Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Reklama
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radni na Przymorzu podzieleni w sprawie projektów rozbudowy linii tramwajowej

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 lipca 2021 16:53

Projekt "Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Gdańska na lata 2021-2042" opracowanego dla Miasta Gdańska przez zespół specjalistów ds. transportu zbiorowego spółki REFUNDA z siedzibą we Wrocławiu, był przedmiotem konsultacji społecznych w czerwcu. Plany dla Przymorza podzieliły radnych Rady Dzielnicy.


Projekt "Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Gdańska na lata 2021-2042" został przesłany do Rad Dzielnic. W planach rozbudowy sieci tramwajowej na Przymorzu zaproponowano budowę linii tramwajowej w ramach trasy Nowa Abrahama, wzdłuż linii PKM, od przystanku Brętowo PKM do Strzyża PKM, w standardzie tramwaju szybkiego oraz rozbudowę linii Bażyńskiego – Kołobrzeska (wzdłuż linii PKM). Te propozycje podzieliły Radę Dzielnicy Przymorze. Cześć radnych jest przeciwna linii tramwajowej na ulicy Abrahama i jest za poprowadzeniem linii na ul. Kołobrzeskiej.


Zdaniem radnej Teresy Wulnikowskiej, proponowane rozwiązanie dopuszczające poprowadzenie linii tramwajowej w trakcie ul. Kołobrzeskiej jest niezwykle kontrowersyjne, szkodliwe dla komfortu życia mieszkańców i zdania w radzie dzielnicy są w tej sprawie bardzo podzielone: - Różnimy się w ocenie tego rozwiązania, które w sposób bezpośredni pogorszy warunki w jakich mieszkamy. Tramwaje będą przejeżdżać obok domów, a zawężona jezdnia nie poradzi sobie z ruchem samochodowym. Przecież dookoła władze Gdańska wydają zgody na budowy kolejnych biurowców i czujemy narastającą ciasnotę. Nie wiem z jakich powodów część radnych z naszej dzielnicy odrzuca wariant z ulicą Nowa Abrahama. O co tu chodzi...


- Mogę mówić tylko o swoim prywatnym zdaniu - powiedział Marcin Mickun, Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Przymorze Małe, dyrektor Biura Poselskiego Małgorzaty Chmiel. - Jako rada nie zajęliśmy stanowiska. Powodem jest zbyt małą liczbę informacji i brak szczegółów. Miasto przedstawiło zbyt mało rozwiązań, nie wiemy jak to będzie funkcjonowało w przyszłości. Nie wiadomo jaki byłby harmonogram prac, czy chodziłoby o zlikwidowanie jednej jezdni. Nie było również czasu, aby zapytać o proponowane projekty mieszkańców. Prywatnie uważam, że lepszym rozwiązaniem jest linia na ulicy Kołobrzeskiej, bo nie trzeba byłoby likwidować działek, z których mieszkańcy korzystają na przyszłej Nowej Abrahama, obecnie ulicy Hynka. Jest za wcześnie na jakiekolwiek deklaracje, bo mamy zbyt mało informacji.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież