O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Największą na świecie przychodnię Synexus otwarto w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
środa, 24 czerwca 2015 19:21

W Oliwie otwarto przychodnię Synexus. To szósta placówka Centrum Medyczne Senxus w Polsce, a druga na Pomorzu. Gdańska przychodnia jest największą na świecie z 25 placówek Synexus.Centrum Medyczne Synexus to sieć przychodni, które w Polsce są w pięciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Katowicach i Poznaniu. Szósta została otwarta w Gdańsku. Synexus prowadzi zakrojone na szeroką skalę programy diagnostyczne i profilaktyczne oraz badania kliniczne w dziedzinie wielu chorób. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu osteoporozy, cukrzycy, chorób reumatycznych, neurologicznych oraz innych schorzeń.


altNowa placówka Synexus została otwarta przy ul. Beniowskiego w Oliwie. Obiekt ma 10 gabinetów lekarskich i ponad 1000 m2 powierzchni.


alt

Goście otwarcia przychodni w Oliwie. W środku Christophe Berthoux, prezes Synexus.


- Po pierwsze chce się pochwalić. To jest największy ośrodek Synexus na świecie - powiedziała Magdalena Przekwas-Jaruchowska, dyrektor ośrodka Synexus w Gdańsku. - Zapraszamy wszystkich gdańszczan, ale nie tylko, na badania kontrolne, przesiewowe. Mamy do dyspozycji zarówno panele badań laboratoryjnych jak i spirometrię, dwa aparaty badające gęstość kości, aparaty densytometryczne. Po tych badaniach pacjenci, którzy mają odchylenia od normy w badaniach mogą uzyskać konsultacje od naszych lekarzy, których zespół rośnie. Na chwilę obecną można się u nas spotkać z hipertensjologiem, diabetologiem, alergologiem, pulmunologiem, reumatologiem. Mamy również lekarza pierwszego kontaktu, który posiada szeroką wiedzę internistyczną i jest w stanie pomóc każdemu pacjentowi. W efekcie tych konsultacji jeśli się okazuje, że któryś z pacjentów ma wskazania ku temu, że należałoby poprawić leczenie jego schorzenia, otrzymuje propozycję udziału w badaniu terapeutycznym, badaniu klinicznym i jeśli chce może z niej skorzystać. Dla pacjenta zaczyna się nowy rozdział w życiu. bo obejmujemy go bardzo kompleksową opieką. Wykonujemy wizyty nie tylko wyznaczone procedurami tego badania, ale staramy się zapewnić wszelkie dodatkowe konsultacje jakie powinien mieć.


alt

Od prawej: Dr Radosław Janiak – Prezes Zarządu Synexus Polska Sp. z o.o., Magdalena Przekwas-Jaruchowska, dyrektor gdańskiej przychodni, Christophe Berthoux, prezes SynexusaltJak można dostać się na badania? - Można wejść z ulicy - stwierdziła Magdalena Przekwas-Jaruchowska. - Można wejść i się zarejestrować. Dbamy o to, aby każdy pacjent, nawet na badanie laboratoryjne, był zarejestrowany, bo to poprawia komfort pacjenta. Nie musi czekać w nie wiadomo jak długich kolejkach. Tak nietypowo, w odróżnieniu od standardowych przychodni, pacjenci nawet na pobranie krwi są umawiani na godzinę. Można do nas dzwonić, można znaleźć nas na stronie internetowej i zgłosić się przez internet. Mam nadzieję, że umożliwiamy dotarcie informacji o nas różnymi kanałami.


alt

Aparat densytometryczny do badania gęstości kości


Przychodnia planuje docelowo przyjmować do 60 pacjentów na pobieranie krwi i kolejnych 60 na konsultacje lekarskie. Przychodnia planuje poszerzyć swoją ofertę i zaprosić większą liczbę pacjentów.


- Firma Synexus jest dedykowana programom klinicznym czyli pacjenci, którzy mają ku temu wskazania i chęć mogą skorzystać z innowacyjnych terapii, które nie są jeszcze dostępne w otwartym lecznictwie - powiedziała dyrektor gdańskiej przychodni Synexus. - Chcemy im zaoferować coś co wobec nieskuteczności wcześniejszego leczenia może  poprawić ich stan zdrowia. Obecnie mamy pacjentów, którzy u nas są w programie cukrzycowym i astmatycznym, w połowie lata będziemy mieć również pacjentki, które są leczone z powodu osteoporozy oraz bardzo szeroko pojęta kardiologia czyli pacjenci po zawałach, po udarach, po amputacjach z powodu miażdżycy, po wstawionych stentach.


Badania kontrolne i konsultacje są dostępne dla pacjentów za darmo.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież