Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ... Żegnaj Tomku... » Nie żyje Tomasz Wołek. Mój mentor futbolu i zawodu dziennikarza. Tomka poznałem w 1974 roku. Po pami... Stowarzyszenie „Godność” do Tuska » List Stowarzyszenia „Godność” do Donalda TuskaSzanowny Donaldzie!My, byli się działacze „Solidarnośc...
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
niedziela, 18 września 2022 13:08
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
Lepsza, lepiej płatna praca w pomorskim samorządzie niż służba

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Rozewska strażnica polskości
środa, 14 września 2022 13:24
Rozewska strażnica polskości
Pogoda nie nastrajała do długiego pobytu nad morzem, było już
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pies zagryzł sarnę na Morenie

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
sobota, 21 kwietnia 2012 17:37

Puszczony luzem pies rasy amstaf zagryzł na osiedlu Morena małą sarnę. Interweniowali przypadkowi mieszkańcy. Jeden z nich przysłał nam relację, którą przytaczamy w całości.
Samopas puścił psa bez kagańca o godz. 15.30 pewien mieszkaniec w gdańskiej dzielnicy Morena przy ulicy Związku Jaszczurczego 7. I to na terenie zamkniętym, na który jest zakaz całkowitego wstępu, ponieważ jest on uznawany za rezerwat przyrody. Pies rasy amstaf dostrzegł małą sarnę i puścił się za nią w pogoń. Wystraszone zwierzę zaczęło uciekać i w panice nie zobaczyło ogrodzenia wokół migowskiego dworku. Z impetem uderzyło głową, która przecisnęła się przez pręty i w nich sarna została uwięziona. Pies dobiegł od tyłu zwierzynę i zaczął ją gryźć. Właściciel psa nie zareagował wcale, tylko przyglądał się całemu zajściu, a to trwało przez 10 minut. Zwierzę walczyło o życie próbując przecisnąć się przez ogrodzenie, ale udało mu się tylko do połowy przecisnąć i na dobre zaklinowało się miednicą. Pies nadal gryzł zwierzaka po nogach i zadzie, rozszarpując i rozrywając do gołej kości ciało żyjącego zwierzaka, Właściciel nie próbował w najmniejszym stopniu zareagować, że jego pies jest agresywny i że cierpi przez niego drugie zwierzę. W końcu gdy przechodzący ludzie zaczęli krzyczeć właściciel zawołał psa i uciekł z nim do domu. Sarna została uwieziona w płocie i nadal próbowała wydostać się o swoich własnych siłach.


alt


Gdy podszedłem żeby się uspokoiła, założyłem jej na głowę chustę, którą podarowała mi jedna z pań będąca świadkiem zajścia. Z pomocą przybyli sąsiedzi z innych bloków. Próbowaliśmy dzwonić na straż miejską, ale powiedzieli, że przyjęli zgłoszenie i mamy czekać. Dzwoniliśmy też po straż pożarną, aby pomogli wydostać ranne zwierzę z pułapki. Doradzili nam, żeby dzwonić na policję, bo straż pożarna nie może nic zrobić póki policja nie pozwoli im na działania. Gdy zadzwoniłem na policję, usłyszałem odpowiedź, że policja nie zajmuje się takimi sprawami jak zwierzęta i że mam sobie zadzwonić do straży miejskiej. Nikt nie chciał pomóc. Nie doczekałem się ani policji, ani straży miejskiej, ani straży pożarnej. Po prawie dwóch godzinach przyjechał strażnik leśny i powiedział bezradnie, że tu już się nic nie da zrobić, bo rany są za głębokie i kości wystają przez otwory po pogryzieniach. Wspólnymi siłami wyciągnęliśmy sarnę z ogrodzenia i strażnik leśny zabrał ją do samochodu by wywieźć do lasu celem odstrzału, gdyż weterynarze na pewno nie mogli by jej pomóc.


alt


Po odjeździe strażnika zjawił się jeden z sąsiadów właściciela agresywnego psa i pokazał gdzie mieszka sprawca całego zajścia, by móc pociągnąć go do odpowiedzialności. Wezwaliśmy ponownie policję, która niechętnie przyjechała, spisała tylko dane osobowe i powiedziała, że to ja mogę wystąpić o ukaranie z powództwa cywilnego! Policja odmówiła interwencji, gdy wskazano jej adres zamieszkania sprawcy. Czy tak powinna zareagować na nasze zgłoszenie? Jak długo jeszcze nie będzie w Polsce wyraźnych przepisów, kto ma się zajmować ranną dziką zwierzyną leśną?

Tekst i zdjęcia: Tomasz Człapa

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież