Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Niclas Martensson konsulem honorowym Polski w Karlskronie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 22 marca 2011 09:31

altNiclas Martensson został powołany na konsula honorowego Rzeczpospolitej Polskiej w Karlskronie - ma on za zadanie reprezentować Polskę w południowo-wschodniej części Szwecji.

Niclas Martensson pracuje w Stena Line od 4 lat z misją łączenia dwóch brzegów Bałtyku. W zeszłym roku do obowiązków dyrektora linii promowej Gdynia-Karlskrona, dołożył kolejny: zarządzanie portem morskim w Karlskronie. Obecnie oprócz tych dwóch funkcji będzie sprawował jeszcze kolejną: konsula honorowego RP.

- To jest duże wyzwanie - przyznaje Niclas Martensson. - Mam nadzieję, że będę ogniwem łączącym dwa tak niedalekie sobie brzegi. W mojej pracy jako konsul honorowy skupię się na pomocy polskim i szwedzkim firmom w poszukiwaniu nowych możliwości biznesowych na naszych rynkach. Ponadto poprzez promocję polskiej kultury i turystyki będę starał się pokazać Szwedom Polskę jako państwo bliskie i bardzo interesujące. Chcę, aby Polska była bardziej widoczna w Szwecji. Współpracując z osobami po dwóch brzegach Bałtyku znam plusy i minusy
naszych relacji lokalnych. Mam nadzieję, że moja dotychczasowa praca i wiedza przyczyni się do rozwoju północnego regionu Polski i pogłębienia współpracy ze Szwecją - dodaje Niclas Martensson, nowy konsul honorowy RP w Karlskronie.

Konsul honorowy w polskim prawie
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 7 grudnia 2006 r. na stanowisko konsula honorowego może być powołany obywatel państwa przyjmującego, posiadający wysoki autorytet, cieszący się zaufaniem oraz dający rękojmię wykonywania funkcji zgodnie z
interesami Rzeczypospolitej Polskiej i jej obywateli. Zadaniem konsula honorowego jest promowanie i rozwijanie przyjaznych stosunków i współpracy z państwem przyjmującym; ochrona praw i interesów Rzeczypospolitej Polskiej oraz jej obywateli w tym państwie, a także umacnianie współpracy gospodarczej, kulturalnej i naukowo-technicznej pomiędzy oboma krajami. Konsul honorowy wykonuje powierzone mu funkcje konsularne niezależnie od swojej działalności zawodowej. Za sprawowanie funkcji konsul honorowy nie pobiera wynagrodzenia.

Konsulów honorowych Rzeczypospolitej Polskiej powołuje minister spraw zagranicznych na pięcioletnią kadencję, po uprzednim uzyskaniu zgody państwa przyjmującego.

Niclas Martensson
Niclas Martensson objął funkcję dyrektora linii promowej Karlskrona-Gdynia 15 października 2008. W lipcu 2010 dołożył do tego funkcję dyrektora spółki Karlskrona Baltic Port, zarządzającej terminalem i portem w Karlskronie. Od marca 2011 jest również konsulem
honorowym RP.

Mimo młodego wieku (ma 40 lat) zebrał już bogate doświadczenia, pracując w różnych branżach i na różnych stanowiskach - między innymi jako dyrektor ds. sprzedaży w Scandlines oraz dyrektor ds. międzynarodowego marketingu i sprzedaży w firmie Kährs, gdzie był odpowiedzialny za rozpoczęcie działalności spółki w Indiach, Chinach i Korei Południowej.

Ma dyplom MBA w dziedzinie międzynarodowej organizacji i zarządzania uzyskany na elitarnym szwedzkim Uniwersytecie w Lund. Jest żonaty, ma dwoje dzieci, pasjonuje się motoryzacją i żeglarstwem.

Nowy konsulat rozpocznie pracę 22.03.2011.

Adres konsulatu: Terminal Promowy Verkö, Karlskrona.

Godziny otwarcia konsulatu: poniedziałek - piątek 08.00 - 10.00


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież