Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Intensywne opady nadwyrężyły infrastrukturę przeciwpowodziową. Obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia opadami deszczu

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
czwartek, 27 lipca 2017 12:29

Obecna sytuacja pogodowa i towarzyszące jej nieustające, niejednokrotnie rzęsiste opady deszczu stanowią nie tylko utrudnienie dla mieszkańców Gdańska, ale również poważny test dla infrastruktury przeciwpowodziowej miasta.Ta, póki co zdaje egzamin, ale dwa dni intensywnych opadów znacznie ją nadwyrężyły. Zbierająca woda wylała się ze zbiornika retencyjnego Zabornia, który znajduje się przy ul. Kartuskiej. Trudna sytuacja ma miejsce również w górze ciągu tej ulicy, ponieważ przepełnione są także pozostałe zbiorniki.


altalt

Niewiele brakuje do przelania się zbiornika retencyjnego „Łabędzia”, znajdującego się na ZaborniStale utrzymuje się ryzyko przelania się wody ze zbiornika retencyjnego Srebrzysto oraz wystąpienia z biegu wód Potoku Strzyża, co tworzy zagrożenie dla zarówno dla Wrzeszcza Górnego, jak i Wrzeszcza Dolnego, zwłaszcza w obrębie ul. Aldony, Grażyny i Wajdeloty. Zagrożone podtopieniem dotyczy również obszaru skrzyżowania ul. Słowackiego z ul. Chrzanowskiego oraz okolic Galerii Bałtyckiej.


altaltalt

Ciężka sytuacja panuje również na zbiorniku retencyjnym Srebrzysko na biegu Potoku Strzyży, gdzie służby zmuszone zostały do przepompowywania wody, aby nie doszło do jej przelaniaW przypadku południowych dzielnic Gdańska, największe zagrożenie stwarza Potok Oruński, który przyczynił się już do pamiętanej powodzi z 2001 roku. W wyniku obecnych opadów doszło do podtopień zabudowań przy ul. Niepołomickiej, która została zamknięta dla ruchu.


altalt

Zbiornik retencyjny „Augustowska” w czwartkowe przedpołudnie nie osiągnął jeszcze stanu ostrzegawczegoaltalt

Zdecydowanie gorsza sytuacja ma miejsce na zbiorniku retencyjnym „Świętokrzyska”, znajdującym się powyżej zbiornika retencyjnego „Augustowska” w biegu Potoku OruńskiegoWedług południowego komunikatu Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku o około 10 cm obniżył się stan wód zbiornika retencyjnego Srebrzysko. Obniża się on również na większości innych gdańskich zbiorników. Woda przelewa się jedynie ze zbiornika retencyjnego „Zabornia”, ale jest odprowadzana wpustami kanalizacyjnymi w ulicy Kartuskiej, a sam zbiornik został zabezpieczony workami z piaskiem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał najwyższy, trzeci stopień zagrożenia intensywnymi opadami deszczu. Opady mają osłabnąć wieczorem.


Patryk Bukowski

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież