Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku zaprasza nie tylko nauczycieli

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 25 maja 2021 14:00

Od 1 czerwca czytelnicy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku będą mogli korzystać również z czytelni.


Ze względu na konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa, na wizytę w czytelni trzeba umówić się wcześniej telefonicznie lub mailowo. Do biblioteki może zapisać się każdy mieszkaniec województwa pomorskiego, nie tylko pracownik oświaty. Bogate zbiory są polecane między innymi rodzicom, np. ćwiczenia grafomotoryczne, ułatwiające przygotowanie dziecka przedszkolnego do nauki pisania oraz korygujące trudności dysgrafików, czy też ćwiczenia i zadania rozwijające myślenie matematyczne. W zbiorach bibliotecznych są liczne publikacje typu „uczyć bawiąc”, przemycające zadania edukacyjne w atrakcyjnej formie wizualnej i treściowej, zagadek, łamigłówek, gier edukacyjnych i opowiadań. Rodzicom książnica oferuje publikacje pomagające ocenić ryzyko poważniejszych zaburzeń edukacyjnych dziecka np. dysleksji lub problemów wychowawczych np. nadpobudliwości ruchowej, by wiedzieli kiedy pomoc specjalisty będzie niezbędna.


Biblioteka posiada wiele publikacji popularnonaukowych dla dzieci, pozwalających im poszerzyć wiedzę szkolną lub rozwijać pasje. Szczególnie te wydawane w ostatnich latach są bardzo atrakcyjnie napisane i wydane. Jest to także alternatywa dla poszukiwań internetowych dziecka. Wiedza z książek jest rzetelna i pewna, a przede wszystkim ogranicza w ten sposób czas spędzany przez dziecko przed ekranem komputerowym. Trudny czas lockdownu niesie też problemy o charakterze psychologicznym, w tym nasilenie naturalnych dla wieku dziecięcego, związanych z rozwojem – obawy i lęki, przygnębienie, trudne relacje z rodzeństwem czy rówieśnikami, konflikty międzypokoleniowe z rodzicami, którym sprzyjało do niedawna zamknięcie domowników na niewielkiej przestrzeni. Ale też problemy poważniejsze typu przemoc psychiczna, wykluczenie rówieśnicze….


Biblioteka oferuje rodzicom młodszych dzieci liczne bajki i opowiadania terapeutyczne, które w zbeletryzowanej formie oswajają te problemy pokazując jak sobie z nimi radzić. Starszym dzieciom i młodzieży PBW proponuje literaturę do samodzielnej lektury, której bohaterami są ich rówieśnicy przeżywający podobne problemy. A dla zmęczonych lekturą, szczególnie lekturami szkolnymi, biblioteka oferuje ich adaptacje filmowe lub nagrania w formie książki mówionej.


Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka mieści się we Wrzeszczu przy al. Gen. J. Hallera 14 i czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-19. Zapisać się do niej można również zdalnie, wystarczy wejść na stronę internetową www.pbw.gda.pl, by skorzystać z takiej możliwości. Osoby, chcące wypożyczyć zbiory biblioteczne na zewnątrz, są proszone o wcześniejszą rezerwację wybranych tytułów lub przygotowanie listy książek z sygnaturami oraz przesłanie ich mailem na adres udostepnianie@pbw.gda.pl dzień przed planowaną wizytą, aby skrócić czas pobytu w bibliotece.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież