Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ekipa Szczurka pozwala na nieuczciwą praktykę w komunikacji

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 06 maja 2023 13:37

altPrzejazdy komunikacją miejską są coraz droższe, a w dodatku władze Gdyni jak i Związku Komunikacji Miejskiej przyzwalają na brak możliwości zakupu tańszych biletów przez mieszkańców. Jest interwencja gdyńskiego radnego.


Jeśli jesteś starszym mieszkańcem nowoczesnej Gdyni, być może nie masz siły odbywać długich spacerów by kupić zwykły bilet na autobus, w dodatku niekoniecznie jesteś w stanie obsługiwać nowoczesne telefony komórkowe - jesteś przez władze miasta skazany za wyższe opłaty! Gdyński radny Marek Dudziński zwrócił uwagę na dość poważny problem, będący wynikiem działań władz Gdyni, zarządu Związku Komunikacji Miejskiej w Gdyni oraz zarządów gdyńskich spółek przewozowych: PKA, PKM, PKT.
- Mieszkańcy Gdyni skarżą się na brak możliwości zakupu u kierowców biletów jednoprzejazdowych za cenę 4,80 zł. Są jedynie bilety 75-minutowe za cenę 6 zł. Ciężko nie odnieść wrażenia, że w tej sytuacji sytuacji ZKM i zarządy gdyńskich spółek przewozowych stosują nieuczciwą praktykę, która zmusza pasażerów komunikacji miejskiej do kupowania droższych biletów, pomimo tego, że pasażerowie chcą przejechać tylko jeden przejazd bez przesiadki - podkreśla przedstawiciel mieszkańców.


Jak w odpowiedzi poinformowała Katarzyna Gruszecka-Spychała, zastępca prezydenta Gdyni, "obecnie w pojazdach dostępne są dwa rodzaje biletów (karnetów) 75-minutowy za 6 zł i 24-godzinny za 22 zł".
- Decyzja o wprowadzeniu do sprzedaży w pojazdach komunikacji miejskiej tych dwóch rodzajów karnetów była podyktowana tym, że umożliwiają one pasażerowi przesiadanie się do innego pojazdu w ramach oznaczonego okresu czasu. Bilety dostępne u kierującego pojazdem stanowią ofertę uzupełniającą dla osób, które nie zaopatrzyły się wcześniej w odpowiedni bilet papierowy lub nie chcą korzystać z możliwości zakupu biletu „telefonicznego". Przyjęte rozwiązanie ułatwia także wydawanie przez kierowców reszty. Obsługa pasażera jest dzięki temu sprawniejsza i nie powoduje wydłużenia czasów jazdy pojazdów komunikacji miejskiej - wyjaśniła.

Jak dodała, "nie bez znaczenia jest również czynnik ekonomiczny, bowiem drukowanie kolejnego rodzaju karnetu stanowi dodatkowy wydatek".
- W kwestii dotyczącej biletów sprzedawanych przez kierowców na liniach ZTM w Gdańsku informuję, że sprzedaż biletów w pojazdach została wycofana z wyjątkiem linii obsługujących obszar gmin ościennych. Ma więc ona w Gdańsku charakter marginalny. Niezależnie od sprzedaży w pojazdach istnieje możliwość zakupu jednoprzejazdowego, metropolitalnego biletu telefonicznego ważnego na linie zwykłe, pospieszne i nocne w cenie 4.80 zł (cena taka sama jak biletu gdyńskiego). Papierowe bilety jednoprzejazdowe dostępne są w punktach sprzedaży własnej ZKM oraz w około 55 innych punktach sprzedaży, których lokalizacja prezentowana jest w zestawieniu na stronie internetowej www.zkmqdynia.pl w zakładce Bilety jednorazowe ZKM w Gdyni i metropolitalne MZKZG - podała wiceprezydent.

r

Related news items:
Newer news items:
Older news items: