Mariusz Błaszczak, Jacek Sasin i Michał Kowalski z Kaszubami » Jako świetną ocenili inicjatywę Safe 0 proc.zaproponowaną przez prezydenta RP Karola Nawrockiego i s... Sopockie gierki, anatomia oszustwa » Umyka odpowiedzialności prawno-karnej b. prezydent Sopotu, Jacek Karnowski, który, znając orzeczenia... Gen. Wroński vs b. poseł PO: - Pożyczka na cudze interesy, "sprzęt z i... » W ostatnich dniach na temat finansowo-militarnego projektu SAFE wypowiedział się gdański generał bry... Gorzkie spotkanie rad dzielnic z prezydent Gdańska » Miało być podsumowanie współpracy i rozmowa o usprawnieniach rad dzielnic. Zamiast tego pojawiło się... Kolejny bój o Gedanię... » Po przejęciu sterów rządu przez liberałów znów przyjdzie nam toczyć bój o Gedanię.Po 2022 roku kiedy... Deweloperka na historycznych terenach KS Gedanii w Gdańsku » Jak poinformował na konferencji poseł PiS Kacper Płażyński, Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków... Spotkanie promocyjne książki "Wschodnie piętno" » 11 lutego 2026 r. w Oblackim Centrum Edukacji i Kultury w Gdańsku odbyła się promocja książki wydane... Pamięć Grudnia 70: kwiaty stoczniowców, sugestie SB, paraliż PZPR » W grudniu 1977 r. po raz pierwszy od 1971 r. zorganizowano niezależne zgromadzenie pod bramą nr 2 St... Oświadczenie "S" ws. sporu zbiorowego w IMGW » W dniu 26 stycznia 2026 r. Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w IMGW-PIB weszła w spór zbiorow... Marta Nawrocka odwiedziła Koło Gospodyń Wiejskich „Jezioranki” » Małżonka Prezydenta RP Marta Nawrocka spotkała się z członkiniami i członkami Koła Gospodyń Wiejskic...
Mariusz Błaszczak, Jacek Sasin i Michał Kowalski z Kaszubami
piątek, 06 marca 2026 10:36
Mariusz Błaszczak, Jacek Sasin i Michał Kowalski z Kaszubami
Jako świetną ocenili inicjatywę Safe 0 proc.zaproponowaną przez
Lechia spakowała Jagiellonię
poniedziałek, 09 marca 2026 07:26
Lechia spakowała Jagiellonię
Ze stadionu w Letnicy wyjechał b. lider piłkarskiej ekstraklasy.
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Nowy projekt PUP - "Gotowi na zmiany"

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 26 lipca 2011 08:38

altJuż pierwszego sierpnia rozpoczyna się nabór uczestników do najnowszego programu Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku - „Gotowi na zmiany”. Projekt adresowany jest do osób bezrobotnych powyżej 45 roku życia oraz pracodawców.



Na pozytywne zmiany będą mogli liczyć bezrobotni, uczestnicy najnowszego projektu PUP w Gdańsku - „Gotowi na zmiany”. Jest on adresowany do mieszkańców Gdańska oraz powiatu gdańskiego, którzy ukończyli już 45 lat. W ramach programu 128 jego beneficjentów objętych zostanie różnorodnymi formami wsparcia. 100 bezrobotnych zostanie skierowanych na szkolenia, 11 na staż, a 17 osób zostanie zaktywizowanych poprzez prace interwencyjne (prace interwencyjne to zatrudnienie bezrobotnego przez pracodawcę, które nastąpiło w wyniku umowy zawartej między pracodawcą a powiatowym urzędem pracy). Bezrobotni, którym zaproponowane zostanie szkolenie będą mogli wybrać 1 z pośród 8 zaproponowanych im kursów: Podstawy księgowości, Obsługa kas fiskalnych, Samodzielna księgowa, Bukieciarstwo I i II stopnia, Obsługa komputera, Pracownik projektów finansowanych ze źródeł UE, Zarządzanie projektami finansowanymi ze źródeł UE oraz Opiekunka środowiskowa. W przypadku szkoleń zajęcia ruszą jeszcze w sierpniu, prace interwencyjne oraz staże rozpoczną się we wrześniu.


Zainteresowani udziałem w projekcie mogą się zgłaszać do Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku od 1 do 17 sierpnia br. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów:
-/58/ 732-52-40 (staże)
-/58/ 732-52-62 (prace interwencyjne)
-/58/ 732-53-03 (szkolenia)

Do udziału w projekcie zgłaszać się mogą także pracodawcy. Dla nich PUP przygotował dwie ciekawe propozycję.

Pierwsza z nich zainteresuje firmy, które zamierzają utworzyć miejsce pracy i zatrudnić nowego pracownika. Zgodnie z założeniami projektu, jeśli na nowy etat przyjęta zostanie  osoba bezrobotna biorąca udział w programie „Gotowi na zmiany”, wówczas pracodawca uzyska od PUP refundację części kosztów wynagrodzenia i składek ZUS przez okres aż 12 miesięcy.


Druga oferta kierowana jest natomiast do firm, które gotowe są przyjąć na 6 miesięcy stażystę. Tutaj największą korzyścią jest pozyskanie nowego pracownika. Wszystkie koszty związane z jego przyjęciem, w tym badania lekarskie oraz comiesięczne wynagrodzenie stażysty pokryje PUP. Warto jednak zaznaczyć, że do udziału w projekcie w pierwszej kolejności będą zapraszani pracodawcy, którzy po ukończeniu stażu przewidują zatrudnienie uczestnika programu.


Rekrutacja pracodawców do udziału w projekcie rozpocznie się 1 sierpnia i potrwa 16 dni. Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów:
-/58/ 732-53-33 (staże)
-/58/ 732-52-62 (refundacje)

Program jest finansowany z rezerwy Ministra Pracy i Polityki Społecznej przeznaczonej na aktywizację osób bezrobotnych w wieku 45+.

GG, źródło PUP w Gdańsku

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież