Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Tak będzie wyglądać dyskoteka po końcu świata

Co to był za koncert! Podczas zimnego, październikowego wieczoru do gdańskiego B90 zawitała pełnia lata rodem z największych festiwali. Crystal Fighters dali porywający koncert, ale równie duże brawa należą się publiczności, która wiedziała po co przyszła do klubu na Stoczni.


Nie trwało to wszystko długo, bo nawet nie półtorej godziny. Ale nic dziwnego, hiszpańsko-angielski zespół ma na swoim koncie tylko dwie płyty. Ale to wystarczająco dużo, żeby pokazać jak będzie wyglądać dyskoteka po końcu świata. Zaczęło się niepokojąco, od dudniącego dźwięku. Po chwili dołączyły do niego pierwsze riffy Grahama Dicksona, który podczas gdańskiego koncertu pokazał iście rockowy pazur. W końcu sam gitarzysta pojawił się na scenie. Bez koszulki. Bo po co? W końcu Crystal Fighters to uosobienie lata. Muzyk przemieszczał się po scenie, po chwili pojawił się perkusista i usłyszeliśmy pierwsze takty "Solar System". Od tego momentu było już tylko mocniej.
Następnie pojawił się już cały zespół. Wpierw urocze wokalistki, Eleanor Fletcher oraz Clarrisa Land. Chwilę później ubrany w pióropusz człowiek od "przeszkadzajek" i wszelkiej maści innych nieokreślonych dźwięków - Gilbert Vierich, a na sam koniec wyskoczył wokalista, Sebastian Pringle wyglądający trochę jak Jack Sparrow. Energia tętniąca ze sceny byłą wręcz nieokiełznana. Ci zresztą automatycznie przeszło na świetną tego dnia publiczność, która od początku do końca koncertu klaskała w rytm, machała rękami i tańczyła jak szalona.


Jak wspomniałem, Crystal Fighters mają wydane tylko dwie płyty - "Star of Love" oraz "Cave Rave". Podczas koncertu nie zabrakło żadnego z największych hitów. Poza "Solar System" usłyszeliśmy chórlanie odśpiewane "Plage", "L.A Calling", "Follow", "You & I" czy "At Home", po którym przyszedł czas na bis. Rozpoczęli go najmocniej jak mogli. Utworem, który chyba wszyscy myśleli, że rozsadzi klub na sam koniec koncertu, czyli "I Love London". Później przyszedł czas na "Wave" i potężne "Xtatic Truth". Aż dziwne, że w tym zestawie nie znalazło się dubstepowe "Swallow". W ogóle podczas koncertu było tylko kilka minut oddechu, kiedy zespół zagrał "Love Is All I Got" i "Bridge of Bones".


Kiedy znajomi, którzy nie zdołali przyjść na koncert pytali mnie jak było, odpowiedziałem chyba największym komplementem, jakim może odpowiedzieć dziennikarz muzyczny - zapłaciłbym za ten koncert. Bez wahania wydałbym pieniądze na bilet. A to się zdarza bardzo, ale to bardzo rzadko. Crystal Fighters udowodnili, że "Cave Rave" to nazwa nie z przypadku. Tak właśnie ich muzyka brzmi. Jest pierwotnie dzięki nieokrzesanej energii oraz nieco folkowym rytmom, ale jest też rave, który to wszystko spaja. Publiczność dostała to, po co przyszła - fenomenalne dance-punkowe show i na chwilę zapomniała, że na zewnątrz panował pierwszy tej jesieni przymrozek.


Patryk Gochniewski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież