Dr hab. Grzegorz Berendt powołany na stanowisko p.o. Dyrektora MIIWŚ w... » Z dniem 24 lipca 2021 r. Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński powie... Żniwa na dobre w Elewarr Oddział Malbork » Na Pomorzu rozpoczęły się żniwa, a wraz z nimi skup rzepaku i pszenicy. Pierwsze dostawy wjechały do... Karol Nawrocki zrezygnował ze stanowiska Dyrektora Muzeum II Wojny Świ... » 23 lipca 2021 r. dr Karol Nawrocki złożył na ręce Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ... Karol Nawrocki wybrany na nowego prezesa IPN » Senat wyraził zgodę na powołanie dr. Karola Nawrockiego na stanowisko prezesa IPN. 52 senatorów było... Iwiński ostro o Czarzastym » Eksperyment pod nazwą autorska partia Włodzimierza Czarzastego kończy się na naszych oczach. Niezale... Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy » Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu: Fundacji PZU oraz Instytutu Dzie... Agnieszka Wojciechowska van Heukelom: Kto głosuje na oszustów jest ich... » Ze społeczniczką, byłą działaczką opozycji antykomunistycznej ( NZS na Uniwersytecie Łódzkim), aktyw... W cieniu bursztynu - sportowa nędza... » Pozostają w cieniu stadionu w Letnicy. Zapomniane, opuszczone, zlikwidowane, wyburzone. Nie mają bur... Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" po wystąpieniu Donalda Tuska w Gda... » Członkowie Stowarzyszenia Godność, którzy brali udział w strajkach w grudniu 1970 r. strajkowali w s... Ofensywa polityczna Platformy wyrusza » Polska rządzona przez PiS i koalicjantów jako kraj permanentnej inwigilacji, podsłuchowego programu ...
Reklama
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
niedziela, 11 lipca 2021 20:22
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
Dorota Zabłudowska, sędzia X wydziału karnego Sądu Rejonowego
Igrzyska z Gdańską
sobota, 24 lipca 2021 09:43
Igrzyska z Gdańską


Trójmiejscy medaliści
Krótka radość Lechii w Białymstoku
sobota, 24 lipca 2021 19:11
Krótka radość Lechii w Białymstoku
Na inaugurację sezonu 2021/2022 Lechia zdobyła jeden punkt.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Morze, nasze morze
poniedziałek, 12 lipca 2021 14:50
Morze, nasze morze
Motyw morza, często decyduje o atrakcyjności obrazu. Dlatego bardzo

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Radni na Przymorzu podzieleni w sprawie projektów rozbudowy linii tramwajowej

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 lipca 2021 16:53

Projekt "Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Gdańska na lata 2021-2042" opracowanego dla Miasta Gdańska przez zespół specjalistów ds. transportu zbiorowego spółki REFUNDA z siedzibą we Wrocławiu, był przedmiotem konsultacji społecznych w czerwcu. Plany dla Przymorza podzieliły radnych Rady Dzielnicy.


Projekt "Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Gdańska na lata 2021-2042" został przesłany do Rad Dzielnic. W planach rozbudowy sieci tramwajowej na Przymorzu zaproponowano budowę linii tramwajowej w ramach trasy Nowa Abrahama, wzdłuż linii PKM, od przystanku Brętowo PKM do Strzyża PKM, w standardzie tramwaju szybkiego oraz rozbudowę linii Bażyńskiego – Kołobrzeska (wzdłuż linii PKM). Te propozycje podzieliły Radę Dzielnicy Przymorze. Cześć radnych jest przeciwna linii tramwajowej na ulicy Abrahama i jest za poprowadzeniem linii na ul. Kołobrzeskiej.


Zdaniem radnej Teresy Wulnikowskiej, proponowane rozwiązanie dopuszczające poprowadzenie linii tramwajowej w trakcie ul. Kołobrzeskiej jest niezwykle kontrowersyjne, szkodliwe dla komfortu życia mieszkańców i zdania w radzie dzielnicy są w tej sprawie bardzo podzielone: - Różnimy się w ocenie tego rozwiązania, które w sposób bezpośredni pogorszy warunki w jakich mieszkamy. Tramwaje będą przejeżdżać obok domów, a zawężona jezdnia nie poradzi sobie z ruchem samochodowym. Przecież dookoła władze Gdańska wydają zgody na budowy kolejnych biurowców i czujemy narastającą ciasnotę. Nie wiem z jakich powodów część radnych z naszej dzielnicy odrzuca wariant z ulicą Nowa Abrahama. O co tu chodzi...


- Mogę mówić tylko o swoim prywatnym zdaniu - powiedział Marcin Mickun, Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Przymorze Małe, dyrektor Biura Poselskiego Małgorzaty Chmiel. - Jako rada nie zajęliśmy stanowiska. Powodem jest zbyt małą liczbę informacji i brak szczegółów. Miasto przedstawiło zbyt mało rozwiązań, nie wiemy jak to będzie funkcjonowało w przyszłości. Nie wiadomo jaki byłby harmonogram prac, czy chodziłoby o zlikwidowanie jednej jezdni. Nie było również czasu, aby zapytać o proponowane projekty mieszkańców. Prywatnie uważam, że lepszym rozwiązaniem jest linia na ulicy Kołobrzeskiej, bo nie trzeba byłoby likwidować działek, z których mieszkańcy korzystają na przyszłej Nowej Abrahama, obecnie ulicy Hynka. Jest za wcześnie na jakiekolwiek deklaracje, bo mamy zbyt mało informacji.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież