O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Barzowski: Nie można pozbywać się najbardziej dochodowych jednostek zdrowotnych

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 08 grudnia 2014 14:51

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o sprzedaży przez spółkę Copernicus Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Wojewódzkim. Nowym zarządzającym podmiotem jest firma LM Bruss. Do dziś nie doczekaliśmy się odpowiedzi spółki przedstawiającej szczegóły przetargu. Opozycja mocno potępia pozbycie się laboratorium.


- Laboratorium powinno należeć do wspólnej jednostki szpitalnej. Nie może być tak, że najbardziej dochodowe zakłady są sprzedawane, a pozostawia się jedynie te, które nie generują tak dużych zysków - mówi Jerzy Barzowski, radny Sejmiku Województwa Pomorskiego z ramienia PiS. - Przez takie ruchy my, pacjenci, będziemy skazani na duże koszty. To jest chore, że żeby chcieć się przebadać, trzeba zapłacić sporą sumę. W ten sposób wiele osób jest pozbawionych opieki medycznej.


Barzowski zwraca też uwagę na fakt, że system NFZ nie jest wolnorynkowy. - Zarządzanie służbą zdrowia przez Fundusz jest przeprowadzane według zasad, którymi rząd manipuluje, a samorządy chcą sobie same z tym radzić, jednak nie zawsze to wychodzi - tłumaczy radny.


Klub Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa zapewnia, że będzie się przyglądał ruchom, jakie będą wykonywane względem służby zdrowia. - Mamy w tej chwili mały atut, którego brakowało nam w poprzedniej kadencji. Mianowicie jest nas dziewięcioro, a to oznacza, że możemy zwołać sesję nadzwyczajną. Wprawdzie nic nie przegłosujemy, ale będziemy mogli porozmawiać. Szybko to jednak nie nastąpi, bo najpierw musimy przeanalizować finanse skomercjalizowanych jednostek szpitalnych - stwierdza Barzowski.


Radny PiS zauważa przy okazji, że wizja służby zdrowia nie różni się tak bardzo z tą, którą prezentuje Platforma Obywatelska. Oni również są za tym, aby łączyć szpitale, jednak z tą różnicą, że finanse miałyby być dzielone przez wojewodę, a nie zamieniane w spółki prawa handlowego. - Nie mam nic przeciwko prywatyzacji czy prywatnym instytucją, ale niech to będzie tak, jak w szkolnictwie. Może powstać, ale tylko na podstawie kapitału własnego. Wtedy szpitale prywatne i publiczne mogłyby ze sobą rywalizować, ale nie może być tak, że z państwowych jednostek robi się korporacje.


goch

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież