Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury... Daniel Obajtek: Ruszyła na mnie cała machina państwa i mediów. Wytrzym... » Michał Karnowski rozmawia z Danielem Obajtkiem, byłym prezesem ORLENU- Pięć tygodni temu odszedł pan... Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
wtorek, 28 maja 2024 09:36
Trefl zagra o tytuł Mistrza Polski!
Koszykarze Trefla Sopot po zaciętym półfinale pokonali WKS Śląsk
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
niedziela, 26 maja 2024 15:59
Rezerwowa Lechia poległa w Legnicy
Grająca w mocno rezerwowym składzie Lechia w ostatnim meczu sezonu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Mój sąsiad z Oliwy
niedziela, 19 maja 2024 15:58
Mój sąsiad z Oliwy
Profesor Władysław Lam, był jednym z najwybitniejszych malarzy

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 21 listopada 2023 16:27

Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz z mieszkańcami Wrzeszcza chcą wyjaśnień kto wyraził zgodę na wycinkę. Radni chcą złożyć skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na uchwałę z błędem w planie miejscowym.


W październiku 2022 roku w planie miejscowym dla Wrzeszcza rejon ul. Wajdeloty i Grażyny wierzba miała status "do zachowania". Opublikowany miesiąc temu plan miejscowy dla Wrzeszcza rejon ul. Wajdeloty i Grażyny miał chronić wierzbę, jednak drzewo nie miało na nim statusu "do zachowania".


- Wczoraj wycięto kilkudziesięcioletnią wierzbę przy ulicy Wajdeloty - powiedział Przemysław Majewski. - Tym co jest dla nas szokujące w tej sprawie jest fakt, że ta wierzba kilka miesięcy temu była przedmiotem dyskusji podczas uchwalania planu miejscowego dla tego terenu, który nieco ponad miesiąc temu został opublikowany, a wcześniej przez kilkanaście miesięcy był opiniowany. Nie spotkał się z pozytywnym odbiorem mieszkańców. Drzewo to miało być zachowane w planie miejscowym 0716 Wrzeszcz rejon ulicy Wajdeloty i Grażyny który kilka tygodni temu został przyjęty na sesji Rady Miasta głosami radnych Koalicji Obywatelskiej i Wszystko dla Gdańska, mimo sprzeciwu mieszkańców i nas radnych PiS. Ten plan umożliwią nową zabudowę deweloperską a mieszkańcy domagali się zieleni, poprawy gromadzenia odpadów czy zrównoważonej zabudowy. Niestety te uwagi zostały odrzucone. Co ciekawe w toku uzgadniania projektu planu Miasto mimo obietnic nie uwzględniło zachowania drzewa, zasłaniając się konserwatorem. Jednak uzgadniano z nim linie zabudowy, a nie to czy drzewo ma pozostać.

alt


- Widziałam wczoraj koło południa (w poniedziałek - dop. TŁ) jak najpierw przycinano gałęzie, a następnie wycięto całą wierzbę - powiedziała Zofia Kulczykowska, mieszkanka ul. Wajdeloty. - Nie rozumiem dlaczego pozwala się na deweloperkę, na betonowanie tego miejsca. To drzewo było tu dziesiątki lat, było pewnym symbolem tej ulicy i już go nie ma.


- W Gdańsku wycina się drzewa - powiedział radny Andrzej Skiba. - Widzimy to na Siedlcach, na Stogach, na południu Gdańska, a dziś we Wrzeszczu. Przypomnijmy, że podobnie miało być z pasem nadmorskim w Brzeźnie. Tam też Miasto forsowało zabudowę kosztem drzew, czemu sprzeciwiali się mieszkańcy, organizacje ekologiczne i my radni PiS. Ostatecznie Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał nam rację i uchylił w części Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Mamy nadzieję, że tak będzie i z tym planem.

alt


- Podsumowując chcemy trzech rzeczy - powiedział radny Majewski. - Wyjaśnienia z Wydziału Środowiska lub Urzędu Marszałkowskiego kto i dlaczego wydał zgodę na wycinkę. Jeśli wydano to czy będą nasadzenia zastępcze w rejonie wyciętej wierzby. Przygotowujemy się do złożenia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na uchwałę przyjmującą Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego zgodnie z artykułem 101 ustawy o samorządzie gminnym.


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież