadły, a do głosu doszły wreszcie umiejętności, okazało się, że w tych zawodach doświadczenie wciąż bierze górę nad młodością. Starsze zawodniczki pokazały jak walecznością i zgraniem można pokonać szybkość, technikę i młodość. Najważniejsze jednak tego dnia były dobra zabawa i z tego zadania zgromadzeni wywiązali się znakomicie. Emocji nie brakowało!

Po kilku godzinach sportowej rywalizacji przyszedł czas na podsumowania, podziękowania i wyróżnienia. Okazjonalnymi medalami nagrodzono wszystkie startujące drużyny jak również byłe zawodniczki. Odznaczeni zostali także sędziowie i sympatycy, ale także zasłużeni działacze. To jednak nie wszystko.

alt

Podczas zawodów, niejako przy okazji jubileuszu klubu, doceniono też wieloletnią pracę dwóch trenerów siatkówki – Grzegorza Wróbla i Andrzeja Bociana. Przez te wszystkie lata związani byli z MKS Olimpijczyk, a przy okazji święta klubu obchodzili 40-lecie swojej pracy trenerskiej. Jak łatwo było dostrzec, zawodniczki szczerze cieszyły się ze spotkania ze swoimi trenerami. Nie jedna łezka zakręciła się w oku nie tylko zawodniczek, ale i trenerów.

Na koniec odśpiewano sportowym jubilatom „sto lat” co daje gwarancję, że kolejne jubileusze to tylko kwestia czasu.

źródło GZSiSS
fot. Wojciech Czubaszek