Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku zaprasza nie tylko nauczycieli

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
wtorek, 25 maja 2021 14:00

Od 1 czerwca czytelnicy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku będą mogli korzystać również z czytelni.


Ze względu na konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa, na wizytę w czytelni trzeba umówić się wcześniej telefonicznie lub mailowo. Do biblioteki może zapisać się każdy mieszkaniec województwa pomorskiego, nie tylko pracownik oświaty. Bogate zbiory są polecane między innymi rodzicom, np. ćwiczenia grafomotoryczne, ułatwiające przygotowanie dziecka przedszkolnego do nauki pisania oraz korygujące trudności dysgrafików, czy też ćwiczenia i zadania rozwijające myślenie matematyczne. W zbiorach bibliotecznych są liczne publikacje typu „uczyć bawiąc”, przemycające zadania edukacyjne w atrakcyjnej formie wizualnej i treściowej, zagadek, łamigłówek, gier edukacyjnych i opowiadań. Rodzicom książnica oferuje publikacje pomagające ocenić ryzyko poważniejszych zaburzeń edukacyjnych dziecka np. dysleksji lub problemów wychowawczych np. nadpobudliwości ruchowej, by wiedzieli kiedy pomoc specjalisty będzie niezbędna.


Biblioteka posiada wiele publikacji popularnonaukowych dla dzieci, pozwalających im poszerzyć wiedzę szkolną lub rozwijać pasje. Szczególnie te wydawane w ostatnich latach są bardzo atrakcyjnie napisane i wydane. Jest to także alternatywa dla poszukiwań internetowych dziecka. Wiedza z książek jest rzetelna i pewna, a przede wszystkim ogranicza w ten sposób czas spędzany przez dziecko przed ekranem komputerowym. Trudny czas lockdownu niesie też problemy o charakterze psychologicznym, w tym nasilenie naturalnych dla wieku dziecięcego, związanych z rozwojem – obawy i lęki, przygnębienie, trudne relacje z rodzeństwem czy rówieśnikami, konflikty międzypokoleniowe z rodzicami, którym sprzyjało do niedawna zamknięcie domowników na niewielkiej przestrzeni. Ale też problemy poważniejsze typu przemoc psychiczna, wykluczenie rówieśnicze….


Biblioteka oferuje rodzicom młodszych dzieci liczne bajki i opowiadania terapeutyczne, które w zbeletryzowanej formie oswajają te problemy pokazując jak sobie z nimi radzić. Starszym dzieciom i młodzieży PBW proponuje literaturę do samodzielnej lektury, której bohaterami są ich rówieśnicy przeżywający podobne problemy. A dla zmęczonych lekturą, szczególnie lekturami szkolnymi, biblioteka oferuje ich adaptacje filmowe lub nagrania w formie książki mówionej.


Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka mieści się we Wrzeszczu przy al. Gen. J. Hallera 14 i czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-19. Zapisać się do niej można również zdalnie, wystarczy wejść na stronę internetową www.pbw.gda.pl, by skorzystać z takiej możliwości. Osoby, chcące wypożyczyć zbiory biblioteczne na zewnątrz, są proszone o wcześniejszą rezerwację wybranych tytułów lub przygotowanie listy książek z sygnaturami oraz przesłanie ich mailem na adres udostepnianie@pbw.gda.pl dzień przed planowaną wizytą, aby skrócić czas pobytu w bibliotece.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież