Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Konferencje trójmiejskich działaczy PiS. „Chcemy przestrzec przed oszustwem na wielką skalę”

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 09 grudnia 2022 15:53

Działacze Prawa i Sprawiedliwości w całym kraju organizują konferencje, na których przedstawiają dotychczasowe osiągnięcia rządu Zjednoczonej Prawicy w walce z kryzysem. Wskazują przy tym na bierność i hipokryzję polityków Platformy Obywatelskiej, dlatego briefingi odbywają się przed biurami parlamentarzystów opozycji.


Happening Samorządowców Prawa i Sprawiedliwości z Gdańska odbył się przed biurem senatorskim Bogdana Borusewicza. Zdaniem działaczy PiS, Platforma Obywatelska skupia się wyłącznie na krytykowaniu działań rządu, a w trudnym czasie nie ma Polakom nic do zaproponowania.

Samorządowcy przekazali również pracownikom biura senatora grafikę przedstawiającą programy rządowe Zjednoczonej Prawicy, które zostały wprowadzone w ostatnich latach. – Platforma Obywatelska krytykuje, jednocześnie nie proponując alternatyw. Ich jedynym postulatem jest odsunięcie PiS od władzy. My od początku pandemii zamroziliśmy ceny energii elektrycznej, wprowadziliśmy dodatek węglowy i dodatek do paliw innych niż węgiel, dodatek elektryczny, rekompensaty dla samorządu terytorialnego w sprawie cen energii, wprowadziliśmy wakacje kredytowe, przekazaliśmy prawie 14 miliardów złotych dla samorządów, a w tym roku obniżyliśmy podatki. Wasi wyborcy również z tych ulg korzystają – wyliczała gdańska radna PiS Elżbieta Strzelczyk.Wicemarszałka Senatu nie było jednak na miejscu. Pracownicy, których działacze PiS zastali w biurze senatorskim, nie chcieli z kolei udzielić komentarza. Mówili, że „to rzeczywistość najlepiej weryfikuje słowa polityków Prawa i Sprawiedliwości”.


Obniżenie podatków i wprowadzenie pakietów osłonowych – to tyko niektóre z działań, jakie w dobie kryzysu podjął rząd Zjednoczonej Prawicy, głównie po to, aby wesprzeć polskie rodziny. Członkowie Prawa i Sprawiedliwości w Gdyni podsumowali podjęte dotychczas kroki.
– Chcielibyśmy przestrzec przed kolejnym oszustwem, które może mieć miejsce w najbliższym czasie, i to oszustwem na wielką skalę. Donald Tusk chce być premierem, a pamiętamy, że podczas gdy nim już był, Polacy zostali oszukani. W czasie kryzysu można działać na rzecz Polaków, można obniżać podatki, wprowadzać osłony, tarcze antyinflacyjne, tymczasem tego Platforma Obywatelska nie robiła. PO tylko obiecuje, ale są to puste słowa. Przed nami prawdziwy wybór. Polacy zasługują na wiarygodność. Można wprowadzać wiele innych rodzajów wsparcia, ale i niestety też działać jak Donald Tusk, czyli podwyższać wiek emerytalny, zwiększać podatki, podwyższać kwotę VAT-u. Rząd Prawa i Sprawiedliwości został wybrany w sposób demokratyczny, działa zgodnie z wolą Polaków. Przestrzegamy, żeby nie dać się ponownie oszukać – apelował Michał Kowalski, członek zarządu PiS Gdynia-Puck.

Jak wyjaśniał Marcin Bełbot, radny miasta Gdyni, obecny rząd wielokrotnie udowodnił, że ma receptę na czas kryzysu. – Obniżaliśmy podatki i było to całkowite przeciwieństwo tego, co działo się za czasów premiera Donalda Tuska, który je podwyższał. Była też recesja gospodarcza związana z tym, że nie były realizowane inwestycje. Dzisiaj znajdujemy się w Gdyni i nawet w czasach kryzysu, gdy faktycznie obniżyliśmy podatki, co skutkowało mniejszym wpływem do kas samorządów, samorząd uzyskał rekompensatę i w roku 2022 jesteśmy, jako miasto Gdynia, na plusie w wysokości 70 mln zł. Z ważniejszych inwestycji mogę wymienić takie, jak np. rozbudowa ulic Chwarznieńskiej i Unruga czy modernizacja ulicy Starowiejskiej. Te działania będziemy kontynuowali – zapowiedział Marcin Bełbot, gdyński radny PiS.


Aby pokazać skalę pomocy udzielanej przez rząd, do biura poselskiego Tadeusza Aziewicza z Platformy Obywatelskiej zaniesiono spis podjętych działań. To m.in. zamrożenie cen energii elektrycznej, dodatek węglowy, dodatek do paliw innych niż węgiel, dodatek dla podmiotów wrażliwych, które nie są przyłączone do sieci gazowej, ciepło z rekompensatą, czy też obniżenie podatków w 2022 r.
– Dzisiaj znajdujemy się przed biurem posła Aziewicza, który bardzo często organizuje konferencje prasowe w sprawie Drogi Czerwonej. A to właśnie rząd PiS rozpoczął prace nad tą trasą. W tej chwili są już prace przygotowawcze na wiele milionów złotych. Nie głosujmy na Koalicję Obywatelską – apelował Bełbot.

– Działania obecnego rządu są nieporównywalnie wysokie w porównaniu do działań Donalda Tuska w czasach kryzysu w 2008 r. Będąc przed biurem posła Aziewicza chcielibyśmy zostawić dla niego i jego kolegów z sejmowych ław taką krótką ściągawkę działań pomocowych rządu Zjednoczonej Prawicy, z których korzystają ich wyborcy, a także oni sami. Są to różnego rodzaju działania osłonowe. Rząd wykonuje je jak należy i wspiera wszystkich mieszkańców – podkreślił Krzysztof Lewandowski, koordynator korpusu ochrony wyborów okręgu 64 Gdynia-Puck.

– Chcemy przypomnieć właśnie tu, przed biurem poselskim Koalicji Obywatelskiej, że głos oddany na PiS to głos za wsparciem dla polskich rodzin i głos za wsparciem dla gdyńskich inwestycji – dodał Paweł Stolarczyk, przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta Gdyni.

źródło radiogdansk.pl

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież