Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Przed ćwierćfinałem w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 czerwca 2012 23:15

Ponad 30 tysięcy niemieckich oraz 6 tysięcy greckich kibiców przyjedzie do Gdańska na piątkowy (22 czerwca, godz. 20.45) mecz ćwierćfinałowy UEFA EURO 2012. Wśród nich blisko 12,5 tysiąca Niemców i 5,3 tysiąca Greków będzie miało możliwość obejrzenia meczu na stadionie PGE Arena Gdańsk.Przypomnijmy trzeci mecz eliminacyjny Chorwacja-Hiszpania (0:1) na Arenie Gdańsk oglądało ponad 34,5 tys. kibiców, a w gdańskiej Strefie Kibica obserwowało go w szczytowym momencie 9,5 tys. osób. Korzystali oni sprawnie i bezpiecznie w większości z komunikacji miejskiej.


alt


Dane co do ilości greckich i niemieckich kibiców są zaczerpnięte od ich ambasadorów w dniu 21 czerwca. Tego dnia, tj. w przeddzień meczu ćwierćfinałowego, na gdańskim lotnisku wylądowało 11 dodatkowych samolotów z kibicami. Wielu z nich przyleciało też regularnymi liniami łączącymi Gdańsk z miastami niemieckimi. Podobnie będzie w piątek 22 czerwca, bo przewidzianych jest 9 samolotów rejsowych. W sumie w piątek ma przylecieć na lotnisko do Gdańska 140 samolotów, z czego 71 związanych jest z Euro. Fanów piłki nożnej w czwartek przywiozło do Gdańska 46 pociągów, a w dniu meczu kolejne 23 pociągi.


Greccy piłkarze w czwartek o godz. 13.00 przyjechali autokarem do Sopotu i zakwaterowali się w Hotelu Rezydent. Tylko nieliczni fani piłki nożnej mieli okazję uzyskać autografy greckich piłkarzy i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Natomiast ich przeciwnicy Niemcy od początku turnieju mieszkają w Dworze Oliwskim i na mecze eliminacyjne byli dowożeni samolotami. Tym razem, podobnie jak Grecy, też zostaną dowiezieni autokarem.


Aby było to możliwe i odbyło się bez przeszkód, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i troskę o sprawne funkcjonowanie miasta podczas meczu ćwierćfinałowego, wydał decyzję o zakazie przeprowadzenia manifestacji w proponowanym przez podwykonawców Hydrobudowy miejscu (skrzyżowanie ulic Słowackiego i Grunwaldzkiej). Decyzja była podyktowana przede wszystkim kwestiami bezpieczeństwa – manifestacja w tym miejscu groziłaby paraliżem komunikacyjnym miasta i uniemożliwiłaby służbom (karetkom pogotowia, straży pożarnej, policji) dojazd na miejsce ewentualnego wypadku. Wcześniej organizatorzy nie skorzystali z propozycji Zarządu Dróg i Zieleni, aby manifestację przesunąć na styk ulic Kościuszki i Słowackiego.


altNa półmetku rozgrywek warto wspomnieć, że grupa niezależnych badaczy z Finlandii przeprowadziła ankiety na temat wrażeń kibiców przyjeżdżających do Gdańska na turniej UEFA Euro 2012. Przeważająca większość ankietowanych zadeklarowała chęć powrotu do Gdańska podczas wakacji oraz poleci miasto znajomym. Aż 93 proc. badanych wskazało na wspaniałą atmosferę jaka panowała w Gdańsku podczas mistrzostw nie tylko na stadionie, ale przede wszystkim na Głównym Mieście.


Przy okazji czwartego, ostatniego meczu UEFA Euro 2012 rozgrywanego w Gdańsku, około południa już po raz trzeci rozdawane będą za darmo kaszubskie truskawki. A to z tego względu, gdyż Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Rynku Rolnego oraz samorząd województwa pomorskiego zorganizowały kampanię promującą truskawkę kaszubską. Kampanię zaplanowano na trzy dni 14, 18, i 22 czerwca. W sumie do turystów odwiedzających nasz region podczas rozgrywek piłkarskich trafi trzy tony bardzo słodkich kaszubskich truskawek.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież