Dr hab. Grzegorz Berendt powołany na stanowisko p.o. Dyrektora MIIWŚ w... » Z dniem 24 lipca 2021 r. Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński powie... Żniwa na dobre w Elewarr Oddział Malbork » Na Pomorzu rozpoczęły się żniwa, a wraz z nimi skup rzepaku i pszenicy. Pierwsze dostawy wjechały do... Karol Nawrocki zrezygnował ze stanowiska Dyrektora Muzeum II Wojny Świ... » 23 lipca 2021 r. dr Karol Nawrocki złożył na ręce Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ... Karol Nawrocki wybrany na nowego prezesa IPN » Senat wyraził zgodę na powołanie dr. Karola Nawrockiego na stanowisko prezesa IPN. 52 senatorów było... Iwiński ostro o Czarzastym » Eksperyment pod nazwą autorska partia Włodzimierza Czarzastego kończy się na naszych oczach. Niezale... Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy » Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu: Fundacji PZU oraz Instytutu Dzie... Agnieszka Wojciechowska van Heukelom: Kto głosuje na oszustów jest ich... » Ze społeczniczką, byłą działaczką opozycji antykomunistycznej ( NZS na Uniwersytecie Łódzkim), aktyw... W cieniu bursztynu - sportowa nędza... » Pozostają w cieniu stadionu w Letnicy. Zapomniane, opuszczone, zlikwidowane, wyburzone. Nie mają bur... Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" po wystąpieniu Donalda Tuska w Gda... » Członkowie Stowarzyszenia Godność, którzy brali udział w strajkach w grudniu 1970 r. strajkowali w s... Ofensywa polityczna Platformy wyrusza » Polska rządzona przez PiS i koalicjantów jako kraj permanentnej inwigilacji, podsłuchowego programu ...
Reklama
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
niedziela, 11 lipca 2021 20:22
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
Dorota Zabłudowska, sędzia X wydziału karnego Sądu Rejonowego
Igrzyska z Gdańską
sobota, 24 lipca 2021 09:43
Igrzyska z Gdańską


Trójmiejscy medaliści
Krótka radość Lechii w Białymstoku
sobota, 24 lipca 2021 19:11
Krótka radość Lechii w Białymstoku
Na inaugurację sezonu 2021/2022 Lechia zdobyła jeden punkt.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Morze, nasze morze
poniedziałek, 12 lipca 2021 14:50
Morze, nasze morze
Motyw morza, często decyduje o atrakcyjności obrazu. Dlatego bardzo

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" po wystąpieniu Donalda Tuska w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
środa, 21 lipca 2021 14:10

Członkowie Stowarzyszenia Godność, którzy brali udział w strajkach w grudniu 1970 r. strajkowali w sierpniu 1980 r. i po wprowadzeniu stanu wojennego. Wielu z nas podjęło walkę z komunizmem w podziemiu za co płaciliśmy więzieniem. Nas ludzi Solidarności najbardziej zaskoczyło zdanie Donalda Tuska "Gdańsk to moja największa przygoda - Solidarność”. Nie spotykaliśmy Donalda Tuska na wiecach, strajkach w zakładach pracy, na nabożeństwach w kościele św Brygidy, ani też w aresztach, czy więzieniach.

Zapamiętaliśmy Donalda Tuska jako premiera, który upokorzył ludzi pracy podwyższając wiek emerytalny, likwidując OFE, sprzedając za bezcen nowe zakłady pracy, np Zakłady Papiernicze w Kwidzynie wybudowane za pożyczkę zaciągniętą przez Gierka zagranicą w wysokości 650 000 mln dolarów a minister Lewandowski sprzedał za 150 000 mln dolarów. Pamiętamy likwidację Stoczni w Gdyni i Szczecinie. Pamiętamy 4,50 zł za godz pracy, niskie emerytury i renty, niskie dodatki rodzinne. Pamiętamy wielką emigrację młodzieży za pracą. Pamiętamy jak rząd Donalda Tuska potraktował interpelację Macieja Płażyńskiego w 2009 r w sprawie uchwalenia ustawy dotyczącej ludzi represjonowanych w latach 1981-89.

Jakże fałszywie brzmi zdanie wypowiedziane przez Donalda Tuska "W 1980 r stoczniowcy, prości robotnicy nie mieli wątpliwości gdzie jest prawda, a gdzie kłamstwo" i dalej "Władza powinna być elementarnie przyzwoita”. Pytamy czy Twój rząd był "elementarnie przyzwoity" wobec Polaków?

Donald Tusk drwi w swym przemówieniu z rządu PIS, że wprowadza "Ruski Ład” .Kto od czasów katastrofy smoleńskiej bardziej był uległy Rosji niż Donald Tusk? Kto spacerował po sopockim molo z Putinem? Kto polskim ambasadorom urządzał szkolenie z ministrem spraw zagranicznych Rosji Ławrowem? Kto na lotnisku w Smoleńsku po katastrofie samolotu przybijał "żółwiki” z Putinem?Jeżeli chodzi o przestrzeganie swobód obywatelskich w Polsce i Rosji i porównywanie ich to czysta złośliwość ze strony Tuska.

Kuriozalna jest teza jaką Donald Tusk postawił w swoim wystąpieniu "Nikt tak bardzo nie przyczynił się do upadku Kościoła w Polsce jak PIS”. To zdanie przejdzie do historii. Tusk nie wspomniał ilu księży komuniści wsadzili do więzień i ilu zamordowali. I dalej "To PIS upodlił instytucję, która chroniła polską niepodległość, też naszą moralność i solidarność. Dzisiaj zrobili z tego przybudówkę swojej partii”. Cóż za herezja. Kościół przez wieki przetrwał najeźdźców a uległ PIS-owi w ciągu sześciu lat. Czy hierarchowie Kościoła są tak nierozsądni?Może to PO i eurokraci popełniliście błędy wobec Kościoła w Polsce i popełniacie go w Brukseli? Pamiętamy jak nazwałeś słuchaczy Radia Maryja "moherowymi beretami". Pamiętamy jak przed rokiem posłowie opozycji atakowali ze "Strajkiem Kobiet" kościoły i księży. Tego nie było za komuny!

Co do pojedynku "na ubitej ziemi" z Jarosławem Kaczyńskim, to radzimy obejrzeć w archiwum TVP pojedynek Kaczyńskiego z Adamem Michnikiem i Tomaszem Lisem. Do takiego pojedynku ponadto trzeba mieć zdolność honorową, której Donald Tusk nie posiada.

Czesław Nowak - Prezes Stow. Godność


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież