Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prezydent Szczurek i… zakleszczona pochwa… Ciąg dalszy

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 24 kwietnia 2023 14:07

alt„Zakleszczyła mi się pochwa, gdy spadł na mnie obrazek Matki Boskiej”… Gdyński radny obnaża kontrowersyjne kulisy Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Prezydent Gdyni unika udzielenia odpowiedzi.


Przypomnijmy, gdyński radny Marcin Bełbot zadał prezydentowi miasta Wojciechowi szereg pytań w związku z kontrowersjami, które wywołała jedna z prac nadesłanych na Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną.
„Zakleszczyła mi się pochwa, gdy spadł na mnie obrazek Matki Boskiej”… - tak zatytułował maila do naszej Redakcji gdyński radny Marcin Bełbot. I od razu pospieszył z wyjaśnieniami: To fragment tytułu twórczości, który w całości brzmi "W trakcie pierwszego razu zakleszczyła mi się pochwa, gdy spadł na mnie obrazek Matki Boskiej w pokoju rodziców".
- Powyższy tekst autorstwa Pani Mai Staśko (jak informowała na Twitterze) został zakwalifikowany do półfinału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej - na stronie gnd.art.pl faktycznie widnieje nominacja takiego tytułu. Na wspomnianej stronie Prezydent Szczurek napisał „Gdynia – młode, ledwie 81 lat liczące miasto, jest żywym symbolem romantycznej odwagi, wolności, dynamizmu, otwarcia na nowe idee” oraz „Samorząd Gdyni przywiązuje ogromną wagę do tego by swoim mecenatem obejmować wyłącznie wartościową, ambitną twórczość, zwłaszcza tę zmagającą się z najistotniejszymi problemami współczesnego człowieka. To dzięki niej bowiem trwa obywatelski dyskurs o Polsce, patriotyzmie, ale i o odwiecznych wartościach, bez których życie traci sens – o prawdzie, wolności, miłości, przyjaźni….” - opisuje przedstawiciel mieszkańców miasta z morza i marzeń...


Dlatego radny Bełbot postanowił zadać prezydentowi Wojciechowi Szczurkowi kilka pytań, szczególnie „w jaki sposób twórczość Pani Staśko wpisuje się w wartości m.in. miłość, przyjaźń, prawdę i czy jest to twórczość ambitna i wartościowa”.
- Mam jako mieszkaniec Gdyni poważne wątpliwości czy "zakleszczenie pochwy po upadku obrazu..." ma cokolwiek wspólnego z ww zagadnieniami – stwierdza radny.


Dodatkowo przedstawiciel gdynian dopytuje czy prezydent „nie dostrzega w promowaniu takich treści godzenia w uczucia religijne”?
- Według mnie samorządowcy powinni realizować zadania, które mają na celu poprawę jakości życia codziennego naszych mieszkańców, a nie budować podziały wśród Gdynian - bez wątpienia to już kolejna kontrowersyjna inicjatywa miasta, która osiąga taki skutek po warsztatach prowadzonych przez transseksualistę – podaje Marcin Bełbot.


Na pytania te prezydent Szczurek nie zdecydował się odpowiedzieć. Swego szefa z kłopotliwej sytuacji wyręczył sekretarz miasta Rafał Klajnert, który przyznał wprost, że "Prezydent Miasta Gdyni nie miał okazji zapoznać się z wymienioną pracą, jak również nie przyznał jej żadnego wyróżnienia".

r

Related news items:
Newer news items:
Older news items: