Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dzień otwarty GUMed

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 kwietnia 2017 19:37

W czwartek, 6 kwietnia, Gdański Uniwersytet Medyczny zorganizował doroczny dzień otwarty dla przyszłych kandydatów na studia oraz osób zainteresowanych jego działalnością. Tegoroczną edycję zorganizowano w budynkach Collegium Biomedicum przy ul. Dębinki 1 oraz Wydziału Farmaceutycznego przy Al. gen. Józefa Hallera 107. Program dnia otwartego obejmował wykłady, warsztaty, oprowadzanie po jednostkach GUMed oraz wystawienie stoisk promocyjnych przez jednostki naukowe GUMed i koła naukowe funkcjonujące na uczelni.Wykłady dla gości GUMed przygotowane przez pracowników naukowych, pracowników administracyjnych oraz studentów miały charakter zdecydowanie promocyjny. Skoncentrowano się w nich przede wszystkim na przybliżeniu zebranym słuchaczom uczelni, jej funkcjonowania oraz oferty edukacyjnej. Wszystkie warsztaty dotyczyły technik wydajnego uczenia się, co może okazać się przydatne m. in. tegorocznym maturzystom, którzy – wnioskując po rozmowach – stanowili największą grupę uczestników tegorocznego dnia otwartego. Z powodu dużej ilości chętnych, na uczestnictwo w warsztatach należało się uprzednio zapisać.


altalt

Dzień otwarty przyciągnął liczne grono zainteresowanych funkcjonowaniem uczelni oraz podjęciem na niej studiów. Na zdjęciu stoiska w Collegium Biomedicum GUMed


alt

Popularną atrakcję stanowiło oprowadzanie po wydziałach uczelni. Na zdjęciu grupa odwiedzająca Wydział FarmaceutycznyUczestnicy dnia otwartego licznie korzystali z możliwości zwiedzenia jednostek GUMed, choć i w tym przypadku obowiązywały zapisy. W kampusie przy ul. Dębinki chętnych oprowadzano po Zakładzie Embriologii, Zakładzie Anatomii, Zakładzie Chemii Medycznej, Zakładzie Fizyki i Biofizyki oraz Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Natomiast w Wydziale Farmaceutycznym zainteresowanych oprowadzono po Katedrze i Zakładzie Farmacji Stosowanej, Katedrze i Zakładzie Chemii Organicznej, Katedrze i Zakładzie Chemii Nieorganicznej, Katedrze i Zakładzie Bromatologii, Katedrze Biofarmacji i Farmakodynamiki, Katedrze i Zakładzie Toksykologii, Katedrze i Zakładzie Chemii Fizycznej, Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii Farmaceutycznej oraz Katedrze i Zakładzie Chemii Farmaceutycznej.


altaltaltaltalt

Uczestnicy dnia otwartego mogli zapoznać się ze specyfiką badań prowadzonych w laboratoriach GUMedSwoje stanowiska wystawiło 30 podmiotów w holu głównym Collegium Biomedicum oraz trzy w Wydziale Farmaceutycznym. Oprócz informacji o uczelni i jej ofercie edukacyjnej, zaprezentowano na nich m. in. specyfikę pracy w pielęgniarstwie położniczo-ginekologicznego, chirurgicznym i ogólnym; pokazy przeprowadzania różnego rodzaju badań z licznych dziedzin medycyny, do czego służyły zarówno popularne na kursach pierwszej pomocy, jak i nowoczesne oraz skomplikowane fantomy; urządzenia wykorzystywane w fizjoterapii; a także pokazy produkcji preparatów farmaceutycznych.

Patryk Bukowski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież