Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ... Żegnaj Tomku... » Nie żyje Tomasz Wołek. Mój mentor futbolu i zawodu dziennikarza. Tomka poznałem w 1974 roku. Po pami... Stowarzyszenie „Godność” do Tuska » List Stowarzyszenia „Godność” do Donalda TuskaSzanowny Donaldzie!My, byli się działacze „Solidarnośc...
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
niedziela, 18 września 2022 13:08
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
Lepsza, lepiej płatna praca w pomorskim samorządzie niż służba

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Rozewska strażnica polskości
środa, 14 września 2022 13:24
Rozewska strażnica polskości
Pogoda nie nastrajała do długiego pobytu nad morzem, było już
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Miinister Zieleniecki kandydatem PiS na prezydenta Gdańska?

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
środa, 31 maja 2017 14:20

W rozmowach z nami zarówno prominentni działacze PO jak i PiS są niemal… jednogłośni. Otóż stawiają na element zaskoczenia przy własnych kandydaturach na prezydenta Gdańska. W nadmotławskim grodzie – jak się nieoficjalnie dowiadujemy, do wyborów szykowany jest jeden z wiceministrów.Najpewniej w setną rocznicę odzyskania niepodległości 11 listopada 2018 roku wybierzemy naszych przedstawicieli do samorządu terytorialnego. W Gdańsku może dojść do ciekawego pojedynku. Tym bardziej, że ponowny start Pawła Adamowicza, włodarza nadmotławskiego grodu od 1998 roku, jest wysoce wątpliwy. Nie dlatego, że ograniczy to ordynacja wyborcza. Ograniczenie kadencyjności, czyli dwukadencyjność najpewniej wejdzie w życie od kolejnych wyborów. Gdyby jednak radca prawny Paweł Adamowicz stanął w wyborcze szranki (o ile przekona do siebie po raz kolejny choćby swoją dawną partię – PO) i w ten sposób ubiegłby Jarosława Wałęsę to może spotkać się z innym prawnikiem. I nie będzie to póki co Kacper Płażyński, syn śp. Macieja Płażyńskiego, byłego wojewody gdańskiego, współzałożyciela Platformy Obywatelskiej, marszałka Sejmu. Dal się on poznać jako sprawny działacz na poziomie dzielnic, ostro punktując poczynania obecnych władz miasta np. przy strefach płatnego parkowania, czy lokalach na Cygańskiej Górze. Na stanowisku prezydenta Gdańska widział go gdyński poseł PiS Janusz Śniadek, przewodzący tej formacji na Pomorzu. Jednak pogląd ten uległ ewolucji i jak się dowiadujemy PiS sięgnie po pracownika naukowego UG, obecnie wiceministra.


Tym kandydatem ma być dr. hab. Marcin Zieleniecki, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, z sukcesami realizujący pakiet społeczny rządzącej partii w obszarze świadczeń rodzinnych, w dziedzinie ubezpieczenia społecznego i prawa pracy, byłego eksperta Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. Objął tekę wiceministra odpowiedzialnego za ubezpieczenia społeczne.  


altPrzypomnijmy, że nim prof. UG Marcin Zieleniecki trafił z Zespołu Prawnego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” do rządu w ub.r. po raz kolejny znalazł się w prestiżowym rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce, przygotowywanym przez „Dziennik Gazetę Prawną”.   Znalazł się w nim na 28 miejscu.


Stoi też na czele ważnej Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Jej celem jest m.in. wypracowanie projektów kodeksów: indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy to zespół niezależnych ekspertów.  Efekty ich pracy będą miały wpływ na miliony ludzi pracy w Polsce. Komisja zakończy pracę przed wyborami samorządowymi.


Marcin Zieleniecki jest profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Gdańskiego, Wydział Prawa i Administracji, Katedra Prawa Pracy, oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. To członek Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Ubezpieczenia Społecznego, Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego oraz Rady Ubezpieczonych przy Rzeczniku Ubezpieczonych; mediator z listy ministra właściwego do spraw pracy; były członek Komisji do Spraw Układów Zbiorowych Pracy przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej.
Kodeks wyborczy ściśle określa datę wyborów prezydentów, burmistrzów, wójtów i rad gminnych, miejskich, powiatowych oraz wojewódzkich. Premier musi wyznaczyć je w ostatnim dniu wolnym przed zakończeniem kadencji samorządów, czyli na 11 listopada 2018 roku.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież