Bezpłatne spacery muzealne w 80. rocznicę japońskiego ataku na Pearl H... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza do udziału w bezpłatnych spacerach muzealnych, nawiązuj... Więcej prasy w Gdańsku - od piątku tygodnik "Zawsze Pomorze" » Nowa inicjatywa redakcyjna w Gdańsku. Od dziś w niektórych kioskach pojawi się - w cenie 5,39 zł - t... Uczennica mistrza - Teresa Miszkin » Warszawa ma nagrodę im. Jana Cybisa, Kraków nagrodę im. Witolda Wojtkiewicz a Gdańsk - im. Kazimierz... Grupa ORLEN wprowadza dobrą energię do domów dziecka » Rusza projekt Domy Dobrej Energii, w ramach którego na dachach placówek opiekuńczo-wychowawczych zam... Radny Rafał Traks pyta prezydenta Elbląga: co pan robi... » Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną osiągnęła półmetek. Ta inwestycja to ogromna szansa... I Pomorskie Forum Wolontariatu w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku... W tygodniku „Sieci”: Granica – jak na froncie, jak na wojnie » Nowy numer „Sieci” wiele miejsca poświęca aktualnej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy, gdzie z... Wielkie biznesy menedżerów z gdańskiego magistratu » Miasto Gdańsk kupiło za 23,3 mln złotych udział w nieruchomości wspólnej, nazywanej Kunsztem Wodnym ... 20 tys. zł pensji dla Dulkiewicz » W czwartek gdańscy radni przegłosowali podwyżki wynagrodzeń dla prezydent Gdańska i gdańskich radnyc... Murem za mundurem » Msza w intencji Wojska Polskiego i pozostałych służb mundurowych, zajmujących się ochroną wschodniej...
Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel
czwartek, 18 listopada 2021 17:51
Trampkarz czy cynik - Tusk w przedpokoju Merkel
Były premier, a dziś przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej
Trefl kontynuuje złą passę
niedziela, 28 listopada 2021 19:27
Trefl kontynuuje złą passę
Czwarty mecz z rzędu przegrali siatkarze Trefla. Podopieczni
Lechia rozbita w Szczecinie
sobota, 27 listopada 2021 18:49
Lechia rozbita w Szczecinie
W meczu drużyn z czołówki PKO Ekstraklasy Lechia została rozbita

Galeria Sztuki Gdańskiej

Henryk Mądrawski oderwany od tradycji
niedziela, 21 listopada 2021 15:23
Henryk Mądrawski oderwany od tradycji
Nie pierwsza i pewnie nie ostatnia po dwunastu latach od śmierci

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Koncerty na chór, organy i język kaszubski
wtorek, 19 października 2021 12:42
Koncerty na chór, organy i język kaszubski
33 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Obchody 40-lecia Hali Olivia

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 16 grudnia 2012 19:27

Twórcy obiektu, jego budowniczowie, sportowcy i trenerzy sprzed lat oraz współcześni, wszyscy zjawili się w sobotę żeby świętować urodziny Hali Olivia. Wśród gości honorowych znaleźli się m.in. Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz oraz współtwórca projektu hali prof. Stanisław Kuś.Jubileuszowy dzień rozpoczął się od zorganizowanych na Małej Hali ogólnodostępnych, ślizgawek. O 10 otwarto podwoje obiektu jego najpilniej strzeżone pomieszczenia aby zwiedzić je mogli wszyscy goście. W tym samym czasie na tafli główniej młodzi hokeiści rywalizowali w XV Międzynarodowym Turnieju Państw Nadbałtyckich.


Głównym punktem imprezy była  prezentacja Hali oraz sekcji, które na co dzień w niej trenują. Oprócz hokeja są to: curling, łyżwiarstwo figurowe, synchroniczne i short track.  Podczas trwania akademii była okazja do wspomnień zarówno m.in. początku istnienia obiektu, jego budowy i wydarzeń z poszczególnych lat funkcjonowania Olivii.


alt


W trakcie uroczystości zaprezentowano dwa wydawnictwa, które upamiętniają  działalności Hali Olivia. Pierwszym z nich jest pamiątkowy album - „Hala Olivia. 40 świeczek na torcie” - zawierający zdjęcia kilku pokoleń pomorskich fotoreporterów, Jego głównym motywem była hala i to co się w niej i wokół niej działo. Drugim jest film, w którym zebrano świadectwa osób związanych z halą i klubem Stoczniowiec jeszcze na długo zanim powstał obiekt, a klub przybrał obecną nazwę.

Po części oficjalnej był czas na wspólne rozmowy byłych i obecnych zawodników, trenerów i pracowników klubu. Nie zabrakło  okolicznościowego tortu i wspólnej fotografii.

PD
Fot. 058sport.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież