PKW podała oficjalne wyniki II tury. Nawrocki wygrywa! » Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalnie po godz. 8.30 wybór Karola Nawrockiego na Prezydenta ... Likwidator Radia Gdańsk z wierchuszką KO na marszu w Warszawie » Zamiast “czystej wody” jest gęsty szlam w Radiu Gdańsk. W niedzielę, 25 maja, w Warszawie odbyły się... Kim naprawdę jest Karol Nawrocki? Co mówią o nim ludzie z Gdańska, byl... » „To jest po prostu człowiek, który swoją pracowitością wspiął się na poszczególne stanowiska, ale za... Apel do rodaków przed drugą turą wyborów prezydenckich » My, uczestnicy Konferencji Formacji Niepodległościowej, 24. organizacji działaczy opozycji antykomun... Janusz Szewczak: Nawrocki szansą Konfederacji - albo szparagi u kancle... » Karol Nawrocki ma własny obraz i wizje rozwoju Polski, Polski, która ma ambicje, aspirację, która in... Odezwa Obywatelskiego Komitetu Poparcia dr. Karola Nawrockiego w wybor... » Odezwa Obywatelskiego Komitetu Poparcia dr. Karola Nawrockiego w wyborach prezydenckich – przed II t... Prof. Piotr Czauderna: Dlaczego Karol Nawrocki? » Za niecały tydzień będziemy głosować w wyborach nowego prezydenta Polski, być może w najważniejszych... Gdańszczanie za Nawrockim. Grzegorz Berendt: Polegać jak na Zawiszy » Każdy z nas zna tytułowe porównanie. Są ludzie, których jesteśmy pewni; wiemy, że nie zawiodą, dotrz... Gdański park roz(g)rywki - samo(PO)moc miejska » W czerwcu przed gdańskim sądem kolejna rozprawa w procesie Janiny H., teściowej b. prezydenta Gdańsk... "Wywiadówka" programowa gdańskiej tvp: komentowanie... komentatorów i ... » Na kolejnym posiedzeniu spotkała się rada programowa TVP 3 Gdańsk. Jej obradami kierował przewodnicz...
Reklama
PKW podała oficjalne wyniki II tury. Nawrocki wygrywa!
poniedziałek, 02 czerwca 2025 07:49
PKW podała oficjalne wyniki II tury. Nawrocki wygrywa!
Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalnie po godz. 8.30
Kolejarz Wybrzeża nie wykoleił...
poniedziałek, 05 maja 2025 17:36
Kolejarz Wybrzeża nie wykoleił...
Co prawda po 5 biegach Wybrzeże przegrywało z Kolejarzem w Opolu
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Magdalena Heyda-Usarewicz
niedziela, 13 kwietnia 2025 18:00
Magdalena Heyda-Usarewicz
Kiedy pod koniec lat 50. XX w. Magdalena Heyda-Usarewicz, młoda

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Rowerzyści” Volkera Schmidta
niedziela, 16 lutego 2025 14:18
„Rowerzyści” Volkera Schmidta
Dziwne uczucie niedosytu, znaku zapytania i bezradności towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
sobota, 28 grudnia 2024 17:15
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
Spacerując lasami okalającymi Wejherowo, w okolicy ulicy Jana III
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Uchwalali w trybie pilnym, odebrali głos posłowi

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 25 marca 2010 16:56

altTo, co zdarzyło się na ostatniej sesji Rady Miasta w Gdyni, to po prostu skandal! Tak uważa gdyński poseł PiS, Zbigniew Kozak. Przewodniczący rady, Stanisław Szwabski, nie pozwolił Kozakowi zabrać głosu przed głosowaniem uchwały dotyczącej planu zagospodarowania dawnych terenów Dalmoru.


Prezydent miasta, Wojciech Szczurek, zaplanował głosowanie w trybie pilnym, na dzień przed zaplanowanym posiedzeniem rady, ponieważ chce by powstała w tym rejonie strefa prestiżu z apartamentowcami, biurowcami i ekskluzywnymi sklepami. Z kolei radni PiS, oraz popierający ich poseł Kozak woleliby, aby na bazie istniejącej tam infrastruktury przemysłowej powstały na tym gruncie nowe miejsca pracy dla mieszkańców miasta.


- Pan Szwabski uznał, że nie mam prawa zabierać głosu przed głosowaniem – mówi poseł Kozak. – To sprzeczne z ekspertyzą prawną dotyczącą zasad udziału posłów w obradach rad gmin. Mamy prawo zabierać głos i to prawo nie może być iluzoryczne. Poza tym jaki sens ma moje wystąpienie po tym, jak głosami zwolenników prezydenta niekorzystna uchwała była już przegłosowana? Oczywiście wyraziłem swoją opinię na ten temat w chwili kiedy w końcu udzielono mi głosu, ale to nie spodobało się prezydentowi Szczurkowi, który najwyraźniej uznaje, że ci są dobrzy, którzy się z nim zgadzają. Każdy, kto ma inne zdanie jest zły. To stalinowskie metody! I mam wrażenie, że wiedzą to nawet radni popierający prezydenta.


Zdaniem Kozaka decyzja radnych jest sprzeczna z interesem i możliwościami mieszkańców, o czym świadczyć może na przykład fakt, że budynki Sea Towers w jednej trzeciej są nadal niewykupione.
- Gdynian nie stać na takie ekskluzywne nieruchomości – uważa Kozak. – Wiele prestiżowych lokalizacji przy ulicy Świętojańskiej świeci pustkami, bo ludzie zamiast tego potrzebują nowych miejsc pracy. Tu nie ma zapotrzebowania na prestiż, ale jest ogromna potrzeba zatrudnienia!


Poseł Kozak nie zamierza odpuszczać, chce by mieszkańcy miasta mieli pełną informację o poczynaniach i planach prezydenta Szczurka. Dzięki temu, jego zdaniem, będą bardziej świadomie oddawać głosy w nadchodzących wyborach samorządowych.
Dariusz Olejniczak

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież