Małgorzata Tarasiewicz odznaczona krzyżem komandorskim Orderu Odrodzen... » W sobotę 15 stycznia we wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia z rąk ministra Wojciecha Kolarskiego,... Zbigniew Kuźmiuk: Energetyczny pistolet przystawiony do głowy na konce... » Z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem, europosłem z frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, b. polity... Partnerska Cedrowa » Przebudowa znaczącego dla dzielnic Ujeścisko i Łostowice, ale peryferyjnego dla aglomeracji traktu k... Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr...

Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?

sobota, 04 grudnia 2021 22:05

altSpotkanie czołowych drużyn ligi nie zawiodło. Na Polsat Plus Arena Lechia dzięki bardzo dobrej drugiej połowie pokonała Raków Częstochowa 3:1 (0:1).

Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 3:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Ben Lederman (16), 1:1 Ilkay Durmus (53), 2:1 Ilkay Durmus (75), 3:1 Flavio Paixao (86)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Bartosz Kopacz, Michał Nalepa, Mario Maloca, Rafał Pietrzak - Jarosław Kubicki (83 Kristers Tobers), Jan Biegański (71 Jakub Kałuziński) - Ilkay Durmus, Marco Terrazzino (71 Flavio Paixao), Conrado (71 Joseph Ceesay) - Łukasz Zwoliński (83 Tomasz Makowski).

Raków Częstochowa: Vladan Kovacević - Giannis Papanikolau, Andrzej Niewulis, Zoran Arsenić (46 Tomas Petrasek, 80 Milan Rundić) - Fran Tudor, Marko Poletanović (46 Walerian Gwilia), Ben Lederman, Patryk Kun - Ivi Lopez, Sebastian Musiolik (57 Vladislavs Gutkovskis), Fabio Stugeon (67 Mateusz Wdowiak).

W Gdańsku zmierzyły się drużyny, które celują przynajmniej w podium na koniec sezonu. Oba zespoły przystąpiły w odmiennych nastrojach. Lechia tydzień temu została rozbita 1:5 w Szczecinie, a Raków u siebie wygrał 4:0 z Zagłębiem Lubin. Częstochowianie od początku zagrali wysokim pressingiem i szybko zebrali tego efekty. W 16. minucie Dusan Kuciak odbił strzał Ivi Lopeza na bok gdzie złapał ją Patryk Kun, który zagrał ją Ben Lederman, ten zdecydował się na strzał, który nieco zaskoczył zasłoniętego Kuciaka. Raków po kilku minutach ataków cofnął się do obrony oddając inicjatywę Lechii. Gdańszczanie, którzy w czwartym kolejnym meczu jako pierwsi tracili bramkę, atakowali i starali się wyrównać, ale w pierwszej połowie bez efektu.

Podopieczni Tomasza Kaczmarka zdominowali rywali w pierwszych minutach drugiej połowy. Ofensywna gra została nagrodzona. W 53. minucie piłka dośrodkowana z lewej strony przeleciała przez pole karne gości gdzie z odpowiednim miejscu znalazł się Bartosz Kopacz. Po jego dośrodkowaniu gola głową zdobył Ilkay Durmus. Gdańszczanie po wyrównaniu cały czas atakowali i starali się zdobyć kolejną bramkę. Po kilku minutach wreszcie aktywniej zaczęli grać przyjezdni. Raków atakował, ale został skarcony. W 75. minucie Lechia przeprowadziła szybką kontrę, którą kapitalnie strzałem z linii pola karnego w okienko dalszego słupka zdobył Ilkay Durmus.

W 82. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Michał Nalepa. Goście mając przewagę zawodnika ruszyli do ataku. W 86. minucie po wykopie Kuciaka błąd popełnił Andrzej Niewulis. Piłkę przejął Flavio Paixao i po ograniu bramkarza zdobył trzecią bramkę dla Lechii.