Czesław Nowak - święto legendy » Benefis Czesława Nowaka z okazji 85. rocznicy urodzin odbył 31 marca w Filharmonii Bałtyckiej. Organ... Działania pomocowe Wojewody Pomorskiego dla uchodźców z Ukrainy » Minął ponad rok od wybuchu wojny w Ukrainie. Od 24 lutego 2022 roku do województwa pomorskiego zaczę... Elżbieta Rafalska: Sytuacja polskich rodzin będzie osnową kampanii wyb... » Z Elżbietą Rafalską, deputowaną do Parlamentu Europejskiego (od 2019 r.), Frakcja Europejskich Konse... Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
piątek, 31 marca 2023 13:49
Energ(i)a Olimpii*Skrzecz dla Bałtyku, Sopoćko dla Cartusii
Podczas meczów eliminacyjnych drużyn narodowych rozgrywki
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

XIV odsłona Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Mój ulubiony wiersz, mój ulubiony autor" w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 listopada 2016 19:30

Kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych wzięło udział w XIV edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Mój ulubiony wiersz, mój ulubiony autor", który odbył się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku. W kategorii wiekowej klas 0-1 nie przyznano pierwszego miejsca. Spośród uczestników kategorii wiekowej klas 2-3 pierwsze miejsca zajęli Leon Azarewicz oraz Bolesław Jacaszek. W kategorii wiekowej klas 4-6 najlepsza okazała się Denver Freda.


24 listopada w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku odbyła się XIV edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Mój ulubiony wiersz, mój ulubiony autor", którego organizatorami są Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka oraz Szkoła Podstawowa nr 60 w Gdańsku. Celami konkursu były m.in. popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, inspirowanie uczniów do poznawania i prezentacji twórczości poetyckiej, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych wraz z rodzicami, dziadkami, nauczycielami i opiekunami zebrało się w jednej z sal biblioteki, by zaprezentować publiczności i komisji konkursowej swoje recytatorskie umiejętności.


alt


- Bardzo się cieszę, że tak licznie reprezentujecie tutaj szkoły - powiedziała podczas otwarcia konkursu dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku Małgorzata Kłos. - Mam nadzieję, że dzisiejsze zmagania będą interesujące, że wszyscy będziecie się dobrze bawili.


Sądząc po uśmiechach, które nie znikały z twarzy dzieci, zabawa była wyśmienita. Młodzi deklamatorzy nie tylko pięknie prezentowali swoje ulubione wiersze - wielu z nich miało także pomysłowe kostiumy oraz rekwizyty, które ubarwiały występy i nawiązywały do tematyki recytowanego wiersza. Uczestnicy konkursu podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe - wedle klas, do których uczęszczają: zerówka i pierwsza klasa, klasy druga i trzecia oraz klasy od czwartej do szóstej. Przesłuchania uczestników odbywały się zgodnie z kategoriami wiekowymi, w kolejności według numerów szkół.


alt


Komisji konkursowej, która oceniała występy uczniów, przewodniczyła Zdzisława Woźniak-Lipińska z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. W skład komisji weszły także Beata Wołkanowska - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 60, Małgorzata Kłos - dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej oraz Małgorzata Wiśniewska - nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 60. Jury oceniało dobór tekstu i stopień jego zapamiętania, interpretację tekstu, kulturę "żywego słowa" oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie mogli recytować wiersz lub fragment prozy.


alt


Wśród autorów, których teksty wybrali uczestnicy konkursu, pojawili się m.in. Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Julian Tuwim oraz Danuta Wawiłow. Niektórzy uczniowie zdecydowali się na recytację przekładów tekstów zagranicznych autorów m.in. Alana Alexandra Milnego.


alt


Po przesłuchaniu wszystkich uczestników komisja konkursowa udała się na naradę. Następnie ogłoszone zostały wyniki.


W kategorii wiekowej klas 0-1 nie przyznano pierwszego miejsca. II miejsce zajęła Antonina Chorodowska ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdańsku, zaś III miejsce przyznano Oliwii Prostak ze Szkoły Podstawowej nr 75 w Gdańsku.


W kategorii wiekowej klas 2-3 I miejsce zajęli Leon Azarewicz ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Gdańsku oraz Bolesław Jacaszek ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Gdańsku. II miejsce przyznano Oliwii Aleksandrowicz ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdańsku, a III miejsce Aleksandrze Rożek ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdańsku.


Jeśli chodzi o klasy 4 -6 - I miejsce zajęła Denver Freda ze Szkoły Podstawowej nr 70 w Gdańsku. II miejsce przyznano Ninie Latopolskiej ze Szkoły Podstawowej nr 60 w Gdańsku, zaś III miejsce Zuzannie Daniel ze Szkoły Podstawowej nr 49 w Gdańsku.


Komisja konkursowa wyróżniła Igę Weckert ze Szkoły Podstawowej nr 75 w Gdańsku oraz Tymona Tomaszkiewicza ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Gdańsku. Nagrodę Dyrektora Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku otrzymała Weronika Ziemkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Gdańsku. Nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 60 w Gdańsku zdobył Antoni Bachnik ze Szkoły Podstawowej nr 84 w Gdańsku.


alt


Konkurs objęty był honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska oraz patronatem medialnym "Gazety Gdańskiej". Prowadzącą XIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Mój ulubiony wiersz, mój ulubiony autor" była Aleksandra Kirczuk z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku.


alt


altKarolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież