Bezpłatne spacery muzealne w 80. rocznicę japońskiego ataku na Pearl H... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza do udziału w bezpłatnych spacerach muzealnych, nawiązuj... Więcej prasy w Gdańsku - od piątku tygodnik "Zawsze Pomorze" » Nowa inicjatywa redakcyjna w Gdańsku. Od dziś w niektórych kioskach pojawi się - w cenie 5,39 zł - t... Uczennica mistrza - Teresa Miszkin » Warszawa ma nagrodę im. Jana Cybisa, Kraków nagrodę im. Witolda Wojtkiewicz a Gdańsk - im. Kazimierz... Grupa ORLEN wprowadza dobrą energię do domów dziecka » Rusza projekt Domy Dobrej Energii, w ramach którego na dachach placówek opiekuńczo-wychowawczych zam... Radny Rafał Traks pyta prezydenta Elbląga: co pan robi... » Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną osiągnęła półmetek. Ta inwestycja to ogromna szansa... I Pomorskie Forum Wolontariatu w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku... W tygodniku „Sieci”: Granica – jak na froncie, jak na wojnie » Nowy numer „Sieci” wiele miejsca poświęca aktualnej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy, gdzie z... Wielkie biznesy menedżerów z gdańskiego magistratu » Miasto Gdańsk kupiło za 23,3 mln złotych udział w nieruchomości wspólnej, nazywanej Kunsztem Wodnym ... 20 tys. zł pensji dla Dulkiewicz » W czwartek gdańscy radni przegłosowali podwyżki wynagrodzeń dla prezydent Gdańska i gdańskich radnyc... Murem za mundurem » Msza w intencji Wojska Polskiego i pozostałych służb mundurowych, zajmujących się ochroną wschodniej...
Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel
czwartek, 18 listopada 2021 17:51
Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel
Były premier, a dziś przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej
Trefl kontynuuje złą passę
niedziela, 28 listopada 2021 19:27
Trefl kontynuuje złą passę
Czwarty mecz z rzędu przegrali siatkarze Trefla. Podopieczni
Lechia rozbita w Szczecinie
sobota, 27 listopada 2021 18:49
Lechia rozbita w Szczecinie
W meczu drużyn z czołówki PKO Ekstraklasy Lechia została rozbita

Galeria Sztuki Gdańskiej

Henryk Mądrawski oderwany od tradycji
niedziela, 21 listopada 2021 15:23
Henryk Mądrawski oderwany od tradycji
Nie pierwsza i pewnie nie ostatnia po dwunastu latach od śmierci

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Koncerty na chór, organy i język kaszubski
wtorek, 19 października 2021 12:42
Koncerty na chór, organy i język kaszubski
33 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radni na Przymorzu podzieleni w sprawie projektów rozbudowy linii tramwajowej

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 lipca 2021 16:53

Projekt "Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Gdańska na lata 2021-2042" opracowanego dla Miasta Gdańska przez zespół specjalistów ds. transportu zbiorowego spółki REFUNDA z siedzibą we Wrocławiu, był przedmiotem konsultacji społecznych w czerwcu. Plany dla Przymorza podzieliły radnych Rady Dzielnicy.


Projekt "Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Gdańska na lata 2021-2042" został przesłany do Rad Dzielnic. W planach rozbudowy sieci tramwajowej na Przymorzu zaproponowano budowę linii tramwajowej w ramach trasy Nowa Abrahama, wzdłuż linii PKM, od przystanku Brętowo PKM do Strzyża PKM, w standardzie tramwaju szybkiego oraz rozbudowę linii Bażyńskiego – Kołobrzeska (wzdłuż linii PKM). Te propozycje podzieliły Radę Dzielnicy Przymorze. Cześć radnych jest przeciwna linii tramwajowej na ulicy Abrahama i jest za poprowadzeniem linii na ul. Kołobrzeskiej.


Zdaniem radnej Teresy Wulnikowskiej, proponowane rozwiązanie dopuszczające poprowadzenie linii tramwajowej w trakcie ul. Kołobrzeskiej jest niezwykle kontrowersyjne, szkodliwe dla komfortu życia mieszkańców i zdania w radzie dzielnicy są w tej sprawie bardzo podzielone: - Różnimy się w ocenie tego rozwiązania, które w sposób bezpośredni pogorszy warunki w jakich mieszkamy. Tramwaje będą przejeżdżać obok domów, a zawężona jezdnia nie poradzi sobie z ruchem samochodowym. Przecież dookoła władze Gdańska wydają zgody na budowy kolejnych biurowców i czujemy narastającą ciasnotę. Nie wiem z jakich powodów część radnych z naszej dzielnicy odrzuca wariant z ulicą Nowa Abrahama. O co tu chodzi...


- Mogę mówić tylko o swoim prywatnym zdaniu - powiedział Marcin Mickun, Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Przymorze Małe, dyrektor Biura Poselskiego Małgorzaty Chmiel. - Jako rada nie zajęliśmy stanowiska. Powodem jest zbyt małą liczbę informacji i brak szczegółów. Miasto przedstawiło zbyt mało rozwiązań, nie wiemy jak to będzie funkcjonowało w przyszłości. Nie wiadomo jaki byłby harmonogram prac, czy chodziłoby o zlikwidowanie jednej jezdni. Nie było również czasu, aby zapytać o proponowane projekty mieszkańców. Prywatnie uważam, że lepszym rozwiązaniem jest linia na ulicy Kołobrzeskiej, bo nie trzeba byłoby likwidować działek, z których mieszkańcy korzystają na przyszłej Nowej Abrahama, obecnie ulicy Hynka. Jest za wcześnie na jakiekolwiek deklaracje, bo mamy zbyt mało informacji.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież