Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańscy radni przeciwni prywatyzacji Parku Oliwskiego

Ocena użytkowników: / 14
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 grudnia 2015 14:22

Wiceprezydent Andrzej Bojanowski zapowiedział możliwość wprowadzenia prywatnego inwestora i komercjalizację Parku Oliwskiego. Przy okazji ostatniej w tym roku sesji Rady Miasta zapytaliśmy gdańskich radnych jak oceniają ten pomysł.- Park Oliwski zdecydowanie nie powinien podlegać prywatyzacji - stwierdził Jarosław Gorecki, radny PO z okręgu 6 obejmującego m.in. Oliwę. - Osobiście jestem temu przeciwny. Oczywiście trzeba zainwestować ogromne środki, aby ten park przywrócić do dawnej świetności, ale jestem przeciwny komercjalizacji tego parku i tego typu pomysłom.


- W żadnym wypadku Park Oliwski nie powinien podlegać prywatyzacji - zdecydowanie stwierdził Grzegorz Strzelczyk, przewodniczący klubu radnych PiS. - Są miejsca, jak Park Oliwski, które powinny być ogólnodostępnym dobrem i nie powinny być wykorzystywane komercyjnie. Rozumiem, że w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego można dopuścić kapitał prywatny do użytkowania takich miejsc natomiast bezwzględnie one powinny pozostać w zarządzie miasta dostępne na ogólnych warunkach dla wszystkich mieszkańców. Powinny zostać dotychczasowe funkcje bez komercji, bo są miejsca i rzeczy na których nie należy zarabiać. Partnerstwo publiczne tak jeśli chodzi o utrzymanie dotychczasowych funkcji, natomiast absolutnie nie dla działalności komercyjnej.


- Jestem przeciwny pomysłom prywatyzacji Parku Oliwskiego - powiedział Piotr Gierszewski, radny PiS. - Wypowiedź pana prezydenta traktuję trochę jak wypuszczenie sondy. Nie do końca traktuję tą propozycję poważnie. Natomiast na tyle poważnie, że tego typu wysoki urzędnik samorządowy jeżeli rzuca takie słowa rozumiem zaczyna sondować i rozpoczyna pewną debatę społeczną, publiczną na temat nowego, bliżej nieokreślonego projektu, który już na samym wstępie zaczyna budzić emocje. Znam już wiele takich przedsięwzięć pana prezydenta dotyczące prywatyzacji różnego rodzaju sektorów w mieście Gdańsku, z którymi my jako opozycja się nie zgadzamy i twierdzimy, że przyniosło to o wiele więcej negatywnych niż pozytywnych skutków. Rzeczą kuriozalną jest, że Park Oliwski jak i okolice to swoiste dziedzictwo kulturowe nie tylko Oliwy, nie tylko Gdańska, ale uważam, że można mówić o dziedzictwie polskim. Uważam, że nawet rzucanie, skądinąd - moim zdaniem -słów na wiatr, w takiej kwestii jest bardzo groźnym stwierdzeniem. Poważnie traktujemy słowa, ale mamy nadzieję, że będzie to niepoważna propozycja skierowana do mieszkańców Gdańska.

Zebrał Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież