Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało... Jaworski pyta Karnowskiego o emigrantów w Sopocie » - Wybory i Referendum mają odpowiedzieć na bardzo ważne pytania na temat bezpieczeństwa - powiedział... Gołębie pocztowe na Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego » Wiceminister kultury Jarosław Sellina ogłosił wpisanie „Hodowli i lotu gołębi pocztowych” na Krajową...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Brakowało jakości
sobota, 16 września 2023 20:30
Brakowało jakości
Niezbyt ciekawy mecz zobaczyli kibice w Opolu. Lechia bezbramkowo

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Darmowe przejazdy nie tylko dla osób poszukujących pracy

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
sobota, 25 stycznia 2014 15:04

Od 10 lat Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku realizuje program „Wsparcie dla osób aktywnie poszukujących pracy”. Jego celem jest zwiększenie mobilności klientów w zakresie poszukiwania zatrudnienia. Służy do tego m.in. specjalna karta uprawniająca do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej. Dotychczas skorzystało z niej niemal 32 tys. osób. Na początku 2014 roku program został wzbogacony o kilka nowości, dzięki czemu z bezpłatnych przejazdów będzie mogło skorzystać znacznie więcej osób.Modyfikacja programu wprowadziła możliwość korzystania z niego przez osoby, które podjęły pracę. W tym przypadku podstawą do uzyskania karty będzie przedłożona Urzędowi Pracy stosowna umowa o pracę lub zlecenie. Czas, na jaki zostanie wydłużona karta uzależniony jest od długości zatrudnienia danej osoby:
- w przypadku podjęcia pracy na okres min. 3 miesięcy – 1 miesiąc;
- w przypadku podjęcia pracy na okres min. 6 miesięcy – 2 miesiące;
- w przypadku podjęcia pracy na okres min. 1 roku – 3 miesiące.


altKolejnym ulepszeniem programu skierowanego do osób aktywnie poszukujących pracy jest wydłużenie godzin darmowych przejazdów. Dotychczas karty obowiązywały tylko w godzinach porannych i wczesnopopołudniowych, obecnie są one ważne od godziny 7 do 16 we wszystkie dni powszednie tygodnia.


Dzięki wydłużeniu aktywności kart mogą być one używane zarówno przez osoby, które poszukują zatrudnienia, jak i te, które pracę już znalazły i w ten sposób mają zapewnione bezpłatne przejazdy do pracy.
- Kontynuacja programu w nowej formule, lepiej dostosowanej do wymogów rynku ma na celu zachęcenie do korzystania z niego nowych osób, a także promocję aktywnego poruszania się po rynku pracy. Popularność programu w latach ubiegłych wyraźnie pokazuje, że obecnie jest on jednym z najbardziej efektywnych narzędzi Urzędu Pracy, które w znaczący sposób ułatwia kontakty z pracodawcami - twierdzi Ronald Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Co o programie sądzą jego uczestnicy?
Natalia, 25 lat: - Dzięki Powiatowemu Urzędowi Pracy w Gdańsku nie tylko dostałam się na staż, ale przez cały okres jego trwania mogłam korzystać z „Karty osoby aktywnie poszukującej pracy”. Karta pełniła rolę biletu pozwalającego mi na bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej na terenie Gdańska.
Zalety tej karty? Przede wszystkim duże odciążenie finansowe. No i zdecydowanie komfort psychiczny wynikający z faktu, że jest ona wydawana jednorazowo na cały okres stażu, bez konieczności jakiegokolwiek jej odnawiania.

Gosia, lat 24: - Myślę, że ten program jest świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza, że karta umożliwia wielokrotne przejazdy na terenie Gdańska. Jest to z jednej strony ogromne ułatwienie, ponieważ nie trzeba jej za każdym razem na nowo aktywować, a z drugiej nie obciąża domowego budżetu, ponieważ jest całkowicie bezpłatna.

Wła-49
Źródło: PUP Gdańsk

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież