Działania pomocowe Wojewody Pomorskiego dla uchodźców z Ukrainy » Minął ponad rok od wybuchu wojny w Ukrainie. Od 24 lutego 2022 roku do województwa pomorskiego zaczę... Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prezenty dla rowerzystów

altW piątek, 10 września, w Gdańsku rusza kampania społeczna „RoweRowe Piątki". Przez trzy kolejne piątki 10, 17 i 24 września, ale uwaga: tylko w godzinach 7.00-9.00, na siedmiu głównych skrzyżowaniach Gdańska, znane osobistości wręczać będą rowerzystom torebki z upominkami.

„RoweRowe Piątki" ma ją zachęcić mieszkańców Gdańska do korzystania z roweru jako środka codziennego transportu do szkoły i pracy. Akcja przeprowadzona zostanie na skrzyżowaniach głównych ciągów komunikacyjnych w rejonie: Urząd Marszałkowski/Okopowa, Hucisko, „Zieleniak", Opera Bałtycka, Galeria Bałtycka, Hala Olivia, Hallera/Czarny Dwór. Upominki – niespodzianki, wszystkim poruszającym się na rowerach, wręczać mają nie tylko wolontariusze, ale jak powiedział nam Michał Piotrowski z Urzędu Miasta, także samorządowcy i znane osobistości ze świata kultury i sportu.

Akcja ma na celu także propagowanie wizerunku miasta, jako przyjaznego rowerzystom. Przypomnijmy, że branżowy magazyn RowerTour, w kwietniu, przyznał Gdańskowi tytuł rowerowej stolicy Polski. Wyróżnienie wzbudziło jednak niemałe kontrowersje.


- O ile część północna miasta, Pas Nadmorski, to tereny gdzie połączenia rowerowe są na dość przyzwoitym poziomie, to południe, czyli Główne Miasto jest porażką. To, że do Śródmieścia nie można dojechać drogą rowerową z czterech stron świata uważam za najważniejsze zaniedbanie rowerowe miasta. Drugą sprawą jest często omawiane, ale słabo realizowane połączenie komunikacji rowerowej i SKM. Jeżeli chcemy zachęcić mieszkańców do korzystania z rowerów, to przy przystankach SKM muszą powstać strzeżone i zadaszone parkingi dla rowerów, aby mieszkańcy nie bali się ich zostawiać – mówił nam wtedy Roger Jackowski z Gdańskiej Kampanii Rowerowej.

Władze miasta zachęcając do „przesiadki na rowery”, zapowiadają jednak, że z końcem bieżącego roku przybędzie ok. 3 kilometrów ścieżek rowerowych, a do 2014 roku kolejnych 40 kilometrów.
(jw.)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież