Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Miinister Zieleniecki kandydatem PiS na prezydenta Gdańska?

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
środa, 31 maja 2017 14:20

W rozmowach z nami zarówno prominentni działacze PO jak i PiS są niemal… jednogłośni. Otóż stawiają na element zaskoczenia przy własnych kandydaturach na prezydenta Gdańska. W nadmotławskim grodzie – jak się nieoficjalnie dowiadujemy, do wyborów szykowany jest jeden z wiceministrów.Najpewniej w setną rocznicę odzyskania niepodległości 11 listopada 2018 roku wybierzemy naszych przedstawicieli do samorządu terytorialnego. W Gdańsku może dojść do ciekawego pojedynku. Tym bardziej, że ponowny start Pawła Adamowicza, włodarza nadmotławskiego grodu od 1998 roku, jest wysoce wątpliwy. Nie dlatego, że ograniczy to ordynacja wyborcza. Ograniczenie kadencyjności, czyli dwukadencyjność najpewniej wejdzie w życie od kolejnych wyborów. Gdyby jednak radca prawny Paweł Adamowicz stanął w wyborcze szranki (o ile przekona do siebie po raz kolejny choćby swoją dawną partię – PO) i w ten sposób ubiegłby Jarosława Wałęsę to może spotkać się z innym prawnikiem. I nie będzie to póki co Kacper Płażyński, syn śp. Macieja Płażyńskiego, byłego wojewody gdańskiego, współzałożyciela Platformy Obywatelskiej, marszałka Sejmu. Dal się on poznać jako sprawny działacz na poziomie dzielnic, ostro punktując poczynania obecnych władz miasta np. przy strefach płatnego parkowania, czy lokalach na Cygańskiej Górze. Na stanowisku prezydenta Gdańska widział go gdyński poseł PiS Janusz Śniadek, przewodzący tej formacji na Pomorzu. Jednak pogląd ten uległ ewolucji i jak się dowiadujemy PiS sięgnie po pracownika naukowego UG, obecnie wiceministra.


Tym kandydatem ma być dr. hab. Marcin Zieleniecki, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, z sukcesami realizujący pakiet społeczny rządzącej partii w obszarze świadczeń rodzinnych, w dziedzinie ubezpieczenia społecznego i prawa pracy, byłego eksperta Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Objął tekę wiceministra odpowiedzialnego za ubezpieczenia społeczne.  


altPrzypomnijmy, że nim prof. UG Marcin Zieleniecki trafił z Zespołu Prawnego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” do rządu w ub.r. po raz kolejny znalazł się w prestiżowym rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce, przygotowywanym przez „Dziennik Gazetę Prawną”.   Znalazł się w nim na 28 miejscu.


Stoi też na czele ważnej Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Jej celem jest m.in. wypracowanie projektów kodeksów: indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy to zespół niezależnych ekspertów.  Efekty ich pracy będą miały wpływ na miliony ludzi pracy w Polsce. Komisja zakończy pracę przed wyborami samorządowymi.


Marcin Zieleniecki jest profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Gdańskiego, Wydział Prawa i Administracji, Katedra Prawa Pracy, oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. To członek Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Ubezpieczenia Społecznego, Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego oraz Rady Ubezpieczonych przy Rzeczniku Ubezpieczonych; mediator z listy ministra właściwego do spraw pracy; były członek Komisji do Spraw Układów Zbiorowych Pracy przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej.
Kodeks wyborczy ściśle określa datę wyborów prezydentów, burmistrzów, wójtów i rad gminnych, miejskich, powiatowych oraz wojewódzkich. Premier musi wyznaczyć je w ostatnim dniu wolnym przed zakończeniem kadencji samorządów, czyli na 11 listopada 2018 roku.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież