Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa » Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje prawdą. Były premier sprzedaż aktywów s... Czesław Nowak: W samorządach przeważają plusy ujemne » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–93 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowarz... Zmarł autor koncepcji pomnika Poległych Stoczniowców 1970 » 21 maja 2022 r. zmarł Bogdan Pietruszka, autor koncepcji gdańskiego pomnika Poległych Stoczniowców 1... Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent...
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
czwartek, 26 maja 2022 19:49
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
czwartek, 26 maja 2022 19:56
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
Jeden z czołowych atakujących i punktujących sezonu 2021/2022
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Darmowe przejazdy nie tylko dla osób poszukujących pracy

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
sobota, 25 stycznia 2014 15:04

Od 10 lat Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku realizuje program „Wsparcie dla osób aktywnie poszukujących pracy”. Jego celem jest zwiększenie mobilności klientów w zakresie poszukiwania zatrudnienia. Służy do tego m.in. specjalna karta uprawniająca do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej. Dotychczas skorzystało z niej niemal 32 tys. osób. Na początku 2014 roku program został wzbogacony o kilka nowości, dzięki czemu z bezpłatnych przejazdów będzie mogło skorzystać znacznie więcej osób.Modyfikacja programu wprowadziła możliwość korzystania z niego przez osoby, które podjęły pracę. W tym przypadku podstawą do uzyskania karty będzie przedłożona Urzędowi Pracy stosowna umowa o pracę lub zlecenie. Czas, na jaki zostanie wydłużona karta uzależniony jest od długości zatrudnienia danej osoby:
- w przypadku podjęcia pracy na okres min. 3 miesięcy – 1 miesiąc;
- w przypadku podjęcia pracy na okres min. 6 miesięcy – 2 miesiące;
- w przypadku podjęcia pracy na okres min. 1 roku – 3 miesiące.


altKolejnym ulepszeniem programu skierowanego do osób aktywnie poszukujących pracy jest wydłużenie godzin darmowych przejazdów. Dotychczas karty obowiązywały tylko w godzinach porannych i wczesnopopołudniowych, obecnie są one ważne od godziny 7 do 16 we wszystkie dni powszednie tygodnia.


Dzięki wydłużeniu aktywności kart mogą być one używane zarówno przez osoby, które poszukują zatrudnienia, jak i te, które pracę już znalazły i w ten sposób mają zapewnione bezpłatne przejazdy do pracy.
- Kontynuacja programu w nowej formule, lepiej dostosowanej do wymogów rynku ma na celu zachęcenie do korzystania z niego nowych osób, a także promocję aktywnego poruszania się po rynku pracy. Popularność programu w latach ubiegłych wyraźnie pokazuje, że obecnie jest on jednym z najbardziej efektywnych narzędzi Urzędu Pracy, które w znaczący sposób ułatwia kontakty z pracodawcami - twierdzi Ronald Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Co o programie sądzą jego uczestnicy?
Natalia, 25 lat: - Dzięki Powiatowemu Urzędowi Pracy w Gdańsku nie tylko dostałam się na staż, ale przez cały okres jego trwania mogłam korzystać z „Karty osoby aktywnie poszukującej pracy”. Karta pełniła rolę biletu pozwalającego mi na bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej na terenie Gdańska.
Zalety tej karty? Przede wszystkim duże odciążenie finansowe. No i zdecydowanie komfort psychiczny wynikający z faktu, że jest ona wydawana jednorazowo na cały okres stażu, bez konieczności jakiegokolwiek jej odnawiania.

Gosia, lat 24: - Myślę, że ten program jest świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza, że karta umożliwia wielokrotne przejazdy na terenie Gdańska. Jest to z jednej strony ogromne ułatwienie, ponieważ nie trzeba jej za każdym razem na nowo aktywować, a z drugiej nie obciąża domowego budżetu, ponieważ jest całkowicie bezpłatna.

Wła-49
Źródło: PUP Gdańsk

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież