Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Remont torowiska we Wrzeszczu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 19 marca 2011 14:57

altJuż wkrótce wszyscy poruszający się aleją Grunwaldzką na długości od skrzyżowania z ul. Miszewskiego do Trasy Słowackiego będą skazani na stanie w korkach. 2 kwietnia rusza tam remont torowiska. Zarząd Transportu Miejskiego przygotował rozwiązania, które chociaż w części usprawnią ruch.


W kierunku Oliwy na jezdni jeden pas ruchu zostanie zarezerwowany dla komunikacji miejskiej – dla normalnie jeżdżących tamtędy autobusów, ale również dla pojazdów, które na tym odcinku zastąpią tramwaje. Potrzeba ich sporo, bo komunikacja szynowa w tej części miast była niezwykle popularna wśród mieszkańców. Dodatkowo z tego pasu jezdni będą mogły korzystać pojazdy uprzywilejowane – karetki, straż pożarna, policja.

Niestety, w drugą stronę nie sposób wydzielić buspasu. Jeden pas jezdni zajmą drogowcy wykonujący inwestycję. Tak więc w stronę centrum możemy podróżować o wiele wolniej.

Remont torowiska, przebudowa przystanków i przejść dla pieszych pochłonie 20 mln złotych. Przystanek tramwajowy i „zebra” spod „Manhatanu” zostaną przesunięte w kierunku przystanku „Klonowa”. W ten sposób powstanie pas do skrętu w lewo w kierunku Moreny, będzie to najważniejsze udogodnienie dla osób poruszających się samochodami. Zaplanowano, że remont potrwa pięć miesięcy, ale ruch tramwajowy zostanie przywrócony już po czterech.

Zastępcze autobusy będą wozić pasażerów od Opery do pętli przy ulicy Abrahama. Tymczasowej zmianie ulegną również trasy poszczególnych linii tramwajowych. Tramwaje linii nr 6 będą się poruszać przez Chełm – Operę – Zaspę, natomiast 9 od Przeróbki przez Zaspę do Oliwy, 11 przez Operę, Zaspę, Oliwę dotrze do Strzyża. Nastąpi połączenie 5 i 12, które będą jeździć na trasie Siedlce – Opera – Brzeźno. Powstanie tymczasowa linia 91, która pasażerów przewiezie od Strzyża przez Oliwę do Jelitkowa.

Jerzy Dobaczewski, dyrektor ZTM, dodaje: - Nie planujemy porozumienia z SKM, które przy obecnej strukturze biletów okresowych jest niemożliwe do realizacji. Można skorzystać natomiast z oferty biletowej MZKZG, zakupując bilet dla dwóch przewoźników. Plany te mogą ulec dalszym zmianom.

ciem

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież