Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Red. Henryk Lechowski nie żyje

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
niedziela, 12 stycznia 2014 11:10

Zmarł red. Henryk Lechowski (90 l.) wybitny dziennikarz o jednoznacznie lewicowej wrażliwości i poglądach, autor wielu ważnych audycji radiowych.


Związany najpierw z  Rozgłośnią Polskiego Radia w Bydgoszczy, a od 1954 roku z Rozgłośnią Polskiego Radia w Gdańsku - był jej redaktorem naczelnym w latach 1963-68, a w latach 1954-63 i 1987-91 zastępcą redaktora naczelnego, także komentatorem i szefem redakcji publicystyki. Od 1978 roku, wspólnie z "Radio Bremen" organizował i prowadził dwugodzinne audycje transmitowane na przemian z obu miast - wtedy wielki sukces organizacyjny i merytoryczny, odmieniający oblicze gdańskiego nadawcy. Przez 10 lat -1983-1993 - zajmował słuchaczy bremeńskiego radia cyklicznymi komentarzami na temat aktualnych problemów Pomorza i Polski. W Radiu Gdańsk komentował wydarzenia na Wybrzeżu w audycji "Trybuna Regionalna", a w TV Gdańsk w ... "Kropce nad i". Sięgał też po pióro i na łamach "Dziennika Bałtyckiego" uprawiał ostrą publicystykę polityczną kreśląc listy do prezydenta Reagana. Pisał zresztą sporo. Ma na koncie dwie książki: "Agent Abwehry" i "Twarz szpiega", a także liczne słuchowiska. Wielokrotnie nagradzany za publicystykę międzynarodową, szczególnie o tematyce skandynawskiej i niemieckiej, która stanowiła sedno jego dziennikarskich zainteresowań.

Ujmujący, elegancki, cokolwiek zdystansowany nawet na korcie nie iskrzył  - konserwatywnym, suchym bekhendem wymuszając respekt, świetnie chronił swoją przestrzeń i... z głębi pola swobodnie stawiał  "kropkę nad i"...

(m)

Ps. Pożegnanie red.Henryka Lechowskiego w poniedziałek, 13 stycznia, w samo południe na cmentarzu Witomino w Gdyni.


Inne artykuły związane z:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież