W tygodniku „Sieci”: Granica – jak na froncie, jak na wojnie » Nowy numer „Sieci” wiele miejsca poświęca aktualnej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy, gdzie z... Wielkie biznesy menedżerów z gdańskiego magistratu » Miasto Gdańsk kupiło za 23,3 mln złotych udział w nieruchomości wspólnej, nazywanej Kunsztem Wodnym ... 20 tys. zł pensji dla Dulkiewicz » W czwartek gdańscy radni przegłosowali podwyżki wynagrodzeń dla prezydent Gdańska i gdańskich radnyc... Murem za mundurem » Msza w intencji Wojska Polskiego i pozostałych służb mundurowych, zajmujących się ochroną wschodniej... Kosztowna jazda Tuska » Jazda przez teren zabudowany z prędkością 107 km/h kosztowała Donalda Tuska utratę prawa jazdy na tr... Kiosk profilaktyczny w siedzibie pomorskiego NFZ » Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął kolejną akcję prozdrowotną. We wszystkich oddziałach Funduszu, w ... W tygodniku „Sieci”: Polska nie pęknie! » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” prezydent RP Andrzej Duda mówi w specjalnym wywiadzie dla tygodnik... Berlin odpowiada "Gdańskiej": Tusk był u Merkel » Po naszej publikacji tyczącej aktywności byłego premiera, obecnego przewodniczącego Europejskiej Par... Prof. Vladimir Palko: w sporze z Komisją Europejską Polska powinna być... » Kilka dni temu grupa słowackich polityków i intelektualistów opublikowała list otwarty, w którym bro... Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel » Były premier, a dziś przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk miał rozmawiać w Berlini...
Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel
czwartek, 18 listopada 2021 17:51
Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel
Były premier, a dziś przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej
Trefl kontynuuje złą passę
niedziela, 28 listopada 2021 19:27
Trefl kontynuuje złą passę
Czwarty mecz z rzędu przegrali siatkarze Trefla. Podopieczni
Lechia rozbita w Szczecinie
sobota, 27 listopada 2021 18:49
Lechia rozbita w Szczecinie
W meczu drużyn z czołówki PKO Ekstraklasy Lechia została rozbita

Galeria Sztuki Gdańskiej

Henryk Mądrawski oderwany od tradycji
niedziela, 21 listopada 2021 15:23
Henryk Mądrawski oderwany od tradycji
Nie pierwsza i pewnie nie ostatnia po dwunastu latach od śmierci

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Koncerty na chór, organy i język kaszubski
wtorek, 19 października 2021 12:42
Koncerty na chór, organy i język kaszubski
33 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku zaprasza nie tylko nauczycieli

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 25 maja 2021 14:00

Od 1 czerwca czytelnicy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku będą mogli korzystać również z czytelni.


Ze względu na konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa, na wizytę w czytelni trzeba umówić się wcześniej telefonicznie lub mailowo. Do biblioteki może zapisać się każdy mieszkaniec województwa pomorskiego, nie tylko pracownik oświaty. Bogate zbiory są polecane między innymi rodzicom, np. ćwiczenia grafomotoryczne, ułatwiające przygotowanie dziecka przedszkolnego do nauki pisania oraz korygujące trudności dysgrafików, czy też ćwiczenia i zadania rozwijające myślenie matematyczne. W zbiorach bibliotecznych są liczne publikacje typu „uczyć bawiąc”, przemycające zadania edukacyjne w atrakcyjnej formie wizualnej i treściowej, zagadek, łamigłówek, gier edukacyjnych i opowiadań. Rodzicom książnica oferuje publikacje pomagające ocenić ryzyko poważniejszych zaburzeń edukacyjnych dziecka np. dysleksji lub problemów wychowawczych np. nadpobudliwości ruchowej, by wiedzieli kiedy pomoc specjalisty będzie niezbędna.


Biblioteka posiada wiele publikacji popularnonaukowych dla dzieci, pozwalających im poszerzyć wiedzę szkolną lub rozwijać pasje. Szczególnie te wydawane w ostatnich latach są bardzo atrakcyjnie napisane i wydane. Jest to także alternatywa dla poszukiwań internetowych dziecka. Wiedza z książek jest rzetelna i pewna, a przede wszystkim ogranicza w ten sposób czas spędzany przez dziecko przed ekranem komputerowym. Trudny czas lockdownu niesie też problemy o charakterze psychologicznym, w tym nasilenie naturalnych dla wieku dziecięcego, związanych z rozwojem – obawy i lęki, przygnębienie, trudne relacje z rodzeństwem czy rówieśnikami, konflikty międzypokoleniowe z rodzicami, którym sprzyjało do niedawna zamknięcie domowników na niewielkiej przestrzeni. Ale też problemy poważniejsze typu przemoc psychiczna, wykluczenie rówieśnicze….


Biblioteka oferuje rodzicom młodszych dzieci liczne bajki i opowiadania terapeutyczne, które w zbeletryzowanej formie oswajają te problemy pokazując jak sobie z nimi radzić. Starszym dzieciom i młodzieży PBW proponuje literaturę do samodzielnej lektury, której bohaterami są ich rówieśnicy przeżywający podobne problemy. A dla zmęczonych lekturą, szczególnie lekturami szkolnymi, biblioteka oferuje ich adaptacje filmowe lub nagrania w formie książki mówionej.


Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka mieści się we Wrzeszczu przy al. Gen. J. Hallera 14 i czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-19. Zapisać się do niej można również zdalnie, wystarczy wejść na stronę internetową www.pbw.gda.pl, by skorzystać z takiej możliwości. Osoby, chcące wypożyczyć zbiory biblioteczne na zewnątrz, są proszone o wcześniejszą rezerwację wybranych tytułów lub przygotowanie listy książek z sygnaturami oraz przesłanie ich mailem na adres udostepnianie@pbw.gda.pl dzień przed planowaną wizytą, aby skrócić czas pobytu w bibliotece.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież