Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
środa, 21 października 2020 19:25

altDziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą nowego rektora uczelni. Tymczasem na oficjalnej stronie UG dr hab. Jerzy Gwizdała, prof. UG, wciąż figuruje jako... przewodniczący Konwentu Godności Honorowych uczelni.


Zgodnie z regulaminem, to pięcioosobowe gremium-ponadto: prof. Jerzy Limon, prof. Ewa Łojkowska, prof. Mirosław Szreder, prof. Jerzy Zajadło - dyskutuje nad kandydatami do tytułu doctora honoris causa uczelni uwzględniając m.in. ich wkład w budowanie prestiżu UG.


Pod tym względem dr hab. Jerzy Gwizdała osiągnął poziom niespotykany w 50.letniej historii uczelni. Jego oficjalna rezygnacja podyktowana stanem zdrowia i zamieszaniem wokół jego osoby to nieznany wcześniej w Polsce przypadek rektora publicznej uczelni, wobec którego sformułowano uzasadnione podejrzenie o przywłaszczenie cudzego dorobku naukowego. Postępowanie o nadanie tytułu profesorskiego zakończyło się blamażem, choć na UG, zanim prezydent RP podjął jakąkolwiek decyzje, spełniając marzenia szefa ktoś - kanclerz? - polecił wyprodukować już tabliczki i wizytówki prof. dr hab. J. Gwizdały, choć w rzeczywistości był on tylko profesorem uczelnianym.


Mimo zgłoszonej rezygnacji, dr hab. Jerzy Gwizdała nie tylko, według oficjalnej strony UG, nadal kieruje pracami elitarnego konwentu, ale jest także ujawniany jako przewodniczący Senatu UG i szef uczelnianej komisji oceniającej.


Być może to tylko nieistotny błąd w zarządzaniu informacją w sytuacji kryzysowej, ale pogłębia dezorientację społeczności akademickiej. Tym bardziej, że w oficjalnym stanowisku władze UG apelują, by doceniać także osiągnięcia dr hab. Jerzego Gwizdały. Spora ich część jest jednak nieznana, bo oficjalny biogram omija dorobek zawodowy i polityczny J. Gwizdały z lat 80.tych. A nie był on, jak na młodego człowieka, który potrzebował niemal dekady by zakończyć ekonomiczną edukację, pozbawiony istotnych osiągnięć w wojskowym aparacie handlowym.


Zgodnie z ogłoszonym kalendarzem wyborczym, 132 elektorów otrzyma mandat społeczności uniwersyteckiej najdalej do jutra. Wybrany przewodniczący tego gremium będzie mógł ogłosić wygaśnięcie mandatu dr hab. Jerzego Gwizdały. Jego dalszymi losami zajmie się rzecznik dyscyplinarny resortu, a społeczność UG, zajmie się wyborem nowego rektora. To dosyć skomplikowany proces, w który obok kolegium elektorskiego, zaangażowany jest senat uczelni i rada UG. Decyzje ostateczną podejmuje 132 osobowa grupa elektorów reprezentujących wszystkie środowiska uczelniane dokonując wyboru spośród dwóch kandydatów rekomendowanych przez radę uczelni kierowaną przez dr Marka Głuchowskiego, prawnika, szefa Gdańskiego Klubu Biznesu.


Jak na razie swój start zapowiedział prof. Krzysztof Bielawski, prorektor UG ds. rozwoju.

GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież