Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Remont torowiska we Wrzeszczu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 19 marca 2011 14:57

altJuż wkrótce wszyscy poruszający się aleją Grunwaldzką na długości od skrzyżowania z ul. Miszewskiego do Trasy Słowackiego będą skazani na stanie w korkach. 2 kwietnia rusza tam remont torowiska. Zarząd Transportu Miejskiego przygotował rozwiązania, które chociaż w części usprawnią ruch.


W kierunku Oliwy na jezdni jeden pas ruchu zostanie zarezerwowany dla komunikacji miejskiej – dla normalnie jeżdżących tamtędy autobusów, ale również dla pojazdów, które na tym odcinku zastąpią tramwaje. Potrzeba ich sporo, bo komunikacja szynowa w tej części miast była niezwykle popularna wśród mieszkańców. Dodatkowo z tego pasu jezdni będą mogły korzystać pojazdy uprzywilejowane – karetki, straż pożarna, policja.

Niestety, w drugą stronę nie sposób wydzielić buspasu. Jeden pas jezdni zajmą drogowcy wykonujący inwestycję. Tak więc w stronę centrum możemy podróżować o wiele wolniej.

Remont torowiska, przebudowa przystanków i przejść dla pieszych pochłonie 20 mln złotych. Przystanek tramwajowy i „zebra” spod „Manhatanu” zostaną przesunięte w kierunku przystanku „Klonowa”. W ten sposób powstanie pas do skrętu w lewo w kierunku Moreny, będzie to najważniejsze udogodnienie dla osób poruszających się samochodami. Zaplanowano, że remont potrwa pięć miesięcy, ale ruch tramwajowy zostanie przywrócony już po czterech.

Zastępcze autobusy będą wozić pasażerów od Opery do pętli przy ulicy Abrahama. Tymczasowej zmianie ulegną również trasy poszczególnych linii tramwajowych. Tramwaje linii nr 6 będą się poruszać przez Chełm – Operę – Zaspę, natomiast 9 od Przeróbki przez Zaspę do Oliwy, 11 przez Operę, Zaspę, Oliwę dotrze do Strzyża. Nastąpi połączenie 5 i 12, które będą jeździć na trasie Siedlce – Opera – Brzeźno. Powstanie tymczasowa linia 91, która pasażerów przewiezie od Strzyża przez Oliwę do Jelitkowa.

Jerzy Dobaczewski, dyrektor ZTM, dodaje: - Nie planujemy porozumienia z SKM, które przy obecnej strukturze biletów okresowych jest niemożliwe do realizacji. Można skorzystać natomiast z oferty biletowej MZKZG, zakupując bilet dla dwóch przewoźników. Plany te mogą ulec dalszym zmianom.

ciem

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież