Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Konferencje trójmiejskich działaczy PiS. „Chcemy przestrzec przed oszustwem na wielką skalę”

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 09 grudnia 2022 15:53

Działacze Prawa i Sprawiedliwości w całym kraju organizują konferencje, na których przedstawiają dotychczasowe osiągnięcia rządu Zjednoczonej Prawicy w walce z kryzysem. Wskazują przy tym na bierność i hipokryzję polityków Platformy Obywatelskiej, dlatego briefingi odbywają się przed biurami parlamentarzystów opozycji.


Happening Samorządowców Prawa i Sprawiedliwości z Gdańska odbył się przed biurem senatorskim Bogdana Borusewicza. Zdaniem działaczy PiS, Platforma Obywatelska skupia się wyłącznie na krytykowaniu działań rządu, a w trudnym czasie nie ma Polakom nic do zaproponowania.

Samorządowcy przekazali również pracownikom biura senatora grafikę przedstawiającą programy rządowe Zjednoczonej Prawicy, które zostały wprowadzone w ostatnich latach. – Platforma Obywatelska krytykuje, jednocześnie nie proponując alternatyw. Ich jedynym postulatem jest odsunięcie PiS od władzy. My od początku pandemii zamroziliśmy ceny energii elektrycznej, wprowadziliśmy dodatek węglowy i dodatek do paliw innych niż węgiel, dodatek elektryczny, rekompensaty dla samorządu terytorialnego w sprawie cen energii, wprowadziliśmy wakacje kredytowe, przekazaliśmy prawie 14 miliardów złotych dla samorządów, a w tym roku obniżyliśmy podatki. Wasi wyborcy również z tych ulg korzystają – wyliczała gdańska radna PiS Elżbieta Strzelczyk.Wicemarszałka Senatu nie było jednak na miejscu. Pracownicy, których działacze PiS zastali w biurze senatorskim, nie chcieli z kolei udzielić komentarza. Mówili, że „to rzeczywistość najlepiej weryfikuje słowa polityków Prawa i Sprawiedliwości”.


Obniżenie podatków i wprowadzenie pakietów osłonowych – to tyko niektóre z działań, jakie w dobie kryzysu podjął rząd Zjednoczonej Prawicy, głównie po to, aby wesprzeć polskie rodziny. Członkowie Prawa i Sprawiedliwości w Gdyni podsumowali podjęte dotychczas kroki.
– Chcielibyśmy przestrzec przed kolejnym oszustwem, które może mieć miejsce w najbliższym czasie, i to oszustwem na wielką skalę. Donald Tusk chce być premierem, a pamiętamy, że podczas gdy nim już był, Polacy zostali oszukani. W czasie kryzysu można działać na rzecz Polaków, można obniżać podatki, wprowadzać osłony, tarcze antyinflacyjne, tymczasem tego Platforma Obywatelska nie robiła. PO tylko obiecuje, ale są to puste słowa. Przed nami prawdziwy wybór. Polacy zasługują na wiarygodność. Można wprowadzać wiele innych rodzajów wsparcia, ale i niestety też działać jak Donald Tusk, czyli podwyższać wiek emerytalny, zwiększać podatki, podwyższać kwotę VAT-u. Rząd Prawa i Sprawiedliwości został wybrany w sposób demokratyczny, działa zgodnie z wolą Polaków. Przestrzegamy, żeby nie dać się ponownie oszukać – apelował Michał Kowalski, członek zarządu PiS Gdynia-Puck.

Jak wyjaśniał Marcin Bełbot, radny miasta Gdyni, obecny rząd wielokrotnie udowodnił, że ma receptę na czas kryzysu. – Obniżaliśmy podatki i było to całkowite przeciwieństwo tego, co działo się za czasów premiera Donalda Tuska, który je podwyższał. Była też recesja gospodarcza związana z tym, że nie były realizowane inwestycje. Dzisiaj znajdujemy się w Gdyni i nawet w czasach kryzysu, gdy faktycznie obniżyliśmy podatki, co skutkowało mniejszym wpływem do kas samorządów, samorząd uzyskał rekompensatę i w roku 2022 jesteśmy, jako miasto Gdynia, na plusie w wysokości 70 mln zł. Z ważniejszych inwestycji mogę wymienić takie, jak np. rozbudowa ulic Chwarznieńskiej i Unruga czy modernizacja ulicy Starowiejskiej. Te działania będziemy kontynuowali – zapowiedział Marcin Bełbot, gdyński radny PiS.


Aby pokazać skalę pomocy udzielanej przez rząd, do biura poselskiego Tadeusza Aziewicza z Platformy Obywatelskiej zaniesiono spis podjętych działań. To m.in. zamrożenie cen energii elektrycznej, dodatek węglowy, dodatek do paliw innych niż węgiel, dodatek dla podmiotów wrażliwych, które nie są przyłączone do sieci gazowej, ciepło z rekompensatą, czy też obniżenie podatków w 2022 r.
– Dzisiaj znajdujemy się przed biurem posła Aziewicza, który bardzo często organizuje konferencje prasowe w sprawie Drogi Czerwonej. A to właśnie rząd PiS rozpoczął prace nad tą trasą. W tej chwili są już prace przygotowawcze na wiele milionów złotych. Nie głosujmy na Koalicję Obywatelską – apelował Bełbot.

– Działania obecnego rządu są nieporównywalnie wysokie w porównaniu do działań Donalda Tuska w czasach kryzysu w 2008 r. Będąc przed biurem posła Aziewicza chcielibyśmy zostawić dla niego i jego kolegów z sejmowych ław taką krótką ściągawkę działań pomocowych rządu Zjednoczonej Prawicy, z których korzystają ich wyborcy, a także oni sami. Są to różnego rodzaju działania osłonowe. Rząd wykonuje je jak należy i wspiera wszystkich mieszkańców – podkreślił Krzysztof Lewandowski, koordynator korpusu ochrony wyborów okręgu 64 Gdynia-Puck.

– Chcemy przypomnieć właśnie tu, przed biurem poselskim Koalicji Obywatelskiej, że głos oddany na PiS to głos za wsparciem dla polskich rodzin i głos za wsparciem dla gdyńskich inwestycji – dodał Paweł Stolarczyk, przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta Gdyni.

źródło radiogdansk.pl

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież