Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Reklama
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ekipa Szczurka pozwala na nieuczciwą praktykę w komunikacji

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 06 maja 2023 13:37

altPrzejazdy komunikacją miejską są coraz droższe, a w dodatku władze Gdyni jak i Związku Komunikacji Miejskiej przyzwalają na brak możliwości zakupu tańszych biletów przez mieszkańców. Jest interwencja gdyńskiego radnego.


Jeśli jesteś starszym mieszkańcem nowoczesnej Gdyni, być może nie masz siły odbywać długich spacerów by kupić zwykły bilet na autobus, w dodatku niekoniecznie jesteś w stanie obsługiwać nowoczesne telefony komórkowe - jesteś przez władze miasta skazany za wyższe opłaty! Gdyński radny Marek Dudziński zwrócił uwagę na dość poważny problem, będący wynikiem działań władz Gdyni, zarządu Związku Komunikacji Miejskiej w Gdyni oraz zarządów gdyńskich spółek przewozowych: PKA, PKM, PKT.
- Mieszkańcy Gdyni skarżą się na brak możliwości zakupu u kierowców biletów jednoprzejazdowych za cenę 4,80 zł. Są jedynie bilety 75-minutowe za cenę 6 zł. Ciężko nie odnieść wrażenia, że w tej sytuacji sytuacji ZKM i zarządy gdyńskich spółek przewozowych stosują nieuczciwą praktykę, która zmusza pasażerów komunikacji miejskiej do kupowania droższych biletów, pomimo tego, że pasażerowie chcą przejechać tylko jeden przejazd bez przesiadki - podkreśla przedstawiciel mieszkańców.


Jak w odpowiedzi poinformowała Katarzyna Gruszecka-Spychała, zastępca prezydenta Gdyni, "obecnie w pojazdach dostępne są dwa rodzaje biletów (karnetów) 75-minutowy za 6 zł i 24-godzinny za 22 zł".
- Decyzja o wprowadzeniu do sprzedaży w pojazdach komunikacji miejskiej tych dwóch rodzajów karnetów była podyktowana tym, że umożliwiają one pasażerowi przesiadanie się do innego pojazdu w ramach oznaczonego okresu czasu. Bilety dostępne u kierującego pojazdem stanowią ofertę uzupełniającą dla osób, które nie zaopatrzyły się wcześniej w odpowiedni bilet papierowy lub nie chcą korzystać z możliwości zakupu biletu „telefonicznego". Przyjęte rozwiązanie ułatwia także wydawanie przez kierowców reszty. Obsługa pasażera jest dzięki temu sprawniejsza i nie powoduje wydłużenia czasów jazdy pojazdów komunikacji miejskiej - wyjaśniła.

Jak dodała, "nie bez znaczenia jest również czynnik ekonomiczny, bowiem drukowanie kolejnego rodzaju karnetu stanowi dodatkowy wydatek".
- W kwestii dotyczącej biletów sprzedawanych przez kierowców na liniach ZTM w Gdańsku informuję, że sprzedaż biletów w pojazdach została wycofana z wyjątkiem linii obsługujących obszar gmin ościennych. Ma więc ona w Gdańsku charakter marginalny. Niezależnie od sprzedaży w pojazdach istnieje możliwość zakupu jednoprzejazdowego, metropolitalnego biletu telefonicznego ważnego na linie zwykłe, pospieszne i nocne w cenie 4.80 zł (cena taka sama jak biletu gdyńskiego). Papierowe bilety jednoprzejazdowe dostępne są w punktach sprzedaży własnej ZKM oraz w około 55 innych punktach sprzedaży, których lokalizacja prezentowana jest w zestawieniu na stronie internetowej www.zkmqdynia.pl w zakładce Bilety jednorazowe ZKM w Gdyni i metropolitalne MZKZG - podała wiceprezydent.

r

Related news items:
Newer news items:
Older news items: