"Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew... List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone...
Klub gdańskiego
czwartek, 16 maja 2024 11:18
Klub gdańskiego
Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
piątek, 17 maja 2024 17:15
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
Komisja ds. licencji klubowych PZPN pozytywnie rozpatrzyła

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Życie pełne radości...

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 20 czerwca 2023 09:04

Ulicami Gdańska przeszedł XI Marsz dla Życia i Rodziny.


Rozpoczął się przy Kaplicy Królewskiej, a zakończył na Ołowiance nieopodal Filharmonii Bałtyckiej. Tutaj jego uczestnicy, mogli wziąć udział w Festiwalu dla Życia. Wzięły w nim udział nieprzeliczone rzesze mieszkańców Gdańska. Organizatorami tegorocznego wydarzenia byli Archidiecezja Gdańska oraz Fundacja Activni. Patronatem honorowym marsz objął wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

alt


W wydarzeniu uczestniczyli także Marcin Horała, wiceminister funduszy i polityki regionalnej oraz Szymon Gajda, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

alt


Kilka tysięcy osób uczestniczyło w niedzielę 18 czerwca w XI Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł ulicami Gdańska. Tłumy bawiły się też na Festiwalu dla Życia podczas którego - oprócz udziału w licznych atrakcjach dla dzieci i dorosłych - można było posłuchać na żywo m.in. Kamila Bednarka, Luxtorpedy.

alt


Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w Gdańsku po raz jedenasty, jego cel to promowanie wartości pro-life i wyrażanie solidarności w obronie godności każdej ludzkiej istoty. Dla osób uczestniczących w marszu to też możliwość wyrażenia świadectwa swojej wiary i wyrażenia przekonań wobec współczesnego świata. Wydarzenie wpisuje się w ogólnopolski ruch w obronie znaczenia rodziny i ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

alt


Tegoroczny Marsz był również podziękowaniem Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła ll.
- Za jego długoletnią posługę i także, za nauczanie, które nam pozostawił w swoich encyklikach, katechezach, książkach czy kazaniach, które wygłosił w czasie swych podróży do Polski i na całym świecie - powiedział abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański. - On także mówił o rodzinie, wielokrotnie podkreślając, że jej wzorcem jest Rodzina z Nazaretu.

alt


Gwarno na Ołowiance. Koncerty, warsztaty, modlitwy
Marsz ruszył o godz. 15 sprzed Kaplicy Królewskiej. Uczestnicy przeszli przez Długi Targ w stronę Ołowianki, gdzie odbył się Festiwal dla Życia. Rozpoczął się wspólną modlitwą w intencji miasta, archidiecezji, Pomorza, rodzin i ochrony życia, wspólnie poprowadzoną przez organizatorów wraz z zespołem muzycznym Na cały głos.

alt


Uczestnicy marszu nieśli fagi Polski i maryjne, balony w kolorze biało-czerwonym. Wśród uczestników byli m.in. wojewoda pomorski Dariusz Drelich i wiceminister funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała, który podkreślił, że uczestnicy biorący udział w marszu manifestują przywiązanie do życia i rodziny. - To marsz otwarty dla wszystkich, dla każdego kto utożsamia się z tymi wartościami - dodał.


Festiwal był okazjąÂ  do rodzinnego wspólnego spędzenia czasu. Jak powiedział Artur Kurkowski, prezes Fundacji Activni organizatorzy stworzyli przestrzeń pełną atrakcji dla wszystkich, szczególnie dla najmłodszych.
- Dla dzieci były darmowe aktywności i warsztaty, przestrzeń do prezentacji wspólnot kościelnych, nie zabrakło smacznej kuchni - powiedział prezes Kurkowski. - I występy artystów. Wystąpią: Małe TGD, Na cały głos, a także Kamil Bednarek i Luxtorpeda.
Wielu uczestników Marszu i Festiwalu przyszło - tak jak apelowali organizatorzy - ubranych na biało.

alt


Na Festiwalu nie zabrakło również niebieskiego namiotu edukacyjnego IPN Gdańsk. Publikacje, broszurki, wpinki i torby z okolicznościowymi motywami cieszyły się wielkim powodzeniem.


Patronami honorowymi byli: abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański i Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. Patronat medialny objął "Gość Niedzielny".

M.P.


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież