Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Wielka Biesiada w Bielkówku po raz ósmy!

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 31 sierpnia 2011 13:57We wrześniowym kalendarzu imprez na Pomorzu nie może zabraknąć corocznej biesiady organizowanej przez Browar Amber w Bielkówku. Tradycja „Koźlaków Bielkowskich” trwa już osiem lat i cieszy się nieprzemijającym zainteresowaniem. Wyśmienite regionalne produkty, wyjątkowa muzyka, najlepsze naturalne polskie piwo  i bogaty program artystyczny to nieodłączne elementy tej wyjątkowej imprezy. Wszystko zaczęło się w 2004 roku wraz z powstaniem piwa Koźlak. To właśnie z tej okazji co roku, w drugą sobotę września organizowana jest wielka biesiada „Koźlaki Bielkowskie”. Z czasem stała się ona świętem regionalnych tradycji.


Województwo pomorskie oferuje produkty o niepowtarzalnym smaku i to właśnie w ich towarzystwie serwowane jest piwo z Browaru Amber. Jarmark Produktów Regionalnych to przede wszystkim prezentacja charakterystycznych potraw kaszubskich, żuławskich i kociewskich. Oryginalna pomorska kuchnia proponuje tylko naturalne specjały: wędliny, sery, pieczywa na zakwasie, miody pitne i nalewki oraz wiele innych. Piwo Żywe, Koźlak i Złote Lwy czują się świetnie w tak doborowym towarzystwie. Na imprezie nie może zabraknąć regionalnych artystów i rzemieślników zrzeszonych przy Kołach Gospodyń Wiejskich pomorskiego regionu. Również atrakcje dla najmłodszych są nieodłącznym elementem rodzinnego biesiadowania. Dotychczas widowisko dla dzieci zapewniali artyści z: teatru Ofer, Teatru Klapa czy agencji Groteska.
Biesiadowanie na świeżym powietrzu co roku umila muzyka na żywo. W Bielkówku do tej pory gościli m. in.: Tyrolska Kapela Stefana, Zespół „Kaszebe” z Wiela, kapela śląsko - bawarska BAYEROCK, OVER TIME, zespół ŻUKI czy Atrakcyjny Kazimierz. Godna uwagi oprawa muzyczna imprezy zapewnia dobra zabawę do nocy.
O doniosłości (wadze) imprezy świadczą jej patroni honorowi i medialni. Inicjatywa Browaru Amber w tym roku otrzymała poparcie nie tylko Wójta Gminy Kolbudy czy Starosty Powiatu Gdańskiego, ale również Marszałka Województwa Pomorskiego. Zaangażowały się również najważniejsze stowarzyszenia z regionu jak: Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby czy Stowarzyszenie Żuławy Gdańskie oraz Zrzeszenie Kaszubko-Pomorskie. Także media uważają ową biesiadę za godną polecenia.
Koźlaki Bielkowskie to impreza pod patronatem SLOW FOOD’u – między narodowej organizacji stawiającej sobie za główny cel ochronę prawa do smaku i promocje żywności wytwarzanej regionalnie, wedle tradycyjnych receptur i ze składników najwyższej jakości.


Koźlaki Bielkowskie” sięgają do korzeni i przypominają o ciekawej i bogatej kulturze oraz historii, która jest atutem miejscowych terenów. Ranga wydarzenia rośnie z roku na rok, a do Bielkówka przybywa coraz więcej zwolenników piwa i regionalnych przysmaków. Już 10 września prawdziwi piwosze ponownie spotkają się w Bielkówku!
Koźlaki Bielkowskie to coroczna biesiada, która odbywa się w drugą sobotę września  w Bielkówku, obok browaru AMBER. Tegoroczne Koźlaki Bielkowskie to już VII edycja największej biesiady na Pomorzu.
Zaczynaliśmy w 2003 roku, wówczas  po raz pierwszy w naszym browarze uwarzyliśmy piwo Koźlak. To właśnie imprezą „ Koźlaki Bielkowskie” postanowiliśmy inaugurować dorocznie sezon na to ciemne piwo.
Impreza z roku na rok zdobywa coraz większe uznanie publiczności nie tylko z uwagi na dobrą zabawę. Koźlaki Bielkowskie to święto regionalnych tradycji.
Największym atutem są - spożywane przy wspólnym stole - produkty regionalne o niepowtarzalnych smakach. Browar AMBER od pierwszej edycji Koźlaków współpracuje przy ich organizacji z regionalnymi mediami i firmami.
Jarmark Regionalnych Produktów to spotkanie połączone z prezentacją dorobku producentów, wytwórców, artystów i rzemieślników zrzeszonych przy Kołach Gospodyń Wiejskich naszego regionu. Prezentują oni ludową i tradycyjną twórczość opartą na tradycjach tego regionu, charakterystyczną dla tych terenów, ich historii i kultury. Wielu z nich jest także producentami wspaniałych, tradycyjnych potraw, które powstają w oparciu o mało popularne, lecz bardzo tradycyjne przepisy. Chwalimy się, że potrawy te pochodzą z naszego regionu,
Publiczność jak co roku i tym razem będzie miała okazję zajadać się potrawami z Kaszub, Kociewia, Żuław i innych regionów Pomorza. Popijać znakomitym piwem "KOŹLAK", "Żywe", "Złote Lwy" i Grand Imperial PORETER bezpośrednio z browaru, w wersji niepasteryzowanej i! Dania przyrządzane na oczach publiczności, wedle tradycyjnych receptur ze świeżych naturalnych składników, spożywane na świeżym powietrzu, zakrapiane pomorskim, złotym napojem miejmy nadzieję i tym razem smakować będą wyśmienicie.
Niech to miejsce, położone przy browarze Amber, w pięknym otoczeniu wzgórz okalających najbardziej kaszubską i gdańską rzekę Radunię stanie się dla Was, mieszkańców Pomorza: Kaszubów, Kociewiaków, Polaków z różnych stron obecnej i dawnej Polski, mieszkańców Trójmiasta, Żuław, Gości z innych regionów Polski, źródłem radości, dobrego smaku i udanej zabawy przy dostatnio zastawionym, pomorskim stole!


Tegoroczna edycja Koźlaków to kontynuacja dotychczasowej tradycji.

Program:

10.00   Jarmark Produktów Regionalnych
14.15   widowisko dla dzieci w wykonaniu gdańskich artystów z Agencji Groteska
16.30   Biesiada Bielkowska, która zainauguruje uroczyste odszpuntowanie beczki
16.45   koncert zespołu KAPELA TYROLSKA
19.00   koncert zespołu CZARNO-CZARNI
21.00   potańcówka bielkowska z udziałem zespołu muzycznego PÓŁTORA GOŚCIA.

Prowadzenie imprezy: Jarek Janiszewski.

Więcej informacji, mapka dojazdu i specjalny rozkład jazdy PKS na www.browar-amber.pl/kozlaki

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież