Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Pokazali charakter

altŻużlowcy Lotosu Wybrzeże z uczuciem pewnego niedosytu wracali z Grudziądza. Podopieczni Stanisława Chomskiego przegrali z GTŻ 43:46. Gdańszczanie zapisali na swoje konto punkt bonusowy.


Przed meczem głównym zadaniem gdańszczan było wywalczenie punktu bonusowego. Wierzyli w to gdańscy kibice, którzy w dość licnzej grupie, mimo,  że mecz rozgrywano w dzień roboczy, stawili się na grudziądzkim stadionie.


Spotaknie zaczęło się znakomicie dla podopiecznych Stanisława Chomskiego. W pierwszym biegu start wygrał Thomas Jonasson, a trzeci jechał Paweł Hlib. Na ostatni wirażu "Hlipek" przeprowadził kapitalny atak i gdańszczanie wygarli bieg 5:1. W biegu młodzieżowym pewnie wygrał Artur Mroczka przed duetem Lotosu Wybrzeże. Damian Sperz tylko na pierwszym okrążenieu musiał trochę powalczyć z Joe Hainesem.


Od trzeciego wyścigu zaczęły się prawdziwe emocje, a jednocześnie zawody zaczęły się przedłużać. W trzecim biegu najlepiej wystartował Tomasz Chrzanowski. Za jego plecami jechali dwaj gdańszczanie. Na wejściu w drugi wiraż lukę przykrawężniku postanowił wykorzystać Kamil Brzozowski, który wyszedł przed Dawida Stachyrę. Po chwili obaj zawodnicy runęli na tor. Gdańszczanin o własnych silach opuścił tor, ale został przez sędziego uznany sprawcą kolizji i wykluczony z powtórki. Brzozowski został zwieziony do parkingu karetką. Gdy z niej wysiadał wyglądał jak bokser po ciężkim nokaucie. Po kilka minutach okazał się, że musi jechać do szpitala. Co spowodowało dłuższą przerwę.


W biegu czwartym kolejny upadek. Tym razem na to upadli Krzysztof Buczkowski i Magus Zetterstroem. Obaj walczyli o trzecią pozycję. Jadący z przodu Magnus nie zostawił przy płocie miejsca zawodnikowi gospodarzy co zaowcowało kolizją. Sędzia wykluczył kapitana Lotosu Wybrzeże. W powtórce Buckzowski i Mroczka nie dali szans Matejowi Kusowi i GTŻ objął prowadzenie.


W biegu piątym, gdy grudziądzcy kibice liczyli tylko na remis po wygranej Chrzanowskiego, zaskoczył Haines, który po wygranym starcie dojechał pierwszy do mety. W kolejnym starcie miejscowi fani przezyli niemiłe rozczarowani, bo ostatni przyjechał Mroczka. Gospodarze i tak mogli się cieszyć z biegowego remisu, który atakiem po zewnętrznej na ostatnim wirażu uratował Buczkowski.


Jak jeździć parą pokazał w siódmym biegu Zetterstroem. "Zorro" gdy zorientował się, że nie ma szans na wyprzedzenie Daveya Watta przez cztery okrążenie asekurował Sperza.


W następnym biegu Mroczka i Buczkowski podwójnie pokonali Hliba i Jonassona i GTŻ osiągnął najwyżsżą, 7-punktową, przewagę. Riposta gdańszczan był jednak natychmiastowa. Stachyra i Renat Gafurow nie dali szans grudziądzkim australijczykom.


W biegu dziesiątym zanosiło się na remis, ale na ostatni wirażu Zetterstroem przez nikogo nie atakowany upadł. "Zorro" do parkingu został zwieziony karetką i wydawało się, że do końca meczu nie wystąpi.


Od 10 do 13 biegu trwała wymiana ciosów. Gospodarze zwiększali przewagę o dwa punkty, a gdańszczanie o dwa ją niwelowali. W trzynastej gonitwie na torze pojawił się poobijany Zetterstroem i... wygrał.


Przed wyścigami nominowanymi grudziądzanie prowadzili trzema punktami i było wiadomo, że gdańszczanie mają zapewniony punkt bonusowy. Była szansa na powlaczenie o pełną pulę. W biegu czternastym to gdański duet był faworytem, bo Watt i Schlein zawodzili w trakcie meczu. Nadzieje na wygraną w tym biegu przepadły na drugim wirażu, gdy Hlib zanotował upadek próbując odeprzeć atak Schleina. W powtórce "Zorro" wygrał i szansę na wygranie meczu zostały zachowane. W ostatnim biegu Gafurow wygrał, ale Stachyra niestety przyjechał ostatni i gospodarze mogli się cieszyć z dwóch punktów.


Gdańszczan należy pochwalić za walki. Na skutek upadków, albo wykluczeń za ich spowodowanie czterokrotnie zawodnicy gdańskiej drużyny tracili punkty. Atutem ekipy trenera Chomskiego był równy skład. W gdańskiej drużynie wszyscy zawodnicy punktowali. Każdy dołożył swoją cegiełkę do wyniku. Wyrazy szczególnego uznania należą się Magnusowi Zetterstroemowi, który po dwóch upadkach wygrał w końcówce dwa biegi, a także w drugim starcie pokazał na czym polega jazda drużynowa.


W ekipie gospodarzy było zbyt wiele luk. Po stracie Brzozowskiego trener Robert Kempiński nie miał pola manewru.  Fatalnie wypadł Schlein. Niewiele lepszy był Watt. Nie można mieć większych zastrzeżeń do Mroczki, Buckowksiego i Chrzanowskiego, którzy zakończyli mecz z dwucyfrowym dorobkiem punktowym.


GTŻ Grudziądz - Lotos Wybrzeże Gdańsk 46:43
GTŻ Grudziądz: Davey Watt 7 (1,3,0,2,1), Rory Schlein 3 (0,0,1,0,2), Tomasz Chrzanowski 10 (3,1,3,1,2), Kamil Brzozowski 0 (w), Krzysztof Buczkowski 11 (3,3,2*,2,1*), Artur Mroczka 11 (3,2*,0,3,3), Joe Haines 4 (0,3,1,0)
Lotos Wybrzeże: Paweł Hlib 5 (2*,0,1,2,w), Thomas H. Jonasson 6 (3,2,0,1), Dawid Stachyra 8 (w,2,3,3,0), Renat Gafurov 9 (2,1*,2*,1,3), Magnus Zetterstroem 7 (w,1*,u,3,3), Damian Sperz 5+1 (1*,2,2), Matej Kus 3 (2,1,0)

Bieg po biegu:
1. Jonasson, Hlib, Watt, Schlein 1:5
2. Mroczka, Kus, Sperz, Haines 3:3 (4:8)
3. Chrzanowski, Gafurov, Brzozowski (w), Stachyra (w) 3:2 (7:10)
4. Buczkowski, Mroczka, Kus, Zetterstroem (w) 5:1 (12:11)
5. Haines, Jonasson Chrzanowski, Hlib 4:2 (16:13)
6. Buczkowski, Stachyra, Gafurov, Mroczka 3:3 (19:16)
7. Watt, Sperz, Zetterstroem, Schlein 3:3 (22:19)
8. Mroczka, Buczkowski, Hlib, Jonasson 5:1 (27:20)
9. Stachyra, Gafurov, Schlein, Watt 1:5 (28:25)
10. Chrzanowski, Sperz, Haines, Zetterstroem (u) 4:2 (32:27)
11. Stachyra, Buczkowski, Jonasson, Schlein 2:4 (34:31)
12. Mroczka, Hlib, Chrzanowski, Kus 4:2 (38:33)
13. Zetterstroem, Watt, Gafurov, Haines 2:4 (40:37)
14. Zetterstroem, Schlein, Watt, Hlib (w) 3:3 (43:40)
15. Gafurov, Chrzanowski, Buczkowski, Stachyra 3:3 (46:43) 

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież