Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ... Pomorska Golgota więźniów KL Stutthof » Zbliża się niechlubna 78. rocznica „Marszu Śmierci”. Plan przymusowej ewakuacji obozu KL Stutthof op...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
sobota, 28 stycznia 2023 20:23
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
Siatkarze Trefla walczyli, zwłaszcza w pierwszym secie, ale w
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
niedziela, 29 stycznia 2023 19:45
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
Udanie rozpoczęła rundę wiosenną Lechia. Podopieczni Marcina

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańskie paradoksy: basen prywatny, reklama miejska

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
czwartek, 16 lipca 2015 17:50

Nowa szkoła w Gdańsku Kokoszkach wybudowana została z pieniędzy budżetowych, zarządza nią jednak prywatny podmiot i mimo, że zakończył się niedawno dopiero pierwszy rok szkolny w nowej placówce wzbudza ona wiele kontrowersji. Najnowsze związane są z basenem. Operatorem basenu jest prywatna spółka, ale miasto zapewnia jej akcję marketingową.Chodzi o to, że na stronach miejskich pojawiły się ogłoszenia, które zachęcają do wykupienia zajęć na basenie, m.in. przez zakłady pracy czy osoby prywatne. Obecnie korzystać można z niego za darmo.
- Przez wakacje korzystać można nieodpłatnie, w okresie testowania, czy wszystko na basenie funkcjonuje poprawnie. Po wakacjach basen przejdzie w zarządzanie prywatnej spółki, która będzie na nim zarabiała. Dla uczniów poszczególnych klas tej szkoły wyznaczono 1 godzinę tygodniowo, w ramach lekcji WF-u kiedy odbywać się będzie nauka pływania. Nie określono do końca, czy będą to tylko klasy 0-3 gdzie dzieci będą się uczyć pływać, czy też będą mogły z basenu korzystać dzieci ze starszych klas – powiedział nam Piotr Gierszewski, gdański radny PiS.


altObawy rodziców dzieci uczęszczających do szkoły na Kokoszkach nie są bezpodstawne. Przywołują oni m.in. opłaty za obiady, które wielokrotnie przewyższają opłaty w innych placówkach na terenie Gdańska. Rodzice obawiają się, że za basen tez trzeba będzie słono zapłacić.


Piotr Gierszewski przypomina, że szkoła została wybudowana z pieniędzy budżetowych, a zysk z użytkowania basenu trafi do prywatnej kieszeni.
- Dziwne i kuriozalne jest to, że w akcję promocyjną zajęć na basenie zaangażowało się miasto. Gdyby to był obiekt miejski to taki byłby wręcz obowiązek, ale przecież wpływy z zajęć zasilą prywatną spółkę. Ciekawe, że nie promuje się tak zajęć na innych basenach szkolnych, tych należących do miasta. Wychodzi na to, że miasto namawia własnych mieszkańców do zasilania kieszeni prywatnej spółki, że mamy do czynienie z pozyskiwaniem funduszy od gdańszczan dla prywatnej firmy – dodał Piotr Gierszewski.

Jerzy Domski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież