Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ...
Reklama
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
środa, 19 czerwca 2024 07:53
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
Prokuratura w Bydgoszczy jest już w posiadaniu prawomocnego wyroku
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

2,5 mln pasażerów gdańskiego lotniska

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 06 stycznia 2012 14:26

altPrawie 2,5 mln pasażerów obsłużył w 2011 r. Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku Rębiechowie. W stosunku do zakładanego planu, jest to o 50 tys. pasażerów więcej, powiedział nam Adam Skonieczny, kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu gdańskiego portu lotniczego.Tylko w grudniu 2011 roku obsłużyliśmy 179,5 tys. pasażerów, czyli o 18 proc. więcej niż w grudniu 2010 roku. Ta rosnąca z każdym rokiem dynamika wzrostu przewozu pasażerów mile nas zaskakuje. Bo choćby w porównaniu z 2010 rokiem ogólna liczba pasażerów w 2011 roku wzrosła o 10 proc.
Oznacza to, że gdańskie lotnisko ma jedną z najwyższych w Europie dynamik wzrostu liczby obsługiwanych pasażerów.


alt


Ten wzrostowy trend gdańskie lotnisko zawdzięcza uruchamianiu nowych połączeń. Choćby w minionym roku uruchomiono ich 21, zarówno międzynarodowych, m.in. do Berlina, Bremy, Brukseli, Hamburga, Popradu, Pragi i Rygi, jak i tych długo oczekiwanych krajowych, tj. do Katowic, Krakowa, Rzeszowa i Wrocławia. Tą listę uzupełnią w tegorocznym sezonie letnim kolejne trzy połączenia, do Trondheim i Haugesund w Norwegii, liniami Wizzair oraz do Berlina w Niemczech liniami Air Berlin. Zatem już niebawem z Gdańska będzie można dotrzeć do 54 portów lotniczych.


Co istotne - jak zaznacza prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Tomasz Kloskowski - przy tym wzroście obsługi pasażerów pod koniec 2011 roku zakończono sześć istotnych dla funkcjonowania lotniska inwestycji (o czym szczegółowo już informowaliśmy).
Oddano do użytku, m.in. przedterminalową płytę postojową dla samolotów, drogę kołowania, bazę techniczną dla sprzętu lotniskowego oraz stanowisko do odladzania samolotów.


alt


W kwietniu 2012 do użytku ma być oddana ostatnia z inwestycji, nowy terminal pasażerski T2. Obecnie trwają w nim prace wykończeniowe.
- Dzięki oddaniu do użytku nowej drogi kołowania usprawniliśmy na naszym lotnisku ruch lotniczy, podnosząc około trzykrotnie przepustowość drogi startowej. Obecnie mamy także ponad dwukrotnie więcej miejsc postojowych dla dużych samolotów - twierdzi Marzenna Krefft, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.


altPrzypomnijmy, rozbudowa i modernizacja gdańskiego portu lotniczego ma kosztować łącznie 396 mln zł, z czego 180 mln zł pochodzi z funduszy unijnych. Pozostałą kwotę stanowi kredyt i środki własne portu. Celem programu inwestycyjnego jest poprawa bezpieczeństwa ruchu lotniczego oraz wyższy standard w zakresie ochrony środowiska.


Port Lotniczy w Gdańsku jest własnością państwowej spółki Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze (37 proc. udziałów), marszałka województwa (31 proc.), prezydenta Gdańska (31 proc.). Pozostałe udziały mają prezydent Gdyni oraz prezydent Sopotu.
Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież