Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ... Pomorska Golgota więźniów KL Stutthof » Zbliża się niechlubna 78. rocznica „Marszu Śmierci”. Plan przymusowej ewakuacji obozu KL Stutthof op... Mazowsze w Gdańsku! » Proboszcz Bazyliki Św. Brygidy ks. Ludwik Kowalski zaprasza dzisiaj (20.01) o godz 19.00 na koncert ... Pomorska Biblioteka Pedagogiczna dla społeczności z Ukrainy » Pomorska Biblioteka Pedagogiczna zaprasza rodziny, które przyjechały do Gdańska z Ukrainy do swojej ... (Nie)wybuchowe odkrycie na Bielańskiej » W czwartek 19 stycznia przy ul. Bielańskiej 5 znaleziono niewybuch. Został on odkryty w trakcie prac...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
Kojotki postawiły się hokeistkom Stoczniowca
niedziela, 22 stycznia 2023 21:18
Kojotki postawiły się hokeistkom Stoczniowca
Zwycięstwem zakończyły sezon zasadniczy PLHK hokeistki
Czajka sprawdzi Kaczmarka, Michniewicz vs
sobota, 10 grudnia 2022 10:54
Czajka sprawdzi Kaczmarka, Michniewicz vs
Ligowi piłkarze już na urlopach. Szatnie puste i jedynie w biurach
Durmus i Kubicki na dłużej w Lechii
środa, 25 stycznia 2023 14:11
Durmus i Kubicki na dłużej w Lechii
Ilkay Durmus i Jarosław Kubicki przedłużyli kontrakty z Lechią.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
niedziela, 15 stycznia 2023 15:55
Emil Paul Gabel - W pogoni za prawdą
Nadmorska scena w obrazie Emila Paula Gabela wywołuje silne
Półmetek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
sobota, 31 grudnia 2022 12:13
Półmetek Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Rozgrywki Gdańskiej Olimpiady Młodzieży powoli zbliżają się do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Formela: Latarką w półmrok urny

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 20 września 2011 21:15

 

 
W tej kampanii równie ważną rolę jak politycy odgrywają dziennikarze.

Lokalnie redaktor Barbara Szczepuła zelżyła Leszka Millera. Za sam fakt że się zamachnął na zdrowe Pomorze. Redaktor Szczepuła zawsze stała po stronie słabszych. Dlatego w latach 70. litowała się w "Perspektywach" nad losem robotników żeńskich i zauważała wrażliwość władz zakładowych na ich problemy. Zaletą "Perspektyw". czasopisma związanego z betonowym raczej odłamem partii przewodniej, były  jednak bardziej nagie cycki fotografowane w kolorze a nie produkcja literacka redaktor Szczepuły.

 

W kraju redaktor Sekielski obnażył jak chłopca Grzesia Napieralskiego. Ten doświadczony pracownik aparatu partyjnego zajął się z potrzeby wyborczej  kosztami pobytu dzieci w przedszkolach. Grzesiu na dwie córki, które  wykorzystuje intensywnie w kampanii wyborczej. Jako rekwizyt własnej wiarygodności. Redaktor Sekielski ma do Grzesia mniej zaufania niż córki i czarno na białym ujawnił, że tatuś głosował za przyjęciem ustawy, która gorzej uposażonym tatusiom rygluje drzwi przedszkola. Idzie Grześ przez wieś, nie wie co na plecach niesie...

 

Porankiem, na antenie TVN, redaktor Jakub Porada co drugi akapit pastwi się nad "prezesem" i jego partią oraz tą coraz większą częścią Polski, która "prezesa" i jego partię popiera. Nawet redaktor Olejnik, którą redaktor Zieliński przytulił w Polskim Radiu w 1982 roku nie bywa tak nikczemna wobec Adama Hoffmana jak redaktor Porada wobec Mariusza Błaszczaka w miniony wtorek. Nawet w latach 70. gdy Mariusz Walter, współwłaściciel TVN, pieszczoch słynnego prezesa Macieja Szczepańskiego uchodził za najlepszy produkt  propagandy PRL, niechęć polityczna w stylu Porady pasowała jedynie do audycji "Tu Jedynka". Mógłby też na łamach "Dziennika Bałtyckiego" pisać z tą pasją listy do Reagana.

 

Na szczęście wszystkich tych i innych dziennikarskich amatorów subiektywnej polityki wyręcza nasz były kolega redakcyjny, dość leniwy pisarsko, dziś premier Donald Tusk. Szczerze jak Edward Gierek rozmawia z Polakami, z niektórymi zjadł pierwsze prawdziwe śniadanie, innych odwiedza autobusem, z którego korzysta na urlopie. Wszystkim obiecuje 300 miliardów złotówek. To lepiej niż 18 lat temu, gdy obwoził po kraju milion miejsc pracy. I wylądował sam na bezrobociu.


Marek Formela

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież