5.latka prezesa za 2 mln zł - jubileusz spółki Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ... Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro...
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

XIV odsłona Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Mój ulubiony wiersz, mój ulubiony autor" w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 listopada 2016 19:30

Kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych wzięło udział w XIV edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Mój ulubiony wiersz, mój ulubiony autor", który odbył się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku. W kategorii wiekowej klas 0-1 nie przyznano pierwszego miejsca. Spośród uczestników kategorii wiekowej klas 2-3 pierwsze miejsca zajęli Leon Azarewicz oraz Bolesław Jacaszek. W kategorii wiekowej klas 4-6 najlepsza okazała się Denver Freda.


24 listopada w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku odbyła się XIV edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Mój ulubiony wiersz, mój ulubiony autor", którego organizatorami są Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka oraz Szkoła Podstawowa nr 60 w Gdańsku. Celami konkursu były m.in. popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, inspirowanie uczniów do poznawania i prezentacji twórczości poetyckiej, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych wraz z rodzicami, dziadkami, nauczycielami i opiekunami zebrało się w jednej z sal biblioteki, by zaprezentować publiczności i komisji konkursowej swoje recytatorskie umiejętności.


alt


- Bardzo się cieszę, że tak licznie reprezentujecie tutaj szkoły - powiedziała podczas otwarcia konkursu dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku Małgorzata Kłos. - Mam nadzieję, że dzisiejsze zmagania będą interesujące, że wszyscy będziecie się dobrze bawili.


Sądząc po uśmiechach, które nie znikały z twarzy dzieci, zabawa była wyśmienita. Młodzi deklamatorzy nie tylko pięknie prezentowali swoje ulubione wiersze - wielu z nich miało także pomysłowe kostiumy oraz rekwizyty, które ubarwiały występy i nawiązywały do tematyki recytowanego wiersza. Uczestnicy konkursu podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe - wedle klas, do których uczęszczają: zerówka i pierwsza klasa, klasy druga i trzecia oraz klasy od czwartej do szóstej. Przesłuchania uczestników odbywały się zgodnie z kategoriami wiekowymi, w kolejności według numerów szkół.


alt


Komisji konkursowej, która oceniała występy uczniów, przewodniczyła Zdzisława Woźniak-Lipińska z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. W skład komisji weszły także Beata Wołkanowska - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 60, Małgorzata Kłos - dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej oraz Małgorzata Wiśniewska - nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 60. Jury oceniało dobór tekstu i stopień jego zapamiętania, interpretację tekstu, kulturę "żywego słowa" oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie mogli recytować wiersz lub fragment prozy.


alt


Wśród autorów, których teksty wybrali uczestnicy konkursu, pojawili się m.in. Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Julian Tuwim oraz Danuta Wawiłow. Niektórzy uczniowie zdecydowali się na recytację przekładów tekstów zagranicznych autorów m.in. Alana Alexandra Milnego.


alt


Po przesłuchaniu wszystkich uczestników komisja konkursowa udała się na naradę. Następnie ogłoszone zostały wyniki.


W kategorii wiekowej klas 0-1 nie przyznano pierwszego miejsca. II miejsce zajęła Antonina Chorodowska ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdańsku, zaś III miejsce przyznano Oliwii Prostak ze Szkoły Podstawowej nr 75 w Gdańsku.


W kategorii wiekowej klas 2-3 I miejsce zajęli Leon Azarewicz ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Gdańsku oraz Bolesław Jacaszek ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Gdańsku. II miejsce przyznano Oliwii Aleksandrowicz ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdańsku, a III miejsce Aleksandrze Rożek ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdańsku.


Jeśli chodzi o klasy 4 -6 - I miejsce zajęła Denver Freda ze Szkoły Podstawowej nr 70 w Gdańsku. II miejsce przyznano Ninie Latopolskiej ze Szkoły Podstawowej nr 60 w Gdańsku, zaś III miejsce Zuzannie Daniel ze Szkoły Podstawowej nr 49 w Gdańsku.


Komisja konkursowa wyróżniła Igę Weckert ze Szkoły Podstawowej nr 75 w Gdańsku oraz Tymona Tomaszkiewicza ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Gdańsku. Nagrodę Dyrektora Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku otrzymała Weronika Ziemkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Gdańsku. Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 60 w Gdańsku zdobył Antoni Bachnik ze Szkoły Podstawowej nr 84 w Gdańsku.


alt


Konkurs objęty był honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska oraz patronatem medialnym "Gazety Gdańskiej". Prowadzącą XIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Mój ulubiony wiersz, mój ulubiony autor" była Aleksandra Kirczuk z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku.


alt


altKarolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież