3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o... Spotkania z historią: historie żołnierzy 2. Korpusu Polskiego » W pierwszym w 2024 roku spotkaniu w ramach cyklu "Spotkania z historią" w Muzeum II Wojny Światowej ... Przemysław Majewski: Aktywni, zaangażowani kandydaci to klucz do sukce... » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska- PO i "Wszy...
Reklama
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
niedziela, 18 lutego 2024 12:41
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Rusza karuzela...

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 27 stycznia 2023 15:18

altW piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela ligowych rozgrywek. Najpierw Ekstraklasa SA, za dwa tygodnie I liga, a później reszta.


U naszego ekstraklasowego jedynaka z dużej chmury mały deszcz. Właściciel Lechii Gdańsk SA jeszcze w październiku zapowiadał liczne wzmocnienia. Tymczasem tylko dwie nowe twarze, a właściwie jedna (Jakub Bartkowski z Pogoni Szczecin), bowiem transfer Kevina Freisenbuchlera to powrót po 7 latach do Gdańska austriackiego gracza. Zważywszy jednak, że klub zapowiada odejście 2 jedynych młodzieżowych kadrowiczów Lechii (U-19 i U-21) - Jakuba Kałuzińskiego i Krystiana Okoniewskiego. Wrócił temat wytransferowania Conrado do lidera ligi (Rakowa Częstochowa), czy też dwuznaczna kontuzja Łukasza Zwolińskiego, który przebiera już nogami, aby w okienku do końca lutego 2023 zmienić barwy klubowe. Nie wspomnę o odejściu Clemensa ksywka Niewypał, bo to raczej wzmocnienie, a nie osłabienie drużyny. Na koniec trzeba także dodać kolejne przygotowania do odejścia czasowego utalentowanego Dominika Piły, które przygotowuje prezes Paweł Żelem z Wrocławia dla swojego ukochanego Śląska.


Wspomniany prezes nie popisał się także przy transferowych aktywnościach Simona Sławczewa i Philipe Nacimento z Radomiaka. Pierwszy już był na lotnisku w drodze do Gdańska, ale wylądował w III ligowej Wieczystej, choć tam portu lotniczego jeszcze nie wybudowano. Brazylijczyk Nacimento przyjechał z mocno sfatygowanym kolanem i szczęście, że pod nieobecność pana Pawła w tym dniu w klubie ktoś wysłał na testy medyczne, które okazały się tragiczne dla zawodnika, a zbawienne dla Lechii.
Jakby tego chaosu w gdańskim klubie mało to w ub. tygodniu wybuchała wojna na górze, czyli prasowa wymiana zdań pomiędzy Adamem Mandziarą (pełnomocnikiem właściciela większościowego) a Dariuszem Krawczykiem (przedstawicielem udziałowców mniejszościowym w Radzie Nadzorczej spółki). Jeden drugiego oskarżył o złe zarządzanie i przeszkadzanie w tym zarządzaniu. 95 % udziałowiec zarzucił 5% udziałowcowi sypanie piasku w tryby zarządzania Lechią. Mniejszościowy udziałowiec publicznie skrytykował skandaliczne kierowanie spółką przez ostatnie 9 lat mimo, że jak sam pisze, od 20 lat zasiada we władzach klubu, w Radzie Nadzorczej i Zarządzie. Pytanie: dlaczego dopiero teraz taki lament? W latach kiedy klub świętował historyczne wyniki (3. miejsce w lidze, Puchar i Super Puchar Polski) ochoczo przyjmowano pochlebstwa.


Jakby było mało zamieszania w gabinetach biurowych klubu to rezygnację z posady członka zarządu złożyła Agnieszka Syczewska. Pełna zapału i chęci białostocczanka nim zaczęła zyskiwać uznanie i sympatie wśród gdańszczan, po półrocznej pracy musiała wracać na Podlasie. Zastępujący ją mecenas Arkadiusz Gerwel na stanowisku wiceprezesa zarządu w trakcie swojej konferencji prasowej samoprezentację rozpoczął, że jest miłośnikiem futbolu od lat. Jego wiedza ma się opierać na licznej lekturze o futbolu od najmłodszych lat - jak powiedział. Czyli tak jak 90% kibiców w kraju nad Wisłą. Mówił, że uprawiał futbol zawodowo a teraz rekreacyjnie. Przyznam, że śledząc polski futbol od lat 70-ych ub. wieku nigdy nie natknąłem się na ligowego piłkarza w kraju o nazwisku Gerwel. W każdym bądź razie podczas prezentacji nowy wiceprezes nie wymienił nazwy ani miasta ani klubu, w którym uprawiał tę piękną dyscyplinę, a obecni dziennikarze byli na tyle spolegliwi, że nie mieli odwagi dopytać o to wiceprezesa. Osobiście nie spodobało mi się kluczenie i niespójne mówienie pana mecenasa na temat swojej sympatycznej poprzedniczki. Na samym początku swoich wyznań podziękował pani Agnieszce za profesjonalizm i przejęcie od niej zakresu swoich obowiązków. W kolejnych wypowiedziach powiedział, iż gdyby wszystko było dobrze w działaniu pani Agnieszki, to zapewne Rada Nadzorcza, której był członkiem od października 2022, nie desygnowałaby go do Zarządu.


Reasumując - nastroje przed niedzielnym meczem nie są optymistyczne. Mecz z płocką Wisłą w niedzielę o godz. 17.30, a sprzedaż biletów jest na fatalnym poziomie. Dziennie ok. 200-300 sztuk może zagwarantować za dwa dni frekwencję na poziomie poniżej 2 tys. widzów. To byłby niechlubny rekord gdańskiej Areny Polsat Plus. Być może pora na przeprowadzkę na Traugutta? To oznaczałoby klęskę wielkiej idei budowy tzw. Bursztynka dla pojemności stadionu ponad 40 tys. widzów.

M.P


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: