Ulica Dworcowa we wspomnieniach Orunian » Ponad 20 Orunian wzięło udział w spotkaniu sąsiedzkim "Wokół ulicy Dworcowej" w GAK Stacja Orunia. P... Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami....
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
środa, 05 października 2022 16:09
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
Wojciech Łazarek obchodził 85 rok życia pośród swoich

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

H. Zych-Cisoń po szczepieniu - polityk w grupie"0"

Ocena użytkowników: / 26
SłabyŚwietny 
niedziela, 03 stycznia 2021 20:15

Według nieoficjalnych informacji "Gazety Gdańskiej" Hanna Zych-Cisoń, b. wicemarszałek woj. pomorskiego zajmująca się komercjalizacją szpitali, została zaszczepiona na covid 30 grudnia ub. roku w godzinach południowych w gdańskiej placówce tzw. starego SOR spółki Copernicus.


Polityk PO, wieloletnia radna sejmiku nie należy do grupy "0" wskazanej w Narodowym Programie Szczepień.


Należy za to do pomorskiego partyjnego establishmentu Platformy Obywatelskiej, obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącą sejmiku pomorskiego.


Nie jest taką celebrytka jak aktorki z Warszawy, ale ma niekwestionowaną pozycję polityczną. I zasługi dla biznesu medycznego, do którego z zapałem przekonywała personel medyczny.


Rzeczniczka szpitala Copernicus, Katarzyna Brożek, z odpowiedzią na zadane mejlem pytanie o okoliczności tego zdarzenia i jego uzasadnienie czekała do zakończenie wewnętrznej odprawy w spółce. Następnie napisała, że "Podmiot medyczny Copernicus" nie udziela informacji na temat leczenia pacjentów ze względu na ochronę danych osobowych, a szczepienia na covid 19 pracowników, członków ich rodzin i pacjentów przebiegają zgodnie zaleceniami MZ i NFZ.


"Podmiot Medyczny Copernicus" informacji nie udziela, a prezes jego zarządu, Dariusz Kostrzewa, korzysta z zasłony prawnej. Oficjalnie więc milczenie, bo Zych-Cisoń będąc wziętym politykiem nie jest z zawodu lekarzem a inżynierem.


Hanna Zych-Cisoń nie odpowiedziała do dziś na zadane esemesem pytanie o podstawę podania jej szczepionki w grudniu ub. roku razem z grupą uprawnionych pracowników służby zdrowia. Do podania szczepionki, według nieoficjalnych informacji "Gazety Gdańskiej", doszło 30 grudnia ub. roku w godzinach południowych w tzw. starym SOR szpitala Copernicus przy ul. Nowe Ogrody.


Jerzy Barzowski, radny PiS, od lat zajmujący się krytycznie polityką zdrowotną PO na Pomorzu nie ukrywał zdziwienia: - Mam nadzieję, że to nie jest prawda, a jeśli jest to prawda to ma jakieś podstawy medyczne.


Hanna Zych-Cisoń przeprowadziła komercjalizację, czyli urynkowienie, wszystkich pomorskich szpitali. Współpracująca z nią w tym dziele dyrektor departamentu zdrowia J. Sobierańska-Grenda jest dziś prezesem szpitali pomorskich ze średnim rocznym dochodem w granicach 400 tys. zł. Gdy marszałek Zych-Cisoń odpowiadała za służbę zdrowia prezesem Copernicusa został Dariusz Kostrzewa, wojskowy emeryt z Malborka, któremu podatnicy płacą niemal tyle co prezes Sobierańskiej-Grendzie. A w radzie nadzorczej spółki od połowy ub. roku zasiada b. marszałek pomorski Jan Zarębski, który wcześniej prawie 15 lat spędził w nadzorze lotniskowym.


O przypadku szczepienia radnej H. Zych-Cisoń redakcja poinformował pomorski NFZ.

(gg)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież