Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Reklama
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Intensywne opady nadwyrężyły infrastrukturę przeciwpowodziową. Obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia opadami deszczu

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 lipca 2017 12:29

Obecna sytuacja pogodowa i towarzyszące jej nieustające, niejednokrotnie rzęsiste opady deszczu stanowią nie tylko utrudnienie dla mieszkańców Gdańska, ale również poważny test dla infrastruktury przeciwpowodziowej miasta.Ta, póki co zdaje egzamin, ale dwa dni intensywnych opadów znacznie ją nadwyrężyły. Zbierająca woda wylała się ze zbiornika retencyjnego Zabornia, który znajduje się przy ul. Kartuskiej. Trudna sytuacja ma miejsce również w górze ciągu tej ulicy, ponieważ przepełnione są także pozostałe zbiorniki.


altalt

Niewiele brakuje do przelania się zbiornika retencyjnego „Łabędzia”, znajdującego się na ZaborniStale utrzymuje się ryzyko przelania się wody ze zbiornika retencyjnego Srebrzysto oraz wystąpienia z biegu wód Potoku Strzyża, co tworzy zagrożenie dla zarówno dla Wrzeszcza Górnego, jak i Wrzeszcza Dolnego, zwłaszcza w obrębie ul. Aldony, Grażyny i Wajdeloty. Zagrożone podtopieniem dotyczy również obszaru skrzyżowania ul. Słowackiego z ul. Chrzanowskiego oraz okolic Galerii Bałtyckiej.


altaltalt

Ciężka sytuacja panuje również na zbiorniku retencyjnym Srebrzysko na biegu Potoku Strzyży, gdzie służby zmuszone zostały do przepompowywania wody, aby nie doszło do jej przelaniaW przypadku południowych dzielnic Gdańska, największe zagrożenie stwarza Potok Oruński, który przyczynił się już do pamiętanej powodzi z 2001 roku. W wyniku obecnych opadów doszło do podtopień zabudowań przy ul. Niepołomickiej, która została zamknięta dla ruchu.


altalt

Zbiornik retencyjny „Augustowska” w czwartkowe przedpołudnie nie osiągnął jeszcze stanu ostrzegawczegoaltalt

Zdecydowanie gorsza sytuacja ma miejsce na zbiorniku retencyjnym „Świętokrzyska”, znajdującym się powyżej zbiornika retencyjnego „Augustowska” w biegu Potoku OruńskiegoWedług południowego komunikatu Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku o około 10 cm obniżył się stan wód zbiornika retencyjnego Srebrzysko. Obniża się on również na większości innych gdańskich zbiorników. Woda przelewa się jedynie ze zbiornika retencyjnego „Zabornia”, ale jest odprowadzana wpustami kanalizacyjnymi w ulicy Kartuskiej, a sam zbiornik został zabezpieczony workami z piaskiem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał najwyższy, trzeci stopień zagrożenia intensywnymi opadami deszczu. Opady mają osłabnąć wieczorem.


Patryk Bukowski

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież