“Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Ekipa Szczurka pozwala na nieuczciwą praktykę w komunikacji

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 06 maja 2023 13:37

altPrzejazdy komunikacją miejską są coraz droższe, a w dodatku władze Gdyni jak i Związku Komunikacji Miejskiej przyzwalają na brak możliwości zakupu tańszych biletów przez mieszkańców. Jest interwencja gdyńskiego radnego.


Jeśli jesteś starszym mieszkańcem nowoczesnej Gdyni, być może nie masz siły odbywać długich spacerów by kupić zwykły bilet na autobus, w dodatku niekoniecznie jesteś w stanie obsługiwać nowoczesne telefony komórkowe - jesteś przez władze miasta skazany za wyższe opłaty! Gdyński radny Marek Dudziński zwrócił uwagę na dość poważny problem, będący wynikiem działań władz Gdyni, zarządu Związku Komunikacji Miejskiej w Gdyni oraz zarządów gdyńskich spółek przewozowych: PKA, PKM, PKT.
- Mieszkańcy Gdyni skarżą się na brak możliwości zakupu u kierowców biletów jednoprzejazdowych za cenę 4,80 zł. Są jedynie bilety 75-minutowe za cenę 6 zł. Ciężko nie odnieść wrażenia, że w tej sytuacji sytuacji ZKM i zarządy gdyńskich spółek przewozowych stosują nieuczciwą praktykę, która zmusza pasażerów komunikacji miejskiej do kupowania droższych biletów, pomimo tego, że pasażerowie chcą przejechać tylko jeden przejazd bez przesiadki - podkreśla przedstawiciel mieszkańców.


Jak w odpowiedzi poinformowała Katarzyna Gruszecka-Spychała, zastępca prezydenta Gdyni, "obecnie w pojazdach dostępne są dwa rodzaje biletów (karnetów) 75-minutowy za 6 zł i 24-godzinny za 22 zł".
- Decyzja o wprowadzeniu do sprzedaży w pojazdach komunikacji miejskiej tych dwóch rodzajów karnetów była podyktowana tym, że umożliwiają one pasażerowi przesiadanie się do innego pojazdu w ramach oznaczonego okresu czasu. Bilety dostępne u kierującego pojazdem stanowią ofertę uzupełniającą dla osób, które nie zaopatrzyły się wcześniej w odpowiedni bilet papierowy lub nie chcą korzystać z możliwości zakupu biletu „telefonicznego". Przyjęte rozwiązanie ułatwia także wydawanie przez kierowców reszty. Obsługa pasażera jest dzięki temu sprawniejsza i nie powoduje wydłużenia czasów jazdy pojazdów komunikacji miejskiej - wyjaśniła.

Jak dodała, "nie bez znaczenia jest również czynnik ekonomiczny, bowiem drukowanie kolejnego rodzaju karnetu stanowi dodatkowy wydatek".
- W kwestii dotyczącej biletów sprzedawanych przez kierowców na liniach ZTM w Gdańsku informuję, że sprzedaż biletów w pojazdach została wycofana z wyjątkiem linii obsługujących obszar gmin ościennych. Ma więc ona w Gdańsku charakter marginalny. Niezależnie od sprzedaży w pojazdach istnieje możliwość zakupu jednoprzejazdowego, metropolitalnego biletu telefonicznego ważnego na linie zwykłe, pospieszne i nocne w cenie 4.80 zł (cena taka sama jak biletu gdyńskiego). Papierowe bilety jednoprzejazdowe dostępne są w punktach sprzedaży własnej ZKM oraz w około 55 innych punktach sprzedaży, których lokalizacja prezentowana jest w zestawieniu na stronie internetowej www.zkmqdynia.pl w zakładce Bilety jednorazowe ZKM w Gdyni i metropolitalne MZKZG - podała wiceprezydent.

r

Related news items:
Newer news items:
Older news items: