Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Przed ćwierćfinałem w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 czerwca 2012 23:15

Ponad 30 tysięcy niemieckich oraz 6 tysięcy greckich kibiców przyjedzie do Gdańska na piątkowy (22 czerwca, godz. 20.45) mecz ćwierćfinałowy UEFA EURO 2012. Wśród nich blisko 12,5 tysiąca Niemców i 5,3 tysiąca Greków będzie miało możliwość obejrzenia meczu na stadionie PGE Arena Gdańsk.Przypomnijmy trzeci mecz eliminacyjny Chorwacja-Hiszpania (0:1) na Arenie Gdańsk oglądało ponad 34,5 tys. kibiców, a w gdańskiej Strefie Kibica obserwowało go w szczytowym momencie 9,5 tys. osób. Korzystali oni sprawnie i bezpiecznie w większości z komunikacji miejskiej.


alt


Dane co do ilości greckich i niemieckich kibiców są zaczerpnięte od ich ambasadorów w dniu 21 czerwca. Tego dnia, tj. w przeddzień meczu ćwierćfinałowego, na gdańskim lotnisku wylądowało 11 dodatkowych samolotów z kibicami. Wielu z nich przyleciało też regularnymi liniami łączącymi Gdańsk z miastami niemieckimi. Podobnie będzie w piątek 22 czerwca, bo przewidzianych jest 9 samolotów rejsowych. W sumie w piątek ma przylecieć na lotnisko do Gdańska 140 samolotów, z czego 71 związanych jest z Euro. Fanów piłki nożnej w czwartek przywiozło do Gdańska 46 pociągów, a w dniu meczu kolejne 23 pociągi.


Greccy piłkarze w czwartek o godz. 13.00 przyjechali autokarem do Sopotu i zakwaterowali się w Hotelu Rezydent. Tylko nieliczni fani piłki nożnej mieli okazję uzyskać autografy greckich piłkarzy i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Natomiast ich przeciwnicy Niemcy od początku turnieju mieszkają w Dworze Oliwskim i na mecze eliminacyjne byli dowożeni samolotami. Tym razem, podobnie jak Grecy, też zostaną dowiezieni autokarem.


Aby było to możliwe i odbyło się bez przeszkód, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i troskę o sprawne funkcjonowanie miasta podczas meczu ćwierćfinałowego, wydał decyzję o zakazie przeprowadzenia manifestacji w proponowanym przez podwykonawców Hydrobudowy miejscu (skrzyżowanie ulic Słowackiego i Grunwaldzkiej). Decyzja była podyktowana przede wszystkim kwestiami bezpieczeństwa – manifestacja w tym miejscu groziłaby paraliżem komunikacyjnym miasta i uniemożliwiłaby służbom (karetkom pogotowia, straży pożarnej, policji) dojazd na miejsce ewentualnego wypadku. Wcześniej organizatorzy nie skorzystali z propozycji Zarządu Dróg i Zieleni, aby manifestację przesunąć na styk ulic Kościuszki i Słowackiego.


altNa półmetku rozgrywek warto wspomnieć, że grupa niezależnych badaczy z Finlandii przeprowadziła ankiety na temat wrażeń kibiców przyjeżdżających do Gdańska na turniej UEFA Euro 2012. Przeważająca większość ankietowanych zadeklarowała chęć powrotu do Gdańska podczas wakacji oraz poleci miasto znajomym. Aż 93 proc. badanych wskazało na wspaniałą atmosferę jaka panowała w Gdańsku podczas mistrzostw nie tylko na stadionie, ale przede wszystkim na Głównym Mieście.


Przy okazji czwartego, ostatniego meczu UEFA Euro 2012 rozgrywanego w Gdańsku, około południa już po raz trzeci rozdawane będą za darmo kaszubskie truskawki. A to z tego względu, gdyż Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Rynku Rolnego oraz samorząd województwa pomorskiego zorganizowały kampanię promującą truskawkę kaszubską. Kampanię zaplanowano na trzy dni 14, 18, i 22 czerwca. W sumie do turystów odwiedzających nasz region podczas rozgrywek piłkarskich trafi trzy tony bardzo słodkich kaszubskich truskawek.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież