Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rusza karuzela...

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 27 stycznia 2023 15:18

altW piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela ligowych rozgrywek. Najpierw Ekstraklasa SA, za dwa tygodnie I liga, a później reszta.


U naszego ekstraklasowego jedynaka z dużej chmury mały deszcz. Właściciel Lechii Gdańsk SA jeszcze w październiku zapowiadał liczne wzmocnienia. Tymczasem tylko dwie nowe twarze, a właściwie jedna (Jakub Bartkowski z Pogoni Szczecin), bowiem transfer Kevina Freisenbuchlera to powrót po 7 latach do Gdańska austriackiego gracza. Zważywszy jednak, że klub zapowiada odejście 2 jedynych młodzieżowych kadrowiczów Lechii (U-19 i U-21) - Jakuba Kałuzińskiego i Krystiana Okoniewskiego. Wrócił temat wytransferowania Conrado do lidera ligi (Rakowa Częstochowa), czy też dwuznaczna kontuzja Łukasza Zwolińskiego, który przebiera już nogami, aby w okienku do końca lutego 2023 zmienić barwy klubowe. Nie wspomnę o odejściu Clemensa ksywka Niewypał, bo to raczej wzmocnienie, a nie osłabienie drużyny. Na koniec trzeba także dodać kolejne przygotowania do odejścia czasowego utalentowanego Dominika Piły, które przygotowuje prezes Paweł Żelem z Wrocławia dla swojego ukochanego Śląska.


Wspomniany prezes nie popisał się także przy transferowych aktywnościach Simona Sławczewa i Philipe Nacimento z Radomiaka. Pierwszy już był na lotnisku w drodze do Gdańska, ale wylądował w III ligowej Wieczystej, choć tam portu lotniczego jeszcze nie wybudowano. Brazylijczyk Nacimento przyjechał z mocno sfatygowanym kolanem i szczęście, że pod nieobecność pana Pawła w tym dniu w klubie ktoś wysłał na testy medyczne, które okazały się tragiczne dla zawodnika, a zbawienne dla Lechii.
Jakby tego chaosu w gdańskim klubie mało to w ub. tygodniu wybuchała wojna na górze, czyli prasowa wymiana zdań pomiędzy Adamem Mandziarą (pełnomocnikiem właściciela większościowego) a Dariuszem Krawczykiem (przedstawicielem udziałowców mniejszościowym w Radzie Nadzorczej spółki). Jeden drugiego oskarżył o złe zarządzanie i przeszkadzanie w tym zarządzaniu. 95 % udziałowiec zarzucił 5% udziałowcowi sypanie piasku w tryby zarządzania Lechią. Mniejszościowy udziałowiec publicznie skrytykował skandaliczne kierowanie spółką przez ostatnie 9 lat mimo, że jak sam pisze, od 20 lat zasiada we władzach klubu, w Radzie Nadzorczej i Zarządzie. Pytanie: dlaczego dopiero teraz taki lament? W latach kiedy klub świętował historyczne wyniki (3. miejsce w lidze, Puchar i Super Puchar Polski) ochoczo przyjmowano pochlebstwa.


Jakby było mało zamieszania w gabinetach biurowych klubu to rezygnację z posady członka zarządu złożyła Agnieszka Syczewska. Pełna zapału i chęci białostocczanka nim zaczęła zyskiwać uznanie i sympatie wśród gdańszczan, po półrocznej pracy musiała wracać na Podlasie. Zastępujący ją mecenas Arkadiusz Gerwel na stanowisku wiceprezesa zarządu w trakcie swojej konferencji prasowej samoprezentację rozpoczął, że jest miłośnikiem futbolu od lat. Jego wiedza ma się opierać na licznej lekturze o futbolu od najmłodszych lat - jak powiedział. Czyli tak jak 90% kibiców w kraju nad Wisłą. Mówił, że uprawiał futbol zawodowo a teraz rekreacyjnie. Przyznam, że śledząc polski futbol od lat 70-ych ub. wieku nigdy nie natknąłem się na ligowego piłkarza w kraju o nazwisku Gerwel. W każdym bądź razie podczas prezentacji nowy wiceprezes nie wymienił nazwy ani miasta ani klubu, w którym uprawiał tę piękną dyscyplinę, a obecni dziennikarze byli na tyle spolegliwi, że nie mieli odwagi dopytać o to wiceprezesa. Osobiście nie spodobało mi się kluczenie i niespójne mówienie pana mecenasa na temat swojej sympatycznej poprzedniczki. Na samym początku swoich wyznań podziękował pani Agnieszce za profesjonalizm i przejęcie od niej zakresu swoich obowiązków. W kolejnych wypowiedziach powiedział, iż gdyby wszystko było dobrze w działaniu pani Agnieszki, to zapewne Rada Nadzorcza, której był członkiem od października 2022, nie desygnowałaby go do Zarządu.


Reasumując - nastroje przed niedzielnym meczem nie są optymistyczne. Mecz z płocką Wisłą w niedzielę o godz. 17.30, a sprzedaż biletów jest na fatalnym poziomie. Dziennie ok. 200-300 sztuk może zagwarantować za dwa dni frekwencję na poziomie poniżej 2 tys. widzów. To byłby niechlubny rekord gdańskiej Areny Polsat Plus. Być może pora na przeprowadzkę na Traugutta? To oznaczałoby klęskę wielkiej idei budowy tzw. Bursztynka dla pojemności stadionu ponad 40 tys. widzów.

M.P


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: