Bezpłatne spacery muzealne w 80. rocznicę japońskiego ataku na Pearl H... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza do udziału w bezpłatnych spacerach muzealnych, nawiązuj... Więcej prasy w Gdańsku - od piątku tygodnik "Zawsze Pomorze" » Nowa inicjatywa redakcyjna w Gdańsku. Od dziś w niektórych kioskach pojawi się - w cenie 5,39 zł - t... Uczennica mistrza - Teresa Miszkin » Warszawa ma nagrodę im. Jana Cybisa, Kraków nagrodę im. Witolda Wojtkiewicz a Gdańsk - im. Kazimierz... Grupa ORLEN wprowadza dobrą energię do domów dziecka » Rusza projekt Domy Dobrej Energii, w ramach którego na dachach placówek opiekuńczo-wychowawczych zam... Radny Rafał Traks pyta prezydenta Elbląga: co pan robi... » Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną osiągnęła półmetek. Ta inwestycja to ogromna szansa... I Pomorskie Forum Wolontariatu w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku... W tygodniku „Sieci”: Granica – jak na froncie, jak na wojnie » Nowy numer „Sieci” wiele miejsca poświęca aktualnej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy, gdzie z... Wielkie biznesy menedżerów z gdańskiego magistratu » Miasto Gdańsk kupiło za 23,3 mln złotych udział w nieruchomości wspólnej, nazywanej Kunsztem Wodnym ... 20 tys. zł pensji dla Dulkiewicz » W czwartek gdańscy radni przegłosowali podwyżki wynagrodzeń dla prezydent Gdańska i gdańskich radnyc... Murem za mundurem » Msza w intencji Wojska Polskiego i pozostałych służb mundurowych, zajmujących się ochroną wschodniej...
Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel
czwartek, 18 listopada 2021 17:51
Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel
Były premier, a dziś przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej
Trefl kontynuuje złą passę
niedziela, 28 listopada 2021 19:27
Trefl kontynuuje złą passę
Czwarty mecz z rzędu przegrali siatkarze Trefla. Podopieczni
Lechia rozbita w Szczecinie
sobota, 27 listopada 2021 18:49
Lechia rozbita w Szczecinie
W meczu drużyn z czołówki PKO Ekstraklasy Lechia została rozbita

Galeria Sztuki Gdańskiej

Henryk Mądrawski oderwany od tradycji
niedziela, 21 listopada 2021 15:23
Henryk Mądrawski oderwany od tradycji
Nie pierwsza i pewnie nie ostatnia po dwunastu latach od śmierci

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Koncerty na chór, organy i język kaszubski
wtorek, 19 października 2021 12:42
Koncerty na chór, organy i język kaszubski
33 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" po wystąpieniu Donalda Tuska w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
środa, 21 lipca 2021 14:10

Członkowie Stowarzyszenia Godność, którzy brali udział w strajkach w grudniu 1970 r. strajkowali w sierpniu 1980 r. i po wprowadzeniu stanu wojennego. Wielu z nas podjęło walkę z komunizmem w podziemiu za co płaciliśmy więzieniem. Nas ludzi Solidarności najbardziej zaskoczyło zdanie Donalda Tuska "Gdańsk to moja największa przygoda - Solidarność”. Nie spotykaliśmy Donalda Tuska na wiecach, strajkach w zakładach pracy, na nabożeństwach w kościele św Brygidy, ani też w aresztach, czy więzieniach.

Zapamiętaliśmy Donalda Tuska jako premiera, który upokorzył ludzi pracy podwyższając wiek emerytalny, likwidując OFE, sprzedając za bezcen nowe zakłady pracy, np Zakłady Papiernicze w Kwidzynie wybudowane za pożyczkę zaciągniętą przez Gierka zagranicą w wysokości 650 000 mln dolarów a minister Lewandowski sprzedał za 150 000 mln dolarów. Pamiętamy likwidację Stoczni w Gdyni i Szczecinie. Pamiętamy 4,50 zł za godz pracy, niskie emerytury i renty, niskie dodatki rodzinne. Pamiętamy wielką emigrację młodzieży za pracą. Pamiętamy jak rząd Donalda Tuska potraktował interpelację Macieja Płażyńskiego w 2009 r w sprawie uchwalenia ustawy dotyczącej ludzi represjonowanych w latach 1981-89.

Jakże fałszywie brzmi zdanie wypowiedziane przez Donalda Tuska "W 1980 r stoczniowcy, prości robotnicy nie mieli wątpliwości gdzie jest prawda, a gdzie kłamstwo" i dalej "Władza powinna być elementarnie przyzwoita”. Pytamy czy Twój rząd był "elementarnie przyzwoity" wobec Polaków?

Donald Tusk drwi w swym przemówieniu z rządu PIS, że wprowadza "Ruski Ład” .Kto od czasów katastrofy smoleńskiej bardziej był uległy Rosji niż Donald Tusk? Kto spacerował po sopockim molo z Putinem? Kto polskim ambasadorom urządzał szkolenie z ministrem spraw zagranicznych Rosji Ławrowem? Kto na lotnisku w Smoleńsku po katastrofie samolotu przybijał "żółwiki” z Putinem?Jeżeli chodzi o przestrzeganie swobód obywatelskich w Polsce i Rosji i porównywanie ich to czysta złośliwość ze strony Tuska.

Kuriozalna jest teza jaką Donald Tusk postawił w swoim wystąpieniu "Nikt tak bardzo nie przyczynił się do upadku Kościoła w Polsce jak PIS”. To zdanie przejdzie do historii. Tusk nie wspomniał ilu księży komuniści wsadzili do więzień i ilu zamordowali. I dalej "To PIS upodlił instytucję, która chroniła polską niepodległość, też naszą moralność i solidarność. Dzisiaj zrobili z tego przybudówkę swojej partii”. Cóż za herezja. Kościół przez wieki przetrwał najeźdźców a uległ PIS-owi w ciągu sześciu lat. Czy hierarchowie Kościoła są tak nierozsądni?Może to PO i eurokraci popełniliście błędy wobec Kościoła w Polsce i popełniacie go w Brukseli? Pamiętamy jak nazwałeś słuchaczy Radia Maryja "moherowymi beretami". Pamiętamy jak przed rokiem posłowie opozycji atakowali ze "Strajkiem Kobiet" kościoły i księży. Tego nie było za komuny!

Co do pojedynku "na ubitej ziemi" z Jarosławem Kaczyńskim, to radzimy obejrzeć w archiwum TVP pojedynek Kaczyńskiego z Adamem Michnikiem i Tomaszem Lisem. Do takiego pojedynku ponadto trzeba mieć zdolność honorową, której Donald Tusk nie posiada.

Czesław Nowak - Prezes Stow. Godność


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież