Leszek Miller dla Frondy: Przewaga USA nad UE jest oczywista. Trzeba d... » „(…) jaką my mamy alternatywę? Albo Unia Europejska, albo Stany Zjednoczone. Porównując potencjał go... Proces w sprawie o ochronę dóbr osobistych śp. ks. prałata Henryka Jan... » Przed Sądem Apelacyjnym w V Wydziale Cywilnym w Gdańsku odbyło się ostateczne posiedzenie Sądu w spr... Polacy z Wolnego Miasta Gdańska » Wolne Miasto Gdańsk, powołane 15 listopada 1920 r. w Wersalu, było odrębnym organizmem państwowym le... Zbrodnia zapomniana. Pacjenci pomorskich szpitali psychiatrycznych – o... » Przełom XIX i XX w. przyniósł znaczne zmiany w postrzeganiu osób z zaburzeniami psychicznymi. W kraj... Kazimierz Smoliński: Las, który pamięta » Dla wielu Polaków symbolem niemieckich zbrodni na Pomorzu pozostaje Piaśnica. Tymczasem miejsc egzek... Zmarł Jerzy Gebert, legenda dziennikarstwa sportowego na Pomorzu » W wieku 95 lat zmarł Jerzy Gebert, legenda dziennikarstwa sportowego na Pomorzu, lekarz, autor książ... 135 lat Gazety Gdańskiej - wydanie specjalne o Zbrodni Pomorskiej » "Gazeta Gdańska" doczekała 135 lat. Pierwszy numer odbito w 950 egzemplarzach z data wydawnicza 2 kw... Czesław Nowak z najwyższym odznaczeniem RP » W Pałacu Namiestnikowskim w Warszawie Prezydent RP - Karol Nawrocki w dniu 6 marca odznaczył najwyżs... Mocne wystąpienie Czarnka w Iławie: Tusk dusi Polskę » „‘Się nie da’ - to jest nazwa państwa pod rządami Tuska, Czarzastego i reszty. ‘Się da’ - bo jak był... Mariusz Błaszczak, Jacek Sasin i Michał Kowalski z Kaszubami » Jako świetną ocenili inicjatywę Safe 0 proc.zaproponowaną przez prezydenta RP Karola Nawrockiego i s...
135 lat Gazety Gdańskiej - wydanie specjalne o Zbrodni Pomorskiej
środa, 25 marca 2026 19:38
135 lat Gazety Gdańskiej - wydanie specjalne o Zbrodni Pomorskiej
"Gazeta Gdańska" doczekała 135 lat. Pierwszy numer odbito w 950
wtorek, 17 marca 2026 19:51
Stowarzyszenie Ruch Obywatelski - W Imieniu Sopocian stanowczo
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

PUP w Gdańsku rozpoczyna walkę o europejskie laury!

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 21 lutego 2011 15:14

altRealizowany przez PUP w Gdańsku projekt „Dojrzały Przedsiębiorca, finansowany ze środków UE, zdobył kolejną prestiżową nagrodę i został nominowany do European Enterprise Awards, konkursu organizowanego przez Unię Europejską.

17 lutego Minister Gospodarki ogłosił wyniki krajowe konkursu Europejska Nagroda Przedsiębiorczości. Pierwsze miejsce w kategorii Promowanie ducha przedsiębiorczości zdobył gdański projekt, który uzyskał również nominację do reprezentowania Polski na organizowanym przez Komisję Europejską konkursie European Enterprise Awards. Projekt PUP w Gdańsku będzie rywalizował z kilkudziesięcioma innymi projektami zgłoszonymi przez państwa członkowskie UE.


alt

W 2010 r. Dojrzały Przedsiębiorca otrzymał zajął wysokie 3 miejsce w konkursie MRR Dobre Praktyki EFS 2010


- Decyzja Ministra jest wielkim wyróżnieniem. To dla nas prawdziwy zaszczyt reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej. W realizację naszego projektu włożyliśmy wiele wysiłku, jak widać ten trud się opłacił. Nie tylko pokazaliśmy, że nawet w wieku 50 lat można z powodzeniem rozpocząć działalność gospodarczą, ale i zachęciliśmy setki gdańszczan do podejmowania własnej działalności gospodarczej. Dla przykładu powiem tylko, że w ubiegłym roku wpłynęło do nas rekordowa liczba 1179 wniosków o przyznanie środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej, to chyba najlepiej obrazuje, jak wielki wpływ miał nasz projekt na rozwój lokalnej przedsiębiorczości - przyznaje Roland Budnik, Dyrektor PUP w Gdańsku.


alt

Roland Budnik Dyrektor PUP w Gdańsku odbiera nominacje z rąk wiceministra gospodarki Rafała Baniaka



Przypomnijmy. W Dojrzałym Przedsiębiorcy udział wzięło łącznie 60 osób. Każdy z beneficjentów programu przeszedł specjalistyczne szkolenie z zakresu pisania biznesplanów, prawa, marketingu i promocji. W efekcie powstało 60 ciekawych pomysłów na nową firmę. Spośród tej grupy autorzy 26 najciekawszych koncepcji otrzymali od PUP w Gdańsku dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości 40 tys. zł oraz dodatkowe wsparcie pomostowe. W ten sposób lokalny biznes wzbogacił się o nowe, dziś dynamicznie rozwijające się firmy. Wśród nich znalazły się m.in. przedsiębiorstwa remontowo-budowlane, salony kosmetyczne, portal internetowy czy wędrowny teatr lalkowy.

Cechą wyróżniającą gdański projekt była promocja przedsiębiorczości. Od początku realizacji Dojrzałego Przedsiębiorcy, bohaterom tego programu towarzyszyła specjalna ekipa telewizyjna (Jerzy Boj oraz Alicja Dawidziuk). Śledziła ona bacznie wszystkie poczynania przyszłych biznesmenów, począwszy od opracowania biznesowych planów, aż po pierwsze sukcesy nowopowstałych przedsiębiorstw. Zebrany w ten sposób materiał posłużył do nagrania krótkiego ale niezwykle popularnego (losy beneficjentów projektu obejrzało 250 tys. widzów), 12 odcinkowego serialu, który emitowany był na antenie TVP Oddział w Gdańsku.


alt

Roland Budnik z nominacją krajową do konkursu Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości   


O sukcesie projektu zadecydowała bardzo dobra współpraca PUP w Gdańsku z partnerami uczestniczącymi w realizacji projektu. Przygotowaniem i przeprowadzeniem szkolenia dla przedsiębiorców zajęła się Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości. Pomoc przy sporządzaniu biznesplanów zaoferowali beneficjentom programu eksperci, w tej roli wystąpili Andrzej Sułkowski oraz Marzena Mażewska. Dużą rolę w sukcesie Dojrzałego Przedsiębiorcy miał także Gdański Związek Pracodawców (Jan Klapkowski), a także Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza (Grażyna Zielińska) oraz Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw (Zbigniew Stencel), którzy dokonali ostatecznego wyboru najlepszych biznesplanów.

- Walory projektu Dojrzały Przedsiębiorca doceniło już wielu ekspertów. Warto przypomnieć, że projekt ten uzyskał niedawno nagrodę Ministra Rozwoju Regionalnego w prestiżowym konkursie Dobre Praktyki EFS 2010, uzyskując tym samym miano Najlepszej Inwestycji w Człowieka. Było to ogromnym sukcesem. W konkursie rywalizowaliśmy bowiem z ponad 360 projektami zgłoszonymi z całego kraju - mówi Łukasz Iwaszkiewicz, rzecznik prasowy PUP w Gdańsku.


alt

Nominacja Krajowa do Konkursu Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości    


O tym czy Gdański urząd pracy sięgnie po najwyższe laury przekonamy się w maju. Wówczas na konkursowej gali w Budapeszcie ogłoszona zostanie decyzja w czyje ręce trafi cenna nagroda.

O konkursie
Konkurs Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości organizowany jest przez Komisję Europejską od 2006 roku. Jego celem jest wyróżnienie najciekawszych inicjatyw, promujących szeroko pojętą przedsiębiorczość. Udział w konkursie mogą brać samorządy terytorialne, lokalne lub regionalne organizacje przedsiębiorców oraz innych podmiotów, realizujących przedsięwzięcia w partnerstwie z samorządami terytorialnymi. W ciągu ostatnich czterech lat, w 28 krajach uczestniczących w Konkursie, zgłoszono łącznie ponad 1400 wniosków konkursowych.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież