Bosak w Gdyni, Mularczyk i Smoliński w Żukowie - polityczny weekend na... » Zapowiada się intensywny polityczny weekend na Pomorzu. Do Kwidzyna, Starogardu i Gdyni zawita jeden... Apel "Godności" w obronie czci ks. Jankowskiego » W poniedziałek 13 kwietnia Telewizja Polska wyemitowała sztukę teatralną pt. "Prałat" będącą obrzydl... Pellowski: Rozważmy podatek obrotowy - biznes u prezydenta RP » W Pałacu Prezydenckim odbyło się posiedzenie Rady Biznesu przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej... Smoliński i Mueller w Tczewie o "Czasie Polski": *klęska budżetowa, *k... » - Każdy państwa głos jest ważny, każdy pojedynczy, wtedy przywrócimy Polsce dobre rządy, przywrócimy... Leszek Miller dla Frondy: Przewaga USA nad UE jest oczywista. Trzeba d... » „(…) jaką my mamy alternatywę? Albo Unia Europejska, albo Stany Zjednoczone. Porównując potencjał go... Proces w sprawie o ochronę dóbr osobistych śp. ks. prałata Henryka Jan... » Przed Sądem Apelacyjnym w V Wydziale Cywilnym w Gdańsku odbyło się ostateczne posiedzenie Sądu w spr... Polacy z Wolnego Miasta Gdańska » Wolne Miasto Gdańsk, powołane 15 listopada 1920 r. w Wersalu, było odrębnym organizmem państwowym le... Zbrodnia zapomniana. Pacjenci pomorskich szpitali psychiatrycznych – o... » Przełom XIX i XX w. przyniósł znaczne zmiany w postrzeganiu osób z zaburzeniami psychicznymi. W kraj... Kazimierz Smoliński: Las, który pamięta » Dla wielu Polaków symbolem niemieckich zbrodni na Pomorzu pozostaje Piaśnica. Tymczasem miejsc egzek... Zmarł Jerzy Gebert, legenda dziennikarstwa sportowego na Pomorzu » W wieku 95 lat zmarł Jerzy Gebert, legenda dziennikarstwa sportowego na Pomorzu, lekarz, autor książ...
Reklama
135 lat Gazety Gdańskiej - wydanie specjalne o Zbrodni Pomorskiej
środa, 25 marca 2026 19:38
135 lat Gazety Gdańskiej - wydanie specjalne o Zbrodni Pomorskiej
"Gazeta Gdańska" doczekała 135 lat. Pierwszy numer odbito w 950
Jacek...
poniedziałek, 13 kwietnia 2026 11:26
Jacek...
Poznałem osobiście dziesiątki, jeśli nie setki ludzi polskiego
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Piątkowe wieczory z jogą

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 18 października 2012 19:53

Stresujesz się? Szukasz sposobu odreagowania? Dołącz do Akademii Redukcji Stresu i zacznij uprawiać jogę. Tym bardziej, że za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacisz ani grosza.



– Wspólnie z Akademią Redukcji Stresu rozpoczęliśmy bezpłatne zajęcia jogi. W pierwszej edycji wzięło udział blisko 40 osób – mówi Piotr Piotrowski, manager ds. Komunikacji Społecznej i PR Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku.


W ramach programu „Joga na zdrowie” w każdy piątek w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Kołobrzeskiej 61 prowadzone będą, trwające do 90 minut, spotkania z jogą. Początek o godzinie 18.30.

Uczestnicy poznają m.in. Kundalini jogę. Prowadzący zajęcia Paweł Gutral zapewnia, że praktyka tego rodzaju utrzymuje ciało w optymalnym zdrowiu fizycznym, zwiększa pojemność płuc, pobudza krążenie, uzdrawia system nerwowy i hormonalny, trenuje i stymuluje umysł, czyniąc go mocnym i giętkim w obliczu zmian oraz stresu. Daje spokój i pewność siebie.


alt


Ania Piecuńko natomiast poprowadzi zajęcia Yin Jogi. Podczas wykonywania asan wykorzystywana jest siła grawitacji a dzięki temu, iż pozostajemy w jednej pozycji od 3 do 5 min ciało spokojnie się rozciąga. Praktyka Yin Jogi poprzedzona jest Yang Jogą, czyli aktywną i dynamiczną formą jogi. Sekwencje asan budowane są tak by wzmocnić i pobudzić ciało i umysł. Regularna praktyka Yin&Yang Jogi buduje harmonię w ciele, umyśle i sercu. Poprawia zdrowie, wzmacnia ciało, poszerza zakres wykonywanych ruchów. Najbardziej popularną metodę Iyengara przybliży nam Diana Sochacka. Dużym ułatwieniem podczas ćwiczeń jest wykorzystywanie klocków, pasów i innych pomocy, dlatego nawet osoby mniej rozciągnięte mogą uczestniczyć w zajęciach i wykonywać nawet dość trudne asany. Po każdej sesji następuje relaksacja.


Aby wziąć udział w zajęciach, należy wziąć ze sobą matę do ćwiczeń i swobodny, najlepiej sportowy ubiór. Ani kondycja, ani wiek nie mają znaczenia. Wszyscy są mile widziani.
(king)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież