Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

„Solidarność”: Prezydent Gdańska akceptuje akty wandalizmu

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
środa, 18 listopada 2020 13:55

Prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” skierowało do Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska oświadczenie, w którym protestuje przeciwko popieraniu przez prezydent Gdańska aktów wandalizmu towarzyszących manifestacjom w ramach „Strajku kobiet”. Ta aprobata, zdaniem związkowców, wyraża się chociażby fotografowaniem się na tle zniszczonych elewacji budynku przy Targu Drzewnym 3/7, gdzie mieszczą się biura poselskie oraz upublicznianie tych zdjęć.


Oświadczenie Prezydium ZRG NSZZ „Solidarność”

Prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” wyraża zdecydowany sprzeciw wobec popierania przez Panią Prezydent aktów wandalizmu, które stanowią obecnie stały element antyrządowych akcji protestacyjnych. Jako wyraz otwartego poparcia dla agresywnych działań uznajemy „sesję fotograficzną Pani Prezydent”, która miała miejsce na początku listopada 2020 r. przy budynku na Placu Targ Drzewny 3/7.

Fotografowanie się na tle zniszczonej elewacji i zdemolowanych okien, to z jednej strony akceptacja dla tego rodzaju działań, a z drugiej zgoda na łamanie prawa. Brak reakcji na niszczenie mienia, za które Pani Prezydent, jako włodarz miasta, jest w sposób szczególny odpowiedzialna, jest to przyzwolenie na takie zachowania.

NSZZ „Solidarność” nie godzi się z anarchizacją życia w przestrzeni społecznej i coraz większą deprecjacją uniwersalnych wartości. Nie godzi się na tolerancję wulgaryzmów i aktów wandalizmu, naruszanie przestrzeni kościołów, profanację symboli religijnych i narodowych, czy niszczenie pomników, czego drastycznym przykładem jest niedawna profanacja śmierci ucznia Zbigniewa Godlewskiego – symbolu zbrodni Grudnia 1970 r. Nie godzimy się również na obsceniczne rysunki i gesty oraz pełne nienawiści hasła i wypowiedzi.

alt

Napisy na budynku na Placu Targ Drzewny gdzie mieszą się biura poselskie PiS


Uważamy, że akcje protestacyjne powinny być organizowane w takiej formie, aby uniknąć zagrożenia dla zdrowia i życia uczestników. Jesteśmy zdumieni faktem, że w czasach pandemii COVID-19 na ulice wyprowadzane są osoby małoletnie. Jest to działanie niezgodne z obowiązującym prawem i świadczy o skrajnej nieodpowiedzialności organizatorów.
Prezydium domaga się pilnego naprawienia szkód i przywrócenia budynku do pełni użyteczności publicznej.

Gdańsk, 17 listopada 2020 r.

ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież