Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
piątek, 19 kwietnia 2024 14:48
Wymiana zdań właścicieli Lechii*Gedania znów zawiodła
I LIGA FORTUNA
Ostatnia kolejka I-ligowa nie była
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Debata "Czy kampus Uniwersytetu Gdańskiego jest przestrzenią publiczną?"

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
wtorek, 09 maja 2017 11:22

Na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się debata "Czy kampus Uniwersytetu Gdańskiego jest przestrzenią publiczną?". Organizatorem debaty było Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Gdańskiego i Instytut Metropolitalny.Czy kampus Uniwersytetu Gdańskiego spełnia te wymagania? Głównym celem debaty było znalezienie odpowiedzi na tak postawione pytanie.
W wykładzie wprowadzającym „Kampus dla ludzi - Jak wprowadzać życie między modernistyczną zabudowę Uniwersytetu” dr Łukasz Pancewicz, Wydział Architektury, Politechnika Gdańska przedstawił przykłady dobrze zorganizowanej i przyjaznej dla studentów przestrzeni na różnych uczelniach.


W drugiej części przedstawiono prezentacje dobrych praktyk. Hanna Obracht-Prondzyńska, Wydział Architektury, Politechnika Gdańska, przedstawiła prezentacje „O architekturze i przestrzeni wewnątrz budynków”, Marcin Michalak, Wydział Prawa i Administracji, Uniwersytet Gdański, przedstawił „Zagospodarowanie kampusu Yale University”, a Wiktoria Kiedrowicz i Włodzimierz Kuczabski, Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Gdańskiego, w prezentacji „Rzeczywistość a oczekiwania: co może podnieść atrakcyjność kampusu” przedstawili wady i zalety kampusu oraz co należy zrobić, aby były bardziej atrakcyjny.


W części trzeciej, dyskusji, wzięli udział prof. UG dr hab. Jarosław Czochański, Wydział Oceanografii i Geografii, Uniwersytet Gdański, dr Maciej Brosz, Wydział Nauk Społecznych, Uniwersytet Gdański, dr inż. arch. Bogna Lipińska, Wydział Architektury, Politechnika
Gdańska, dr Łukasz Pancewicz, Wydział Architektury, Politechnika Gdańska.


Prof. Jarosław Czochański z Wydziału Oceanografii i Geografii UG, zauważył, że myśl przepisów kampus Uniwersytetu Gdańskiego nie jest przestrzenią publiczną w kontekście formalnym.


Uczestnicy debaty byli zgodni, że organizacja kampusu pozostawia wiele do życzenia. Dyskutanci byli zgodni, że za mało jest zieleni, źle zorganizowane są trasy do przemieszczania się między budynkami, brakuje spójności architektonicznej poszczególnych budynków, zbyt duży ruch samochodów. Te elementy zdaniem uczestników debaty powodują, że studenci nie czują związku z uczelnią, co utrudnia funkcjonowanie kampusu jako przestrzeni publicznej.


- Razem z instytucją pozarządowa Instytut Metropolitalny wpadliśmy na pomysł zorganizowania debaty publicznej dotyczącej zagospodarowania kampusu Uniwersytetu Gdańskiego - powiedział Włodzimierz Kuczabski, Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Gdańskiego. - Pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego, użytkownicy kampusu oraz zaproszeni goście wypowiadali się o zagospodarowaniu terenu kampusu oraz proponowali co można byłoby zrobić, aby ulepszyć tą przestrzeń i zrobić ją bardziej przyjazną dla użytkowników. Liczyliśmy na udział władz uczelni, które podejmują wszystkie decyzje odnośnie kampusu. Niestety nie doszło do takiej dyskusji. Doszliśmy do wielu wniosków. Ponieważ ważną kwestią jest inicjatywa oddolna, która idzie od studentów i pracowników, i takie inicjatywy też mogą wpłynąć na poprawę wyglądu kampusu.


Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież