U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Intensywne opady nadwyrężyły infrastrukturę przeciwpowodziową. Obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia opadami deszczu

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 lipca 2017 12:29

Obecna sytuacja pogodowa i towarzyszące jej nieustające, niejednokrotnie rzęsiste opady deszczu stanowią nie tylko utrudnienie dla mieszkańców Gdańska, ale również poważny test dla infrastruktury przeciwpowodziowej miasta.Ta, póki co zdaje egzamin, ale dwa dni intensywnych opadów znacznie ją nadwyrężyły. Zbierająca woda wylała się ze zbiornika retencyjnego Zabornia, który znajduje się przy ul. Kartuskiej. Trudna sytuacja ma miejsce również w górze ciągu tej ulicy, ponieważ przepełnione są także pozostałe zbiorniki.


altalt

Niewiele brakuje do przelania się zbiornika retencyjnego „Łabędzia”, znajdującego się na ZaborniStale utrzymuje się ryzyko przelania się wody ze zbiornika retencyjnego Srebrzysto oraz wystąpienia z biegu wód Potoku Strzyża, co tworzy zagrożenie dla zarówno dla Wrzeszcza Górnego, jak i Wrzeszcza Dolnego, zwłaszcza w obrębie ul. Aldony, Grażyny i Wajdeloty. Zagrożone podtopieniem dotyczy również obszaru skrzyżowania ul. Słowackiego z ul. Chrzanowskiego oraz okolic Galerii Bałtyckiej.


altaltalt

Ciężka sytuacja panuje również na zbiorniku retencyjnym Srebrzysko na biegu Potoku Strzyży, gdzie służby zmuszone zostały do przepompowywania wody, aby nie doszło do jej przelaniaW przypadku południowych dzielnic Gdańska, największe zagrożenie stwarza Potok Oruński, który przyczynił się już do pamiętanej powodzi z 2001 roku. W wyniku obecnych opadów doszło do podtopień zabudowań przy ul. Niepołomickiej, która została zamknięta dla ruchu.


altalt

Zbiornik retencyjny „Augustowska” w czwartkowe przedpołudnie nie osiągnął jeszcze stanu ostrzegawczegoaltalt

Zdecydowanie gorsza sytuacja ma miejsce na zbiorniku retencyjnym „Świętokrzyska”, znajdującym się powyżej zbiornika retencyjnego „Augustowska” w biegu Potoku OruńskiegoWedług południowego komunikatu Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku o około 10 cm obniżył się stan wód zbiornika retencyjnego Srebrzysko. Obniża się on również na większości innych gdańskich zbiorników. Woda przelewa się jedynie ze zbiornika retencyjnego „Zabornia”, ale jest odprowadzana wpustami kanalizacyjnymi w ulicy Kartuskiej, a sam zbiornik został zabezpieczony workami z piaskiem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał najwyższy, trzeci stopień zagrożenia intensywnymi opadami deszczu. Opady mają osłabnąć wieczorem.


Patryk Bukowski

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież