Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Konferencje trójmiejskich działaczy PiS. „Chcemy przestrzec przed oszustwem na wielką skalę”

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 09 grudnia 2022 15:53

Działacze Prawa i Sprawiedliwości w całym kraju organizują konferencje, na których przedstawiają dotychczasowe osiągnięcia rządu Zjednoczonej Prawicy w walce z kryzysem. Wskazują przy tym na bierność i hipokryzję polityków Platformy Obywatelskiej, dlatego briefingi odbywają się przed biurami parlamentarzystów opozycji.


Happening Samorządowców Prawa i Sprawiedliwości z Gdańska odbył się przed biurem senatorskim Bogdana Borusewicza. Zdaniem działaczy PiS, Platforma Obywatelska skupia się wyłącznie na krytykowaniu działań rządu, a w trudnym czasie nie ma Polakom nic do zaproponowania.

Samorządowcy przekazali również pracownikom biura senatora grafikę przedstawiającą programy rządowe Zjednoczonej Prawicy, które zostały wprowadzone w ostatnich latach. – Platforma Obywatelska krytykuje, jednocześnie nie proponując alternatyw. Ich jedynym postulatem jest odsunięcie PiS od władzy. My od początku pandemii zamroziliśmy ceny energii elektrycznej, wprowadziliśmy dodatek węglowy i dodatek do paliw innych niż węgiel, dodatek elektryczny, rekompensaty dla samorządu terytorialnego w sprawie cen energii, wprowadziliśmy wakacje kredytowe, przekazaliśmy prawie 14 miliardów złotych dla samorządów, a w tym roku obniżyliśmy podatki. Wasi wyborcy również z tych ulg korzystają – wyliczała gdańska radna PiS Elżbieta Strzelczyk.Wicemarszałka Senatu nie było jednak na miejscu. Pracownicy, których działacze PiS zastali w biurze senatorskim, nie chcieli z kolei udzielić komentarza. Mówili, że „to rzeczywistość najlepiej weryfikuje słowa polityków Prawa i Sprawiedliwości”.


Obniżenie podatków i wprowadzenie pakietów osłonowych – to tyko niektóre z działań, jakie w dobie kryzysu podjął rząd Zjednoczonej Prawicy, głównie po to, aby wesprzeć polskie rodziny. Członkowie Prawa i Sprawiedliwości w Gdyni podsumowali podjęte dotychczas kroki.
– Chcielibyśmy przestrzec przed kolejnym oszustwem, które może mieć miejsce w najbliższym czasie, i to oszustwem na wielką skalę. Donald Tusk chce być premierem, a pamiętamy, że podczas gdy nim już był, Polacy zostali oszukani. W czasie kryzysu można działać na rzecz Polaków, można obniżać podatki, wprowadzać osłony, tarcze antyinflacyjne, tymczasem tego Platforma Obywatelska nie robiła. PO tylko obiecuje, ale są to puste słowa. Przed nami prawdziwy wybór. Polacy zasługują na wiarygodność. Można wprowadzać wiele innych rodzajów wsparcia, ale i niestety też działać jak Donald Tusk, czyli podwyższać wiek emerytalny, zwiększać podatki, podwyższać kwotę VAT-u. Rząd Prawa i Sprawiedliwości został wybrany w sposób demokratyczny, działa zgodnie z wolą Polaków. Przestrzegamy, żeby nie dać się ponownie oszukać – apelował Michał Kowalski, członek zarządu PiS Gdynia-Puck.

Jak wyjaśniał Marcin Bełbot, radny miasta Gdyni, obecny rząd wielokrotnie udowodnił, że ma receptę na czas kryzysu. – Obniżaliśmy podatki i było to całkowite przeciwieństwo tego, co działo się za czasów premiera Donalda Tuska, który je podwyższał. Była też recesja gospodarcza związana z tym, że nie były realizowane inwestycje. Dzisiaj znajdujemy się w Gdyni i nawet w czasach kryzysu, gdy faktycznie obniżyliśmy podatki, co skutkowało mniejszym wpływem do kas samorządów, samorząd uzyskał rekompensatę i w roku 2022 jesteśmy, jako miasto Gdynia, na plusie w wysokości 70 mln zł. Z ważniejszych inwestycji mogę wymienić takie, jak np. rozbudowa ulic Chwarznieńskiej i Unruga czy modernizacja ulicy Starowiejskiej. Te działania będziemy kontynuowali – zapowiedział Marcin Bełbot, gdyński radny PiS.


Aby pokazać skalę pomocy udzielanej przez rząd, do biura poselskiego Tadeusza Aziewicza z Platformy Obywatelskiej zaniesiono spis podjętych działań. To m.in. zamrożenie cen energii elektrycznej, dodatek węglowy, dodatek do paliw innych niż węgiel, dodatek dla podmiotów wrażliwych, które nie są przyłączone do sieci gazowej, ciepło z rekompensatą, czy też obniżenie podatków w 2022 r.
– Dzisiaj znajdujemy się przed biurem posła Aziewicza, który bardzo często organizuje konferencje prasowe w sprawie Drogi Czerwonej. A to właśnie rząd PiS rozpoczął prace nad tą trasą. W tej chwili są już prace przygotowawcze na wiele milionów złotych. Nie głosujmy na Koalicję Obywatelską – apelował Bełbot.

– Działania obecnego rządu są nieporównywalnie wysokie w porównaniu do działań Donalda Tuska w czasach kryzysu w 2008 r. Będąc przed biurem posła Aziewicza chcielibyśmy zostawić dla niego i jego kolegów z sejmowych ław taką krótką ściągawkę działań pomocowych rządu Zjednoczonej Prawicy, z których korzystają ich wyborcy, a także oni sami. Są to różnego rodzaju działania osłonowe. Rząd wykonuje je jak należy i wspiera wszystkich mieszkańców – podkreślił Krzysztof Lewandowski, koordynator korpusu ochrony wyborów okręgu 64 Gdynia-Puck.

– Chcemy przypomnieć właśnie tu, przed biurem poselskim Koalicji Obywatelskiej, że głos oddany na PiS to głos za wsparciem dla polskich rodzin i głos za wsparciem dla gdyńskich inwestycji – dodał Paweł Stolarczyk, przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta Gdyni.

źródło radiogdansk.pl

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież