Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
sobota, 26 listopada 2022 13:21
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
Ekstraklasa PKO BPW Gdańsku rozegrano zaległość z sierpnia. Wiary
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jarosław Kaczyński w Gdańsku: Polacy zasługują na więcej. Wszyscy Polacy, a nie tylko niektórzy

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
czwartek, 01 września 2011 18:32O godności pracy, koniecznej prawdy w życiu publicznym i o końcu epoki  ideologii „nowego światopoglądu naukowego” mówił w Sali BHP w Stoczni Gdańskiej Jarosław Kaczyński, prezes PiS. - Polacy zasługują na więcej. Wszyscy Polacy, a nie tylko niektórzy – powiedział Kaczyński  trawestując hasło wyborcze.


Ludwik Prądzyński człowiek, który rozpoczynał strajk w stoczni w 1980 roku, przywitał Jarosława Kaczyńskiego jako „premiera  po jesiennych wyborach”.
- Tamten nastrój Sierpnia 1980 roku był pełen nadziei i zwycięstwa. Taki nastrój zwycięstwa będzie nam towarzyszył nadal – obiecał Kaczyński,  wzbudzając entuzjazm ponad pięciuset zgromadzonych w Sali BHP zwolenników.
- Musimy pamiętać, że nawet taki związek jak Solidarność, największy obok ruchu Gandhiego, ruch społeczny który zmienił Polskę, Europę świat nie jest sam w sobie celem. Tym jest Polska.  Stawiamy pytanie jaka Polska, jaka jest rola w tej Polsce pracy i ludzi pracy. Trzeba na te pytania koniecznie odpowiedzieć  - powiedział w Gdańsku Jarosław Kaczyński.
Przed Kaczyńskim przemawiał Janusz Śniadek były lider „S” i kandydat  PiS w okręgu gdyńsko-słupskim. Rozpoczął tradycyjnym Szczęść Boże
- Ludzie Solidarności! Zawsze jesteście tutaj u siebie, bez specjalnego zaproszenia. Moje życie potoczyło się tak, że jestem tutaj z wami w tym sanktuarium Solidarności. Obecna władza odwróciła się od wartości Sierpnia. Sierpień wymaga kontynuacji – stwierdził Śniadek.
Z kolei Andrzej Gwiazda, jeden z przywódców sierpniowego strajku i kandydat na senatora w Gdańsku, mówił o niedokończonym zwycięstwie, które zrodziło niespotykane jego zdaniem w Europie  dysproporcje w dochodach.
-  Stoimy u progu upadku innego systemu ideologicznego. Ten system , nazywany transformacją kończy się. Jeszcze nie wiadomo kiedy upadnie – mówił Gwiazda.
 - 9 października – odpowiedziały mu głosy z Sali.
- Musimy pilnować by kolejny upadek pseudonaukowej doktryny nie zawalił się nam na głowę. Będą bowiem  usilne starania by Polska była obszarem biedy w Unii Europejskiej.  Rząd w Polsce ma podawać piłki, a inni go będą poklepywać po plecach – uciekł się do piłkarskiego porównania Gwiazda, a sala odpowiedziała
- Senatorem Andrzej Gwiazda!
W końcu przemówił prezes Jarosław Kaczyński. Przywitały go gromkie oklaski.
-  Ze wzruszeniem staję  w tym miejscu, gdzie historia ruszyła z miejsca. To miejsce powinno pozostać sanktuarium Solidarności i całej Polski. Pokoleń, które przyjadą – mówił Kaczyński.
Prezes PiS rozpoczął wizytę w Gdańsku od  Westerplatte.-  Każdy ma swoje Westerplatte i powinien mieć coś takiego czego ma bronić. To jest zadanie do wykonania. Zastanawiam się nad tym co jest tym Westerplatte dla tej organizacji, która jest ciągle moją, dla Solidarności pytał Kaczyński, którego były prezydencki minister  Maciej Łopiński określił jako „depozytariusza” myśli prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

- Opowiem wam o naszym prezydencie i o tej solidarności, której dał wyraz powstrzymując wraz z innymi prezydentami rosyjską agresję na Gruzję.  Największym sukcesem było  zastąpienie zasad konkurencji zasadą solidarności miedzy państwami i między obywatelami – mówił Łopiński.O zasadzie solidarności w państwie mówił też Kaczyński.

- Bohaterem jest dzisiaj tylko świetny menadżer, który zwalania ludzi, ma wielką pensję. Zatem idealny jest świat z garstką tych świetnych menadżerów, a reszta to bezrobotni.  Jak ma wyglądać Polska?  Na pewno nie tak jak teraz. Nie może być podziału na tych, którzy wiecznie płacą i na tych, którzy mają monopol na zarabianie.  Na początku przemian  nastąpiło gigantyczne przesunięcie majątku w ramach tzw. transformacji.  Grupa wykluczonych, liczona w milionach z pokolenia na pokolenie jest skazana na wykluczenie – diagnozował Kaczyński.
- Kto ma być podmiotem? To polskie państwo musi być podmiotem. Państwo będące organem narodu.  Państwo musi być państwem akceptowanym.   Bez wypełnienia tego moralnego postulatu Polski wolnej  sprawiedliwej nie zbudujemy. Nie ma biednych narodów są tylko źle rządzone. Polacy zasługują na więcej. Wszyscy Polacy,  a nie tylko niektórzy. Te hasła staną się dyrektywą dla tych którzy przejmą władzę po wyborach  - zapowiedział prezes PiS.
Z kolei poseł Andrzej Jaworski, kandydujący z okręgu gdańskiego podziękował  Jarosławowi Kaczyńskiemu za uratowanie stoczni.
- Premier Kaczyński zapowiedział, że uratuje Stocznię Gdańską. Udało się  dać jej samodzielność, wyprowadzić z kryzysu.  Dokładnie pięć dni temu minęło pięć lat od tamtej decyzji. Ta stocznia istnieje dzięki panu, za to dziękujemy – chwalił prezesa PiS Jaworski .
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież