Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa » Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje prawdą. Były premier sprzedaż aktywów s... Czesław Nowak: W samorządach przeważają plusy ujemne » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–93 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowarz... Zmarł autor koncepcji pomnika Poległych Stoczniowców 1970 » 21 maja 2022 r. zmarł Bogdan Pietruszka, autor koncepcji gdańskiego pomnika Poległych Stoczniowców 1... Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent...
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
czwartek, 26 maja 2022 19:49
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
H.Skrzydlewska Orzeł - Zdunek Wybrzeże LIVE
piątek, 27 maja 2022 22:08
H.Skrzydlewska Orzeł - Zdunek Wybrzeże LIVE
W sobotę o godz. 16.30 w Łodzi ma się rozpocząć mecz
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Prezenty dla rowerzystów

altW piątek, 10 września, w Gdańsku rusza kampania społeczna „RoweRowe Piątki". Przez trzy kolejne piątki 10, 17 i 24 września, ale uwaga: tylko w godzinach 7.00-9.00, na siedmiu głównych skrzyżowaniach Gdańska, znane osobistości wręczać będą rowerzystom torebki z upominkami.

„RoweRowe Piątki" ma ją zachęcić mieszkańców Gdańska do korzystania z roweru jako środka codziennego transportu do szkoły i pracy. Akcja przeprowadzona zostanie na skrzyżowaniach głównych ciągów komunikacyjnych w rejonie: Urząd Marszałkowski/Okopowa, Hucisko, „Zieleniak", Opera Bałtycka, Galeria Bałtycka, Hala Olivia, Hallera/Czarny Dwór. Upominki – niespodzianki, wszystkim poruszającym się na rowerach, wręczać mają nie tylko wolontariusze, ale jak powiedział nam Michał Piotrowski z Urzędu Miasta, także samorządowcy i znane osobistości ze świata kultury i sportu.

Akcja ma na celu także propagowanie wizerunku miasta, jako przyjaznego rowerzystom. Przypomnijmy, że branżowy magazyn RowerTour, w kwietniu, przyznał Gdańskowi tytuł rowerowej stolicy Polski. Wyróżnienie wzbudziło jednak niemałe kontrowersje.


- O ile część północna miasta, Pas Nadmorski, to tereny gdzie połączenia rowerowe są na dość przyzwoitym poziomie, to południe, czyli Główne Miasto jest porażką. To, że do Śródmieścia nie można dojechać drogą rowerową z czterech stron świata uważam za najważniejsze zaniedbanie rowerowe miasta. Drugą sprawą jest często omawiane, ale słabo realizowane połączenie komunikacji rowerowej i SKM. Jeżeli chcemy zachęcić mieszkańców do korzystania z rowerów, to przy przystankach SKM muszą powstać strzeżone i zadaszone parkingi dla rowerów, aby mieszkańcy nie bali się ich zostawiać – mówił nam wtedy Roger Jackowski z Gdańskiej Kampanii Rowerowej.

Władze miasta zachęcając do „przesiadki na rowery”, zapowiadają jednak, że z końcem bieżącego roku przybędzie ok. 3 kilometrów ścieżek rowerowych, a do 2014 roku kolejnych 40 kilometrów.
(jw.)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież