Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

XIV odsłona Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Mój ulubiony wiersz, mój ulubiony autor" w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 listopada 2016 19:30

Kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych wzięło udział w XIV edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Mój ulubiony wiersz, mój ulubiony autor", który odbył się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku. W kategorii wiekowej klas 0-1 nie przyznano pierwszego miejsca. Spośród uczestników kategorii wiekowej klas 2-3 pierwsze miejsca zajęli Leon Azarewicz oraz Bolesław Jacaszek. W kategorii wiekowej klas 4-6 najlepsza okazała się Denver Freda.


24 listopada w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku odbyła się XIV edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Mój ulubiony wiersz, mój ulubiony autor", którego organizatorami są Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka oraz Szkoła Podstawowa nr 60 w Gdańsku. Celami konkursu były m.in. popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, inspirowanie uczniów do poznawania i prezentacji twórczości poetyckiej, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych wraz z rodzicami, dziadkami, nauczycielami i opiekunami zebrało się w jednej z sal biblioteki, by zaprezentować publiczności i komisji konkursowej swoje recytatorskie umiejętności.


alt


- Bardzo się cieszę, że tak licznie reprezentujecie tutaj szkoły - powiedziała podczas otwarcia konkursu dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku Małgorzata Kłos. - Mam nadzieję, że dzisiejsze zmagania będą interesujące, że wszyscy będziecie się dobrze bawili.


Sądząc po uśmiechach, które nie znikały z twarzy dzieci, zabawa była wyśmienita. Młodzi deklamatorzy nie tylko pięknie prezentowali swoje ulubione wiersze - wielu z nich miało także pomysłowe kostiumy oraz rekwizyty, które ubarwiały występy i nawiązywały do tematyki recytowanego wiersza. Uczestnicy konkursu podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe - wedle klas, do których uczęszczają: zerówka i pierwsza klasa, klasy druga i trzecia oraz klasy od czwartej do szóstej. Przesłuchania uczestników odbywały się zgodnie z kategoriami wiekowymi, w kolejności według numerów szkół.


alt


Komisji konkursowej, która oceniała występy uczniów, przewodniczyła Zdzisława Woźniak-Lipińska z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. W skład komisji weszły także Beata Wołkanowska - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 60, Małgorzata Kłos - dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej oraz Małgorzata Wiśniewska - nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 60. Jury oceniało dobór tekstu i stopień jego zapamiętania, interpretację tekstu, kulturę "żywego słowa" oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie mogli recytować wiersz lub fragment prozy.


alt


Wśród autorów, których teksty wybrali uczestnicy konkursu, pojawili się m.in. Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Julian Tuwim oraz Danuta Wawiłow. Niektórzy uczniowie zdecydowali się na recytację przekładów tekstów zagranicznych autorów m.in. Alana Alexandra Milnego.


alt


Po przesłuchaniu wszystkich uczestników komisja konkursowa udała się na naradę. Następnie ogłoszone zostały wyniki.


W kategorii wiekowej klas 0-1 nie przyznano pierwszego miejsca. II miejsce zajęła Antonina Chorodowska ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdańsku, zaś III miejsce przyznano Oliwii Prostak ze Szkoły Podstawowej nr 75 w Gdańsku.


W kategorii wiekowej klas 2-3 I miejsce zajęli Leon Azarewicz ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Gdańsku oraz Bolesław Jacaszek ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Gdańsku. II miejsce przyznano Oliwii Aleksandrowicz ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdańsku, a III miejsce Aleksandrze Rożek ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdańsku.


Jeśli chodzi o klasy 4 -6 - I miejsce zajęła Denver Freda ze Szkoły Podstawowej nr 70 w Gdańsku. II miejsce przyznano Ninie Latopolskiej ze Szkoły Podstawowej nr 60 w Gdańsku, zaś III miejsce Zuzannie Daniel ze Szkoły Podstawowej nr 49 w Gdańsku.


Komisja konkursowa wyróżniła Igę Weckert ze Szkoły Podstawowej nr 75 w Gdańsku oraz Tymona Tomaszkiewicza ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Gdańsku. Nagrodę Dyrektora Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku otrzymała Weronika Ziemkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Gdańsku. Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 60 w Gdańsku zdobył Antoni Bachnik ze Szkoły Podstawowej nr 84 w Gdańsku.


alt


Konkurs objęty był honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska oraz patronatem medialnym "Gazety Gdańskiej". Prowadzącą XIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Mój ulubiony wiersz, mój ulubiony autor" była Aleksandra Kirczuk z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku.


alt


altKarolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież