Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie...
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek jak Gedania czy Spójnia, widnieje również nazwa Międzyszkolny Klub Sportowy Olimpijczyk. Przez ten czas wiele cenionych zawodniczek szlifowało tutaj swój kunszt pod okiem znanych nam wszystkim trenerów Andrzeja Bociana i Grzegorza Wróbla.


Z tej okazji w Miejskiej Hali Sportowej 20 maja odbył się pokazowy turniej kobiecej piłki siatkowej. Niecodzienny to był turniej bowiem wystąpiły w nim zawodniczki, które przez ponad ćwierć wieku reprezentowały barwy klubu. Łącznie na parkiecie przy Kołobrzeskiej pojawiło się 6 historycznych drużyn. W zespołach pojawiły się obecnie grające zawodniczki jak i te, pamiętające początki klubu. Wśród były znane z rozgrywek Tauron Ligi nazwiska, jak Natalia Kurnikowska-Mędrzyk, Daria Bąkowska-Przybyła, Laura Tomsia, Aleksandra Szymańska czy Tamara Kaliszuk-Gałucha. Zawodniczki na czas turnieju przyjęły wdzięczne nazwy dla swoich drużyn jak „Wróbelki” czy „Pierwsza drużyna Wróbelka”. To dodało dodatkowego kolorytu i tak radosnej sportowej imprezie. Zrobiło się naprawdę wesoło. Co rusz w hali sportowej dało się słyszeć radosne powitania dawno niewidzianych koleżanek z parkietu. Już z tego powodu pomysł zorganizowania takich zawodów, można powiedzieć trafiony w dziesiątkę.

Po rozgrzewce i powitaniu przyszedł czas na mecze. Po pierwszych przypadkowych zagraniach, kiedy emocje i trema nieco opadły, a do głosu doszły wreszcie umiejętności, okazało się, że w tych zawodach doświadczenie wciąż bierze górę nad młodością. Starsze zawodniczki pokazały jak walecznością i zgraniem można pokonać szybkość, technikę i młodość. Najważniejsze jednak tego dnia były dobra zabawa i z tego zadania zgromadzeni wywiązali się znakomicie. Emocji nie brakowało!

Po kilku godzinach sportowej rywalizacji przyszedł czas na podsumowania, podziękowania i wyróżnienia. Okazjonalnymi medalami nagrodzono wszystkie startujące drużyny jak również byłe zawodniczki. Odznaczeni zostali także sędziowie i sympatycy, ale także zasłużeni działacze. To jednak nie wszystko.

alt

Podczas zawodów, niejako przy okazji jubileuszu klubu, doceniono też wieloletnią pracę dwóch trenerów siatkówki – Grzegorza Wróbla i Andrzeja Bociana. Przez te wszystkie lata związani byli z MKS Olimpijczyk, a przy okazji święta klubu obchodzili 40-lecie swojej pracy trenerskiej. Jak łatwo było dostrzec, zawodniczki szczerze cieszyły się ze spotkania ze swoimi trenerami. Nie jedna łezka zakręciła się w oku nie tylko zawodniczek, ale i trenerów.

Na koniec odśpiewano sportowym jubilatom „sto lat” co daje gwarancję, że kolejne jubileusze to tylko kwestia czasu.

źródło GZSiSS
fot. Wojciech Czubaszek