Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
sobota, 26 listopada 2022 13:21
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
Ekstraklasa PKO BPW Gdańsku rozegrano zaległość z sierpnia. Wiary
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Darmowe przejazdy nie tylko dla osób poszukujących pracy

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
sobota, 25 stycznia 2014 15:04

Od 10 lat Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku realizuje program „Wsparcie dla osób aktywnie poszukujących pracy”. Jego celem jest zwiększenie mobilności klientów w zakresie poszukiwania zatrudnienia. Służy do tego m.in. specjalna karta uprawniająca do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej. Dotychczas skorzystało z niej niemal 32 tys. osób. Na początku 2014 roku program został wzbogacony o kilka nowości, dzięki czemu z bezpłatnych przejazdów będzie mogło skorzystać znacznie więcej osób.Modyfikacja programu wprowadziła możliwość korzystania z niego przez osoby, które podjęły pracę. W tym przypadku podstawą do uzyskania karty będzie przedłożona Urzędowi Pracy stosowna umowa o pracę lub zlecenie. Czas, na jaki zostanie wydłużona karta uzależniony jest od długości zatrudnienia danej osoby:
- w przypadku podjęcia pracy na okres min. 3 miesięcy – 1 miesiąc;
- w przypadku podjęcia pracy na okres min. 6 miesięcy – 2 miesiące;
- w przypadku podjęcia pracy na okres min. 1 roku – 3 miesiące.


altKolejnym ulepszeniem programu skierowanego do osób aktywnie poszukujących pracy jest wydłużenie godzin darmowych przejazdów. Dotychczas karty obowiązywały tylko w godzinach porannych i wczesnopopołudniowych, obecnie są one ważne od godziny 7 do 16 we wszystkie dni powszednie tygodnia.


Dzięki wydłużeniu aktywności kart mogą być one używane zarówno przez osoby, które poszukują zatrudnienia, jak i te, które pracę już znalazły i w ten sposób mają zapewnione bezpłatne przejazdy do pracy.
- Kontynuacja programu w nowej formule, lepiej dostosowanej do wymogów rynku ma na celu zachęcenie do korzystania z niego nowych osób, a także promocję aktywnego poruszania się po rynku pracy. Popularność programu w latach ubiegłych wyraźnie pokazuje, że obecnie jest on jednym z najbardziej efektywnych narzędzi Urzędu Pracy, które w znaczący sposób ułatwia kontakty z pracodawcami - twierdzi Ronald Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Co o programie sądzą jego uczestnicy?
Natalia, 25 lat: - Dzięki Powiatowemu Urzędowi Pracy w Gdańsku nie tylko dostałam się na staż, ale przez cały okres jego trwania mogłam korzystać z „Karty osoby aktywnie poszukującej pracy”. Karta pełniła rolę biletu pozwalającego mi na bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej na terenie Gdańska.
Zalety tej karty? Przede wszystkim duże odciążenie finansowe. No i zdecydowanie komfort psychiczny wynikający z faktu, że jest ona wydawana jednorazowo na cały okres stażu, bez konieczności jakiegokolwiek jej odnawiania.

Gosia, lat 24: - Myślę, że ten program jest świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza, że karta umożliwia wielokrotne przejazdy na terenie Gdańska. Jest to z jednej strony ogromne ułatwienie, ponieważ nie trzeba jej za każdym razem na nowo aktywować, a z drugiej nie obciąża domowego budżetu, ponieważ jest całkowicie bezpłatna.

Wła-49
Źródło: PUP Gdańsk

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież