100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

H. Zych-Cisoń po szczepieniu - polityk w grupie"0"

Ocena użytkowników: / 26
SłabyŚwietny 
niedziela, 03 stycznia 2021 20:15

Według nieoficjalnych informacji "Gazety Gdańskiej" Hanna Zych-Cisoń, b. wicemarszałek woj. pomorskiego zajmująca się komercjalizacją szpitali, została zaszczepiona na covid 30 grudnia ub. roku w godzinach południowych w gdańskiej placówce tzw. starego SOR spółki Copernicus.


Polityk PO, wieloletnia radna sejmiku nie należy do grupy "0" wskazanej w Narodowym Programie Szczepień.


Należy za to do pomorskiego partyjnego establishmentu Platformy Obywatelskiej, obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącą sejmiku pomorskiego.


Nie jest taką celebrytka jak aktorki z Warszawy, ale ma niekwestionowaną pozycję polityczną. I zasługi dla biznesu medycznego, do którego z zapałem przekonywała personel medyczny.


Rzeczniczka szpitala Copernicus, Katarzyna Brożek, z odpowiedzią na zadane mejlem pytanie o okoliczności tego zdarzenia i jego uzasadnienie czekała do zakończenie wewnętrznej odprawy w spółce. Następnie napisała, że "Podmiot medyczny Copernicus" nie udziela informacji na temat leczenia pacjentów ze względu na ochronę danych osobowych, a szczepienia na covid 19 pracowników, członków ich rodzin i pacjentów przebiegają zgodnie zaleceniami MZ i NFZ.


"Podmiot Medyczny Copernicus" informacji nie udziela, a prezes jego zarządu, Dariusz Kostrzewa, korzysta z zasłony prawnej. Oficjalnie więc milczenie, bo Zych-Cisoń będąc wziętym politykiem nie jest z zawodu lekarzem a inżynierem.


Hanna Zych-Cisoń nie odpowiedziała do dziś na zadane esemesem pytanie o podstawę podania jej szczepionki w grudniu ub. roku razem z grupą uprawnionych pracowników służby zdrowia. Do podania szczepionki, według nieoficjalnych informacji "Gazety Gdańskiej", doszło 30 grudnia ub. roku w godzinach południowych w tzw. starym SOR szpitala Copernicus przy ul. Nowe Ogrody.


Jerzy Barzowski, radny PiS, od lat zajmujący się krytycznie polityką zdrowotną PO na Pomorzu nie ukrywał zdziwienia: - Mam nadzieję, że to nie jest prawda, a jeśli jest to prawda to ma jakieś podstawy medyczne.


Hanna Zych-Cisoń przeprowadziła komercjalizację, czyli urynkowienie, wszystkich pomorskich szpitali. Współpracująca z nią w tym dziele dyrektor departamentu zdrowia J. Sobierańska-Grenda jest dziś prezesem szpitali pomorskich ze średnim rocznym dochodem w granicach 400 tys. zł. Gdy marszałek Zych-Cisoń odpowiadała za służbę zdrowia prezesem Copernicusa został Dariusz Kostrzewa, wojskowy emeryt z Malborka, któremu podatnicy płacą niemal tyle co prezes Sobierańskiej-Grendzie. A w radzie nadzorczej spółki od połowy ub. roku zasiada b. marszałek pomorski Jan Zarębski, który wcześniej prawie 15 lat spędził w nadzorze lotniskowym.


O przypadku szczepienia radnej H. Zych-Cisoń redakcja poinformował pomorski NFZ.

(gg)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież